Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Komerční banka více než zdvojnásobila kvartální zisk na 3,43 miliardy korun

Komerční banka více než zdvojnásobila kvartální zisk na 3,43 miliardy korun

04.11.2021 8:14, aktualizováno: 4.11. 8:32
Autor: Redakce, Patria.cz

Aktualizováno

Komerční bance stoupl za letošní tři čtvrtletí čistý zisk meziročně o 40,7 procenta na 8,6 miliardy korun. Bance vzrostly úvěry i vklady klientů. Čisté provozní výnosy za prvních devět měsíců vzrostly meziročně o 1,3 procenta na 22,6 miliardy korun. Provozní náklady klesly o 0,7 procenta na 11,4 miliardy korun. Banka, jejímž většinovým vlastníkem je francouzská Société Générale, dnes konsolidované hospodářské výsledky oznámila v tiskové zprávě.

Čistý zisk za 3Q vzrostl na 3,43 mld. proti loňským 1,65 mld. , když trh v průměru odhadoval 3,05 mld. . Čistý zisk za 3Q činil 5,39 mld. .

Ve středu Komerční banka sdělila, že valná hromada písemnou formou schválila vyplatit z nerozděleného zisku za roky 2019 a 2020 dividendu 4,535 miliardy korun, tedy 23,86 koruny na akcii. O návrhu akcionáři hlasovali elektronicky od 18. října do 2. listopadu. Dividendu banka určila v souladu s omezeními, která ČNB stanovila letos v březnu. Nárok na podíl na nerozděleném zisku má akcionář, který je vlastníkem akcie ke dni 11. listopadu 2021. Podíl na nerozděleném zisku se stává splatný ke dni 3. prosince 2021.

Celkový objem úvěrů poskytnutých Skupinou KB meziročně vzrostl o 4,7 %, především díky růstu úvěrů na bydlení. Celkový objem běžných klientských vkladů ve Skupině KB se meziročně zvýšil o 12,1 %, se silným růstem jak v segmentu občanů, tak u podniků a korporací. Objem aktiv klientů Skupiny KB v podílových fondech, penzijním spoření a životním pojištění narostl o 6,1 %.

Konsolidované výnosy za první tři čtvrtletí vzrostly meziročně o 1,3 %, s tím, jak se zvýšil objem úvěrů i depozit, klienti z řad občanů zvyšovali své investice do podílových fondů, a korporátní klienti využívali příznivých podmínek na dluhových kapitálových trzích a obezřetně zajišťovali svá finanční rizika.

Celkové provozní náklady poklesly o 0,7 %, když KB dokázala kompenzovat zvýšené regulatorní odvody do Fondu řešení krize nižšími osobními a administrativními náklady. Vyšší odpisy a amortizace odrážely pokračující investice do digitalizace.

Čistá tvorba opravných položek dosáhla 0,7 miliardy Kč, nižší o 78,9 %. Nízká čistá tvorba opravných položek se koncentrovala v podnikatelském segmentu. V segmentu občanů mohla KB objem opravných položek mírně snížit díky nadále dobrému rizikovému profilu portfolia.

Ukazatel kapitálové přiměřenosti dosáhl výše 23,0 %, ve srovnání s regulatorním minimem 16,2 %. Míra krytí likvidity (LCR) činila 200 %, což je výrazně nad regulačním limitem 100 %.

Celkový vlastní kapitál se ve srovnání se začátkem roku zvýšil o 8,6 procenta na 127,2 miliardy .

(Zdroj: KB, Patria, Reuters, ČTK, Bloomberg)

 
 
 
 

Čtěte více:

KB vyplatí z nerozděleného zisku za 2019 a 2020 dividendu 23,86 Kč na akcii
03.11.2021 19:38
Valná hromada Komerční banky písemnou formou schválila vyplatit z nero...

