Evropské akcie dnes propadly nejvíce za posledních osm měsíců, když tak trhy zareagovaly na aktuální vývoj v eurozóně, především ve Španělsku a Řecku. Situace ve Španělsku komplikuje díky žádosti o finanční pomoc ze strany Valencie, ale objevují se spekulace, že s podobným požadavkem mohou přijít i další španělské vlády. Pozornost investorů směřuje i do Řecka, kam míří zástupci Trojky, s tím že ani MMF ani Německo nechtějí ustoupit ze sjednaných podmínek a nejsou ochotni se případně podílet na další finanční pomoci.
Vlna výprodejů zasáhla především banky, i když zejména některé italské nebo španělské tituly dokázaly ztráty odmazat a zakončit obchodování v zelených číslech. To se týká například španělské Bankie, která posílila o výrazných 7,6 %. Propad se naopak nevyhnul belgické (-7,2 %), německé (-6,1 %) nebo triu francouzských ústavů Societe Generele, a , které dnes ztratily přibližně 5 %.
Podobné výsledky zaznamenaly i komoditní společnosti, které v rámci indexu Stoxx 600 oslabily o 3,4 %. V návaznosti na klesající ceny komodit na londýnské burze nejvíce prodejních pokynů směřovalo na Evraz se ztrátou 7 %, ale i na akcie společností , nebo Petropavlosk, které odepsaly více než 4 %.
Širší celoevropský Stoxx 600 oslabil o 2,5 %, britský FTSE 100 o 2,1 %, francouzský CAC 40 2,9 % a německý DAX o 3,2 %.