Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Duvieusart z PPF: Nemáme v plánu stahovat Monetu z burzy

    Duvieusart z PPF: Nemáme v plánu stahovat Monetu z burzy

    01.02.2021 16:11
    Autor: Redakce, Patria.cz

    Investiční skupina PPF očekává, že nalezne dostatečnou podporu pro úspěch své nabídky pro Moneta Money Bank a skrze sloučení aktiv získá nad bankou kontrolu, přičemž nemá v plánu ji stahovat z burzy. Prohlásil to podle agentury Reuters výkonný ředitel společnosti Home Credit a akcionář PPF Jean-Pascal Duvieusart. Jsme odhodláni ponechat akcie Monety veřejně obchodované, řekl také k nabídce PPF vůči Moneta. Cílem podle něj je vytvořit třetí největší banku na českém trhu spotřebitelského bankovnictví a pro malé a střední podniky.

    PPF miliardáře Petra Kellnera plánuje pro Monetu transakci ve dvou krocích - dobrovolnou nabídku k převzetí až 29 % akcií banky a následně jednání o sloučení Air Bank, Zonky a českého a slovenského Home Creditu s Monetou. V důsledku by tak mohla v bance získat až 57% podíl. Dobrovolný veřejný návrh na odkup akcií se týká všech akcionářů Monety, PPF nabízí za akcii 80 korun. O nabídce rozhodnou akcionáři na valné hromadě.

    Moneta v pátek uvedla, že její představenstvo dospělo jednomyslně k závěru, že dobrovolný veřejný návrh PPF na odkoupení části akcií Monety od jejích akcionářů až do 20 % je v souladu se zájmy banky a jejích akcionářů. Zahájení jednání o případném sjednocení s Air Bank, českým a slovenským Home Creditem a se značkou Zonky záleží na hloubkové kontrole a zvážení akcionářů. Budeme usilovat o oboustranně výhodný a vyvážený výměnný poměr akcií Moneta ku Air Bank, vzkázalo také v pátek představenstvo Monety.

    Akcie Monety se v současnosti obchodují s 10% diskontem vůči nabídkové ceně dobrovolného odkupu, poznamenal v ranním komentáři analytik Patrie Michal Křikava.

    Spojením Monety a Air Bank může vzniknout podle počtu klientů třetí největší banka na českém trhu po České spořitelně a ČSOB.

    Domnívám se, že navrhované transakce budou mít dostatečnou podporu, uvedl podle dnešní Reuters Duvieusart z PPF. Akcionáři, kteří by dali přednost hotovosti, mají podle něj k dispozici dobrovolnou veřejnou nabídku k převzetí akcií.

    Zdroje: Reuters, Patria.cz, ČTK


    Čtěte více:

    Moneta oznamuje ochotu jednat o převzetí Air Bank a transakci, která může vést k zásadnímu podílu PPF
    22.01.2021 18:56
    MONETA Money Bank bude vyjednávat o převzetí Air Bank a dalších společ...
    Analytik: Navržené podmínky transakce Moneta - PPF nevnímáme symetricky výhodné pro obě strany
    25.01.2021 7:38
    Banka MONETA Money Bank v pátek po uzavření trhu – informovali jsme po...
    Goldman Sachs navýšila svůj podíl v Monetě na 10,5 % (+komentář analytika)
    28.01.2021 17:33
    Americká banka Goldman Sachs Group zvýšila podíl v Moneta Money Bank n...
    Moneta k dealu s PPF: Dobrovolný odkup v souladu s analytiky, spojení strategicky přínosné
    29.01.2021 19:03
    Představenstvo Moneta Money Bank splnilo termín do dnešního dne a zveř...
    Komentář analytika: Co říká stanovisko managementu Monety k dobrovolné nabídce PPF a navržené transakci?
    01.02.2021 8:18
    Management Monety představil v pátek večer své stanovisko k dobrovolné...

    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    12.08.2026
    12:18Vestas znovu získává vítr do plachet. Akcie po výsledcích přidávají 19 procent
    11:45UNIMEX GROUP, uzavřený investiční fond, a. s.: Oznámení o uložení projektu rozdělení společnosti formou odštěpení se vznikem nové společnosti
    11:42IEA varuje před hlubším deficitem ropy. Konflikt v Hormuzském průlivu dál omezuje dodávky
    11:39Foxconn těží z AI boomu. Zisk i tržby výrazně překonaly očekávání trhu
    10:04CoreWeave znovu potvrdil sílu AI boomu. Rekordní zakázky poslaly akcie prudce vzhůru
    9:16Rozbřesk: Koruna zpět v prázdninové letargii, ropa i výnosy před americkou inflací rostou
    8:57ČEZ uklidnil obavy z windfall tax, trhy sledují ropu i AI. Večer budeme pozorovat zatmění Slunce  
    5:59Pokles cen elektřiny tady je, přiznává Martin Novák z ČEZ. Ovoce ale začíná přinášet Gas Distribution
    11.08.2026
    21:59Wall Street pokračovala v konsolidaci; probuzení může přinést aktuální CPI  
    17:14Mimořádná levnost i drahost amerických akcií. Vše vysvětluje jedna skrytá proměnná
    15:50Eli Lilly stíhá Novo Nordisk. V Británii získala první povolení pro pilulku na hubnutí mimo USA
    14:31Provozovatel datových center DayOne se chystá na svůj první den na burze v USA
    14:31Umělá inteligence jako budování železnic, období bankrotů i slávy
    14:07Od valuace 98 miliard k až 30 miliardám dolarů. Shein se připravuje na vstup na burzu
    14:02Návrat Intelu nabírá obrátky. Firma si zajistila 20 miliard dolarů na expanzi
    13:08Rocket Lab roste raketovým tempem, ziskovost však stále zůstává na oběžné dráze  
    11:38ČEZ zaostal za odhady na provozním zisku. Slabý Trading přebil pozitivní zprávu o vyšším výhledu  
    11:05Inflace zůstává pod cílem, domácí tlaky ale nepolevují
    10:08Wall Street vidí za Bessentovými kroky známky úzkosti na trhu s dluhopisy  
    8:52ČEZ v pololetí meziročně zvýšil čistý zisk o deset procent a zahraniční trhy sledují nové zdroje financování AI  

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    14:30USA - CPI, y/y