Již sedmým týdnem v řadě uzavřel panevropský Stoxx 600 v zisku. I přes páteční pokles o 1,4 %, kdy se investoři začali obávat španělské situace, zakončil týden se ziskem 0,8 %. Tak dlouhou šňůru růstu nezobchodoval Stoxx 600 přitom od roku 2006. Významně mu pomáhají korporátní výsledky, když v minulém týdnu převažovaly ty, které překonaly odhady analytiků. Z celkových 46 společností, které již své výsledky reportovaly, 48 % z nich překonalo konsensus. K prodejům naopak lákala vyhrocující se situace ve Španělsku. Výnos z tamních desetiletých dluhopisů se dostal na svá rekordní maxima a region Valencie požádal o pomoc vládu.
Z firem reportujících výsledky hospodaření z druhého kvartálu, se blýskly a Nobel. , největší evropský výrobce polovodičů s domicilem v Nizozemsku, poskočil o 9,7 %. Objednávková kniha se plnila v druhém kvartálu rychleji, než společnost očekávala a zlepšená výrobní technologie pomůže podniku v dlouhém časovém období. Nobel je chemická společnost, sídlící také v Nizozemí. Firma, která je největším výrobcem barev, překonala odhady díky orientaci na prodej výrobků s vyšší marží. Nejsilněji v minulém týdnu rostly sektory automobilek a farmaceutiků. Mezi nimi vynikaly akcie a , který také reportoval výsledky. Automobilkám pomohly spekulace o dalším uvolňování měnové politiky v Číně. Rostly akcie , a . Díky automobilkám se také nejsilnějším západoevropským indexem minulého týdne stal německý DAX , který rostl o 1,1 %.
Na francouzský CAC působily naopak výprodeje na bankovním sektoru. V růstu tam uzavřely týden jen a , které odhalily velice solidní údaje o hospodaření. Naopak , a klesaly. Tradiční výrobce mobilních telefonů propadl o 23 % kvůli sníženému výhledu pro letošní zisk. CAC 40 zakončil týden o 0,4 % silnější. Britský FTSE dokonce ztrácel pod tíhou komoditních producentů Petropavlovsk a Kazakhmysk.