Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Společnost ABB představila strategii Next Level

Společnost ABB představila strategii Next Level

23.09.2014 14:55
Autor: Redakce, Patria.cz

Jedním z předních světových hráčů v této oblasti je švédsko-švýcarský energetický koncern ABB, který minulý týden v Londýně oznámil svou novou strategii a vizi na dalších pět let.

Společnost ABB představila svou strategii s názvem Next Level a finanční cíle pro období 2015–2020 zaměřené na rychlejší tvorbu udržitelného zisku. Strategie je postavená na třech hlavních pilířích, na které se společnost ABB zaměřuje, a to jsou ziskový růst, neustálé zvyšování produktivity a obchodně zaměřená spolupráce. V následujícím období společnost podpoří ziskový růst přesunutím svého těžiště směrem k vysoce růstovým koncovým trhům. Zároveň v obchodních modelech zvýší konkurenceschopnost a sníží riziko.

Společnost v období 2015–2020 očekává růst provozního zisku na akcii (EPS) o 10–15 % (složená roční míra růstu) a atraktivní hotovostní návratnost investice (CROI) kolem 16 %. Cílem je růst tržeb ve srovnatelném vyjádření průměrně o 4–7 % ročně, tedy více než předpokládaný růst HDP a růst trhu. V tomtéž období zamýšlí ABB trvale zvyšovat svou ziskovost, která se nyní měří provozním ziskem (EBITA), v pásmu 11–16 % a zároveň usilovat o více než 90% průměrnou konverzi ročního zisku do volného peněžního toku. Nové finanční cíle platí od 1. ledna 2015.
„Naše strategie Next Level se zaměří na činnosti soustředěné na zrychlení dynamiky organického růstu ABB, zvýšení marže a také lepší kapitálovou efektivnost s cílem dosáhnout vyšší hodnoty pro akcionáře,“ uvedl generální ředitel ABB Group Ulrich Spiesshofer. „Naše těžiště přesouváme směrem k vysoce růstovým segmentům při současném zvýšení konkurenceschopnosti a snížení rizika zejména v naší divizi Systémy pro energetiku. Posilujeme zaměření naší organizace na zákazníka prostřednictvím racionalizace s cílem dosáhnout vyšší pohotovosti a rychlosti. Změny podpoříme pomocí speciálních 1000denních programů na zajištění jejich úspěšné realizace.“

Společnost ABB bude dále rozvíjet své špičkové portfolio v oboru energetiky a automatizace, které bude řízeno v organizačních jednotkách pod vedením pěti divizí. S platností od ledna 2015 regionální struktura společnosti zeštíhlí na tři regiony, které budou zodpovědné za spolupráci se zákazníky, sdílené služby a související země. „Tyto kroky zlepší zaměření na zákazníka i produktivitu. Výsledkem bude jasná odpovědnost a podpora tržně zaměřené spolupráce,“ prohlásil Ulrich Spiesshofer.

V souladu se strategií Next Level společnost přizpůsobuje strukturu svého Výkonného výboru. Peter Terwiesch, v současnosti ředitel ABB regionu Centální Evropa a Německo, byl jmenován členem Výkonného výboru odpovědným za divizi Procesní automatizace. Tři nově vytvořené regiony povedou zkušení členové Výkonného výboru – Frank Duggan (Asie, Blízký východ a Afrika), Greg Scheu (Ameriký kontinent) a Veli-Matti Reinkkala (Evropa). Všechny změny nabývají účinnosti dne 1. ledna 2015.

David Constable, generální ředitel společnosti Sasol, byl jmenován do představenstva po zvolení na valné hromadě pro rok 2015. Do představenstva přináší bohaté zkušenosti především v oblasti EPC projektů a zpracovatelského průmyslu, a také silné vazby na Afriku, která pro ABB představuje region s významným potenciálem růstu.

