Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ČEZ se stane jedním z tvůrců trhu na pražské energetické burze

ČEZ se stane jedním z tvůrců trhu na pražské energetické burze

14.02.2007 9:55

Obchodní ředitel společnosti ČEZ Alan Svoboda v rozhovoru uvedl, že ČEZ bude jedním z tvůrců trhu na plánované pražské energetické burze. Ta by měla zahájit svoji činnost v polovině letošního roku. Podle generálního ředitele Burzy cenných papírů Praha Petra Koblice je velký zájem o tuto burzu v Německu. Svůj zájem obchodovat na novém trhu s elektřinou již vyjádřil E.ON a mezi další případné hráče patří RWE a Enel. Zájem projevily rovněž finanční instituce jako Morgan Stanley, Societe Generale nebo Erste Bank (Česká spořitelna) a obchodníci s elektřinou jako například EGL.

Náš názor: V současnosti prodává ČEZ elektřinu prostřednictvím aukce. Její velkoobchodní cena pro tento rok meziročně vzrostla o 16,87 %. Nová metoda při stanovení ceny na energetické burze by měla být transparentnější. Očekáváme, že cena se bude nadále přibližovat německé úrovni. Vzhledem k tomu, že tento záměr byl zveřejněn již dříve, hodnotíme zprávu jako neutrální.


Váš názor
  • Krásný titulek
    14.02.2007 11:01

    Samozřejmě vím, co znamená pojem tvůrce trhu na burze, ale přesto to zní zajímavě: "ČEZ se STANE JEDNÍM Z TVŮRCŮ TRHU na pražské energetické burze".
    Jakub V.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data