Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Tuzmanova skupina kupců výrazně snižuje nabídku na koupi KIT digital a hrozí nepřátelským převzetím. (+komentář)

Tuzmanova skupina kupců výrazně snižuje nabídku na koupi KIT digital a hrozí nepřátelským převzetím. (+komentář)

05.12.2012 17:12, aktualizováno: 6.12. 9:01

Aktualizováno

Nabídka na koupi společnosti KIT digital za 3,75 dolaru za akcii již neplatí, nová by měla být v rozmezí 1,35-1,70 dolaru, protože Kaleil Isaza Tuzman a skupina potenciálních kupců zjistili o firmě nové skutečnosti. Uvedl to dnes v otevřeném dopise KIT digital K. I. Tuzman, který dříve firmu vedl. Management KIT digital se má k nabídce vyjádřit do 12. prosince, jinak prý kupci začnou s nabídkou oslovovat přímo akcionáře KIT digital. Zatímco první nabídka zůstala před necelými dvěma týdny bez odezvy trhu, ta dnešní akcie KITD na Wall Street vynesla až o 20 procent výše na 0,87 USD.

„Domníváme se, že představenstvo společnosti je v současné chvíli zmatené a značně omezené v dalších možnostech. Tato situace se pravděpodobně bude dále zhoršovat,“ píše Kaleil Isaza Tuzman v dnešním dopise adresovaném vedení společnosti KIT digital, kde vystupuje jako lídr skupiny zájemců o převzetí firmy.

Ke snížení nabídky z 23. listopadu, která jednu akcii KIT digital oceňovala na 3,75 dolaru, zájemce o převzetí prý donutily okolnosti. „Od poslání úvodního dopisu si naši pozornost získaly dodatečné informace vykreslující ještě více znepokojující stav věcí v rámci společnosti, než jsme dosud věřili,“ napsal dnes Isaza Tuzman.

Střed nového cenového rozmezí nabídky 1,35-1,70 dolaru za akcii KIT digital je podle jeho slov stále 112 procent nad včerejším závěrem titulu na Wall Street. V dopise nicméně nabídku označuje za „indikativní“ s tím, že ještě podléhá due diligence a podmínkám konečné dohody obou stran. 

První nabídka se podle dnešního vyjádření Isaza Tuzmana nedočkala formální odpovědi. Došlo však prý ke kontaktu ze strany jednoho z členů vedení JEC Capital, jehož zakladatelem a výkonným šéfem je významný akcionář a dočasný generální ředitel KIT digital Peter Heiland. Ten prý uvedl, že KIT digital nabídku nebere vážně, protože si není jista jejím finančním krytím, a doporučil její formalizování. „Domníváme se, že toto je zpožďovací taktika,“ uvedl dnes K. I. Tuzman. Nicméně dnešní podání nezávazné nabídky ve formální podobě považuje za vyhovění neoficiální žádosti KIT digital.

V dopise Tuzman například uvádí, že stávající strukturální a obchodní výzvy, v kombinaci s nedostatečnou zásobou hotovosti, nechávají akcionářům jen omezené příležitosti jak zvýšit, či alespoň zachovat hodnotu společnosti. Tuzman v nové nabídce dále zmiňuje, že významné závazky KITD vůči Western Technology Investment jsou v technickém defaultu. 
 
Isaza Tuzman dále dnes napsal, že v celé věci není času na zbyt a skupina kupců, kterou vede je tak okamžitě připravena začít jednat s vedením KIT digital. V případě, že management firmy neodpoví do středy 12. prosince (5 p.m. ET) a nevyjádří ochotu směřovat k uzavření transakce, hodlají podle něho kupci zvážit dostupné prostředky, včetně „přímého oslovení akcionářů nebo jiné možnosti kapitálového vstupu do společnosti“.

"Zatímco první nabídka zůstala před necelými dvěma týdny bez odezvy trhu, ta včerejší akcie KITD na Wall Street vynesla krátce po zveřejnění až o 20 procent výše na 0,87 USD, akcie ale nakonec zavřela silnější pouze o 3 % na 0,74 USD. Naše cílová cena je 0,30 USD a doporučení zní prodat," okomentoval zprávu Tomáš Tomčány, analytik Patria Direct. V Praze titul včera uzavřel se ztrátou přes 4 procenta na 14,15 Kč.


Čtěte více:

Kaleil Isaza Tuzman o rozporech v představenstvu a strategickém prodeji KIT digital (+komentář)
18.04.2012 10:07
Technologická společnost KIT digital (146 CZK, 1,39%) v pondělí po záv...
KIT digital do konce roku zešíthlí o pětinu lidí, slibuje soustředění na jádrový byznys a úsporu 40 mil. USD ročně
17.09.2012 13:30
Technologická společnost KIT digital oznámila, že plán restrukturaliza...
KIT digital (až -76 % v USA, v Praze zastaveno): Naše výsledky za 2009 až 2Q12 jsou chybné, řešíme nedostatek hotovosti
22.11.2012 8:19
Management KIT digital objevil chyby a nesrovnalosti v účetnictví zne...
KIT digital – Firmu čekají těžké časy, akcionářům hrozí enormní naředění (snížení cílové ceny)
22.11.2012 15:40
Společnost KIT digital včera v noci oznámila zjištěné chyby v účetnic...
Bývalý šéf KIT digital odmítá pochybení a je připraven vést převzetí firmy za 3,75 USD/akcie
23.11.2012 14:16
Kaleil Isaza Tuzman, který stál v čele KIT digital do března 2012, od...
KIT digital hrozí série žalob ze strany akcionářů. Akcie v Praze až +19 %
03.12.2012 14:34
Poslední události kolem společnosti KIT digital, které za necelé dva t...

Váš názor
  • Tuzman
    05.12.2012 18:06

    Pane bože, to je šašek. Prý že o firmě zjistili nové skutečnosti...a jaké tak asi? A že i přes změnu nabídky cena není konečná a vyžaduje to due dilligence. To jsou ale kydy...no podle toho, co dělá trh můj názor sdílí většina.
    Nyk Lísn
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00DE - Průmyslové objednávky, m/m
11:00EMU - Maloobchodní tržby, m/m
16:00USA - Index ISM v nevýrobním sektoru