„Dnes jsme rovněž vyhlásili spuštění programu zpětného odkupu akcií, který umožní našim akcionářům napřímo získat prospěch z našeho trvale dobrého finančního výkonu i z našich nedávných rozhodnutí o vyčlenění organizačních jednotek, které svou činností nezapadají do klíčového portfolia ABB. Současně je tento program jasnou známkou našeho závazku přinášet našim akcionářům atraktivní výnosy,“ uvedl Spiesshofer. „V neposlední řadě je to také projev důvěry v potenciál budoucího růstu ABB.“

Akcionáři se budou podílet na silné tvorbě hotovosti společností ABB prostřednictvím programu na zpětný odkup akcií v hodnotě až 4 miliardy USD, který podle plánu začne 16. září 2014. Společnost zamýšlí alokovat přibližně tři čtvrtiny programu zpětného odkupu akcií na snížení akciového kapitálu a zbytek na globální podporu programů zaměstnaneckých akcií, jichž se účastní celkem více než 22 000 lidí.


Strategie Next Level
Strategie Next Level společnosti ABB je založena na třech strategických pilířích, na něž se společnost zaměřuje. Jsou to ziskový růst, neustálé zvyšování produktivity a obchodně zaměřená spolupráce.


Strategie ABB Next Level – cíle pro rok 20201

Růst tržeb2

4-7 %

Provozní zisk EBITA %3

11-16 %

Růst provozního zisku na akcii (kumulovaná roční míra růstu)4

10-15 %

Konverze zisku do volného peněžního toku

> 90 %

Hotovostní návratnost investice (CROI) %

kolem 16 %

Cíle divizí v oblasti provozního zisku EBITA % v letech 2015–2020

Automatizace výroby a pohony

14–19 %

Výrobky nízkého napětí

15–19 %

Procesní automatizace

11–15 %

Výrobky pro energetiku

12–16 %

Systémy pro energetiku5

7–11 %

1 Definice pojmů viz „Supplemental Financial Information“ pod „Capital Markets Day 2014“ – „More information“ na naší webové stránce www.abb.com/investorrelations
2 Průměrný roční růst tržeb ve srovnatelném vyjádření během období šesti let, základní rok 2014.
3 Cíl je stanoven na roční bázi.
4 Kumulovaná roční míra růstu (CAGR). Základním rokem je 2014 a předpokládají se konstantní směnné kurzy.
5 Cíl marže pro divizi Systémy pro energetiku bude platit od 1. ledna 2016, po dokončení programu „Step charge“.

Více na abb.cz

(komerční sdělení)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
04.07.2020
9:11Víkendář: Nová nejbohatší země na světě?
03.07.2020
17:46Ukázkové „V“ oživení globální ekonomiky
17:10Spolkový sněm schválil ústup od uhelné energetiky v Německu do roku 2038
16:45Závěr týdne bez Ameriky. Převládl výběr zisků  
16:25Kofola pozastavuje dividendovou politiku, dokud nevyhodnotí dopady pandemie
14:56Fidelity: Evropský maloobchod se zotavuje, ale luxusní zboží potřebuje ty, kteří hodně utrácí
14:10Zuckerberg: Zadavatelé reklamy se brzy na facebook vrátí
13:29Fitch v pololetí zhoršila rekordní počet státních ratingů a ještě prý nekončí
13:26Jiří Rusnok a Vít Bárta (ČNB): Koronakrize a výzvy pro měnovou politiku
12:54Perly týdne: Leninova Tesla, evropské „čínské“ oživení a u nás „běžná praxe“ berňáku
10:56Koronavirus bankovky neničí, lidé jich hromadí více
10:54Bloomberg: Boeing se chystá ukončit výrobu letadel Jumbo Jet
10:43Akcie beze směru i po slušných datech  
9:10Rozbřesk: Díky vládním opatřením se nezaměstnanost drží v Evropě stále nízko
9:00Komerční banka, a. s. - Oznámení o výsledku rozhodování distanční (per rollam) Valné hromady společnosti
8:41Komerčka nevyplatí dividendu, v USA se dnes neobchoduje  
8:33Deutsche Bank zvažuje pomoc bankovní divizi krachující Wirecard
7:47Zaplacenou 4% daň z nabytí bytové jednotky v rodinném domě lze žádat zpět
5:44Bank of America: Tři důvody, proč být nyní u akcií optimistický
02.07.2020
22:03Wall Street poskočila na výborných číslech z trhu práce

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data