Váš názor
 • Čistý zisk za 3Q
  04.11.2021 9:22

  "Čistý zisk za 3Q vzrostl na 3,43 mld. Kč . Čistý zisk za 3Q činil 5,39 mld. Kč." (viz 2.odst.) Věřím, že většině čtenářů je jasné, čím se liší "čistý zisk" (3430 mil. Kč) a "čistý úrokový výnos" (5390 mil. Kč). Zdaleka to není to samé. Autor článku však použil pro tak velké odlišnosti zcela stejné slovní označení, což považuji za matoucí. Stejně jako třeba "koronavirus", což je pouze lidový výraz pro vir SARS-CoV-2, který způsobuje onemocnění CoViD-19, ale mnozí pojmenovávají " "covidem" obojí, jak nemoc, tak i původce nemoci. Pro mě osobně je to totéž, jako nazývat stejným slovem "okupace" události let 1939-1945 na území bývalé ČSR. a konce srpna 1968 v ČSSR. Ta první okupace na území bývalé ČSR v 20.st. byla značně krvavá, tu druhá ve srovnání s první sametová. Ona ta druhá taky nebyla žádná "okupace", ale "intervence". Některým lidem se to ale vysvětlit nedá a tito lidé milují zjednodušování a je jim cela jedno, když se označují stejnými slovy zcela různé věci.
  Novák
  • Re: Čistý zisk za 3Q
   04.11.2021 9:44

   Soudruhu. Okupace a intervence se nevylučují. V srpnu 1968 začala okupovat Československo vojska Varšavské smlouvy pod vedením Ruska. Měřítko krvavosti neurčuje, zda je o okupaci. Okupace znamená dočasnou kontrolu nad cizím územím. Asi tě to na Vuml naučili blbě.
   Velkamedvědice
   • VM
    04.11.2021 11:18

    Podpisem tzv. Moskevských protokolů necelý týden po vstupu spojeneckých vojsk Varšavske smlouvy, kde si soudruzi vysvětlili svá stanoviska, byla celá událost oficiálně uzavřena s tím, že se jednalo o "bratrskou pomoc" tehdejšímu Československu proti revizionistum. Připomeňme, že svůj podpis přidali všichni vrcholni političtí představitelé tehdejšího Československa včetně prezidenta, předsedy vlády, předsedy národního shromáždění atd. Jediný, kdo nepodepsal, byl František Kriegl. Bohužel, také současná ČR šíří americkou demokracii se samopalem v ruce v jiných zemích ba dokonce na jiných kontinentech. Vzpomeňme na Afghánistán či Mali. Z tohoto pohledu máme stejné máslo na hlavě jako bývalý Sovětský svaz, NDR, Maďarsko, Polsko či Bulharsko. Rokem 1968 se naši politici nepoucili a budou se plazit jednou před Ruskem a jindy před USA a za 20 let kdoví, třeba před Čínou .
    x2
    • Re: VM
     04.11.2021 11:43

     Na Tebe nemá cenu reagovat. za koho kopeš , ví všichni. Jen silné žaludky mohou napsat, že odvlečení našich představitelů do Moskvy, kde zcela nesvobodně a pod nátlakem podepsali ze strachu o svůj život moskevské protokoly, tedy Vyhlášení podřízenosti Zneplatnění Vysočanského sjezdu Kádrové změny ve vedení Umlčení svobodných médií Schválení pobytu vojsk Zamezení konfliktů Ochrana kolaborantů Upevnění hospodářské závislosti Posílení Varšavského paktu Podřízení zahraniční politiky Sovětskému svazu Stažení stížnosti v OSN Potrestání viníků Instrukce k další politice Utajení průběhu jednání Přátelství na věčné časy za oficíání uzavření okupace. Děkuji Bohu, že lidé jako Ty o mě nerozhodují v referendu. Tohle je totiž kolaborace, ne dobrovolný vstup do EU.
     Velkamedvědice
     • VM
      04.11.2021 12:23

