Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Pražská burza by dnes měla otevřít poklesem, navržená dividenda ČEZ 40 Kč

Pražská burza by dnes měla otevřít poklesem, navržená dividenda ČEZ 40 Kč

23.04.2014 8:45

Pražskou burzu včera podpořily již pátým růstem v řadě akcie ČEZu, které při očekávání mimořádné dividendy posílily o 1,3 % na 592,8 Kč, což představuje nejvyšší cenu od začátku dubna 2013.

Pokračování článku je dostupné jen klientům placených služeb Patria Plus / Investor Plus případně uživatelům platformy Patria Direct. Pokud jste klientem těchto služeb, potom je nutné se Přihlásit.

Patria Plus / Investor PlusV rámci placeného informačního servisu získáte přístup ke kompletnímu zpravodajství www.patria.cz bez jakýchkoliv omezení. Veškeré zprávy, komentáře a horké zprávy jsou zobrazovány terminálovou metodou (bez nutnosti obnovovat stránku) bez zpoždění a v plné verzi. 

Nejen zpravodajství, ale i další služby získáte v Patria Plus / Investor Plus - sms a e-mailové zpravodajství, data z finančních trhů v reálném čase, kompletní analytický servis, rozsáhlé databáze časových řad ke stažení, prognózy vývoje a valuace, ekonomické fundamenty, nástroje a kalkulátory... více


Váš názor
  • divi ČEZ
    23.04.2014 9:01

    rozumím tomu, že úkolem makléřů je trh rozhýbat a získat poplatky z obchodů, ale někdy by to chtělo malinko "opratě". Několik poznámek: 1) čekal někdo po předešlých prohlášeních CEO ČEZ Beneše, že představenstvem ČEZ bude navržena vyšší dividenda? Těžko. Naopak 40 Kč může být nalinko nad očekávání, protože jednoznačně vybočuje s dividendové politiky čez, která říká, že k rozdělení je 50-60% čistého zisku 2) o dividendě rozhodně hlavní akcionář tj. ministr financí. Zda bude návrh představenstva ČEZ a hlavního akcionáře v souladu se teprve uvidí. Žádné vyjádření MF doposud na světě není. 3) 40 Kč/akcii je 6,6% dividend yield tj. vysoko nad průměrem EU utility sektoru (4,5 až 4,9%). Pokud by divi 40 až 50 Kč/akcii byla udržitelná i v dalších letech (min. 2018), což je po zrušení Temelína naprosto reálné. Pak cena ČEZ může jít až k 700 Kč (samozřejmě, že předpokladem je návrat baseloadu 2016-2018 ke 40 EUR/MWh)
    MikeS
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data