Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články  
    Praha otevře na zelené nule

    Praha otevře na zelené nule

    13.01.2016 8:46
    Autor: Redakce, Patria.cz

    Pražský burzovní parket včera částečně umazal předchozí 0,6procentní ztrátu a zakončil den na zelené nule, konkrétně posílil o 0,11 % a index PX má aktuálně hodnotu 919,62 bodu. Objem obchodů zůstal přibližně poloviční oproti dlouhodobému průměru. Praze se vyhnula evropská „rally“, když všechny hlavní indexy připisují cca. 2procentní zisky, avšak aspoň finanční sektor z positivního sentimentu na západoevropských trzích vydoloval mírné zisky, které nakonec posunuly PX do zelených čísel.

    Akcie Komerční banky posílily o půl procenta na rovných 5100 CZK/akcie, dařilo se rovněž cenným papírům Erste (+0,64 % na 727,4 Kč) a pondělní výprask umazával také VIG se ziskem 0,6 % a závěrečným kurzem 638 CZK/akcie. Z větších kapitalizací posílilo také O2 CR (+0,64 %), Philip Morris (+0,93 %) a CETV (+2,2 %). Cenné papíry pivovarů Lobkowicz stagnovaly na pondělní close ceně 207 korun a také Stock Spirits zůstal beze změny na ceně 45 CZK/akcie.

    Energetika ČEZ pokračovala v poklesu, cenné papíry sestoupily o 1,7 % na 406 korun za akcii. Hned ráno tento titul stihly navíc dvě negativní revize cílových cen, Deutsche Bank snížila cílovou cenu ze 440 na 380 CZK a BNP Paribas redukovala cílovou cenu z 550 na 460 korun.

    NWR zaparkovalo na stejné close ceně jako v pondělí, tedy 0,1 CZK/akcie, společnost však oznámila, že pověřila americkou investiční banku Moelis, aby začala pracovat na restrukturalizaci firemního dluhu.

    Investiční skupina PPF včera oznámila, že se v pondělí stala vlastníkem 100 procent akcií společnosti Česká telekomunikační infrastruktura (CETIN). Minoritní akcionáře v rámci tzv. vytěsnění vyplatí do 10. února.

    „Dnešní burzovní den začne na zelené nule. Futures na index DAX aktuálně získávají 0,80 %, avšak na českém trhu byl včera zjevný prodejní tlak na hlavních titulech, který by mohl pokračovat i dnes. Silný prodejní tlak je na Komerční bance kolem hraniční hodnoty 5100 . Na akciích ČEZ byl vidět zvýšení zájem prodejců nad 410 .“ říká Tomáš Uher, trader Patria Finance.


    Čtěte více:

    Pokles čínského vývozu se díky slabšímu jüanu výrazně zmírnil
    13.01.2016 8:18
    Čínský vývoz i dovoz v loňském roce podle očekávání výrazně klesly. V ...
    Souhrn včerejšího vývoje na světových trzích
    13.01.2016 8:33
    ČR Pražský burzovní parket včera částečně umazal předchozí 0,6procentn...

    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    27.07.2026
    10:30Shein se propadl do ztráty. Trumpova cla zasáhla byznys levné módy před vstupem na burzu
    9:14Rozbřesk: Rok od podepsání obchodního příměří připomínají transatlantické obchodní vztahy mexickou telenovelu
    8:58Čínský čipový gigant CXMT při burzovním debutu vystřelil přes 500 %. Překonal i největší banku země
    8:53ČEZ chystá nové větrné parky, Nvidia možná podpoří OpenAI  
    6:07Chanos: Energie je dostatek, do bodu přehodnocení AI investic se dostaneme během 12 měsíců
    26.07.2026
    15:19Nastává opět základní investiční chyba?
    8:45Víkendář: Fed by měl reagovat na ropné šoky, USA od nich nejsou úplně izolovány
    25.07.2026
    15:15Chanos: Spekulace a rostoucí nabídka nových akcií nejsou pro trh dobrým znamením
    8:38Víkendář: Světová ekonomika a klíčová místa v mořích a oceánech
    24.07.2026
    22:00Závěr týdne a další propad technologií  
    17:27Malá finská společnost a velké vlny na trzích
    16:34Chceme suverenitu a místní výrobu, slyší americké zbrojovky od vlád v Evropě
    16:27Výnos desetiletých dluhopisů míří k 4,7 %. Riziková prémie roste
    15:22Ruská centrální banka snížila základní úrok o čtvrt bodu na 14 procent
    15:03Šéf JPMorgan varuje trhy: Rizika jsou pravděpodobně větší, než si ostatní myslí
    13:25Intel překvapil nejsilnějším růstem za 15 let. Teď musí dokázat, že zakázková výroba není jen interní příběh  
    12:10Evropským akciím pomáhá levnější ropa, celkový obrázek však optimismu nenahrává  
    11:58Perly týdne: Naděje je špatná investiční strategie, probíhá finanční alchymie
    10:20Moneta se vytáhla se silnou sadou výsledků, které budou pro cenu akcií podpůrné  
    10:10Zisk Volkswagenu v pololetí klesl téměř o třetinu

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    10:00DE - Index podnikatelského klimatu Ifo
    14:30USA - Objednávky zboží dlouh. spotřeby, m/m