      Alespoň vidíš, že politicky je možné zdůvodnit jak okupaci v roce 68, tak také okupaci našich vojáků v Afghánistánu či Mali. V tomto směru kopu za myšlenku, že cizí voják na cizím území tak max. se souhlasem Rady bezpečnosti OSN. A ani v tomto případě si nejsem zcela jistý správnosti své úvahy. Zdejsi chlapi ti ty okupace vysvětlili zcela srozumitelně. Německa válečná okupace měla na rozdíl od roku 68 nacistický podtext s účelem vyhladit celé národy. Proto ty koncentrační tábory, ve kterých přišlo o život rovněž několik statisíců Cechoslovaku. Okupace Varšavskym paktem v roce 68 měla politický charakter, jehož cílem nebylo vyhladit celé národy. Vzpomeňme, jak se příslušníci německého wehrmachtu stavěli nelidsky např. k Židům. Srovnávat tohle s rokem 68 může pouze člověk, jež strká hlavu do písku před takovym genocidnim svinstvem.
      x2
   •  
    04.11.2021 10:01

    Milá VM. Pokud tvrdíš, že podle definice "okupace znamená dočasnou kontrolu nad cizím územím", pak jsi právě prohlásil i české legionáře v Rusku za okupanty. Případně armádu USA za okupanty ve Vietnamu.
    Novák
    • Soudruh
     04.11.2021 10:09

     A opět dokazuješ svoji inteligenci, i když pod jiným ničem, když mě oslovuješ ženským rodem, i když víš, že sem chlap. Jak si mohu dovolit mít ženský Nick. To není má defice, ale všeobecně uznávaná. Sbohem soudruhu.
     Velkamedvědice
   •  
    04.11.2021 9:56

    Taky zavádíš. Pod vedením "Sovětského svazu". Rusko bylo jen jednou svazovou republikou a o intervenci či okupaci rozhodovalo politbyro Komunistické strany SSSR, kde shodou okolností byl národností jen jeden Rus. To samozřejmě nemá vyznít jako omluva. Okupace je okupace ať ji provede kdokoli. Btw. už jsme potrestali za vlastizradu ty, jež posílali zvací dopis? Pokud ne, pak bohužel nemáme moc nárok na v elké odsudky. Taky jsme si nezametli před vlastním prahem.
    FYI
    • FYI
     04.11.2021 10:21

     Tak může to znít zjednodušeně, nechtěl sem se v tom ňahňat a myslel jsem, že vašince uspokojí ty ostatní země Varšavské smlouvy. Rusko nebylo jednou zemí, ale hybnou silou SSSR, který ji i držel pohromadě. Rusko se stalo právním nástupcem všech aktů a smluv SSSR. Tak Brežněv se taky narodil na Ukrajině, že. Co se týče nepotrestání komunistů, je to problém obecně. Nechtěla se prolévat krev, asi to byla chyba. Co se týče zvacího dopisu, byla to jen záminka, nikdy neměl právní hodnotu, nebylo to rozhodnutí vlády, dokonce ani většiny politbyra, ale akce čtyř komuistů. Pak sem tedy měl i napsat, že původní dopis nebyl určen pro Varšavskou smlouvu, ale jen SSSR, byl pak dodatečně Brežněvovým rukopisem pozměněn. Hezký den.
     Velkamedvědice
     • Re: FYI
      04.11.2021 10:30

      JJ.Historie je obvykle složitá a také výkladů může být tolik, z kolika úhlů pohledu se člověk dívá a také který historik co píše. Možná za 100 let budou mít naši potomci na události 1938,1968 i1989 jiný, přesnější pohled. Ale věnujme se předmětu tohoto web_u a zanechme politiky. Já kobu prodal. Možná předčasně, ale neodolal jsem slušnému zisku. V těchto turbulentních časech jeden neví jestli má realizovat zisk, nebo radši být naložený v akciích či jiných aktivech. Teď řeším kam z inkasovanou hotovostí. Odkazy na okupaci neokupaci jsem se jen nechal nepromyšleně strhnout. Taky hezký den.
      FYI
      • Fyi
       04.11.2021 10:47

       Já KB držím dále, mám výbornou nákupu a chci ji dlouhodobě jako zástupce finančního sektoru.
       Velkamedvědice
       • VM + akcie
        08.11.2021 11:59

        Milá "V. Medědice" , máš dobré podněty ohledně akcií, rád čtu Tvé komentáře k investicím, za to Ti děkuji. Ale pokud se vyjadřuješ ohledně historie, myslím si, že z toho dost nechápeš, protože často píšeš takové příspěvky, o kterých si myslím, že je mohl napsat buď člověk, který úplně neví, o čem píše, anebo záměrně lže... Jinak - pokud jde o akcie KB - já si myslím, že od 3.11. pro držené akcie (s pořizovací cenou 870 Kč jako průměr z několika nákupů od 10.10. do 29.10.), nadešel čas pro částečný prodej, viz tedy např. za cca 940 Kč 5.11. po 9:30h, Moje "jednotka" je 1250 ks, další pustím, když bude cena 960 Kč.
        Novák
        • Re: VM + akcie
         08.11.2021 12:27

         Tak klidně rozporuj cokoliv sem napsal. Pošlu Ti odkaz.
         Velkamedvědice
         • VM
          08.11.2021 12:34

          Srovnávat rok 39 a 68 byla fakt perla :-). Těžko uvěřit tomu, že se najde někdo, kdo nechápe rozdíl mezi rasovym vyhlazováním celých národů a politickou intervenci za účelem udržení socialismu v jedné zemi.
          x2
          • Re: VM
           08.11.2021 12:52

           Chápu, že Ivanovi , který je očkován Sputnikem okupace Československa nevadí, nicméně rád bych věděl, proč zase lžeš. Projdi vlákno a dolož v kolik jsem psal příspěvek, kde jsem srovnával.
           Velkamedvědice
           • VM
            08.11.2021 13:07

            Ještě stále tvrdíš, že rok 68 a tohle je totéž? https://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_n%C4%9Bmeck%C3%BDch_koncentra%C4%8Dn%C3%ADch_t%C3%A1bor%C5%AF
            x2
            • Re: VM
             08.11.2021 13:24

             A technická..Od koho se němci na učili koncentráky. https://cs.wikipedia.org/wiki/Gulag
             Velkamedvědice
             • VM
              08.11.2021 13:33

              Rasismus a nadřazenost rasy nelze naučit. To j v krví. Koncentráky sloužili jako nástroje.
              x2
              • Re: VM
               08.11.2021 13:36

               Řekl nácek... Pověz co dál mám, máš a mají v krvi? napjatě poslouchám. Vlastně ne, to bych kecal. Jedeš už, kšá kšá.
               Myš
               • Myš
                08.11.2021 13:47

                To jako, že národní Evropa má nackovsky charakter? Vždyť národy jako entity, vznikly zcela spontánně, bez urednickeho zásahu shora. Jde o kontinuální vývoj lidské společnosti.
                x2
                • Re: Myš
                 08.11.2021 13:50

                 Jakože ty máš náckovský charakter
                 Velkamedvědice
            • Re: VM
             08.11.2021 13:21

             Lháři. Projdu vlákno a dolož, kde jsem to psal....
             Velkamedvědice
             • VM
              08.11.2021 13:34

              Takže uznávás, že se Němec choval k českému národu hůř než Rus?
              x2
              • Re: VM
               08.11.2021 13:53

               Dolož prolhaný chudák, tvou lež, že sem tu srovnával 39 a 68, nebo se omluv. V opačném případě se opět dokázal, že seš jen prolhaný zbabělý šmej a kolaborante.
               Velkamedvědice
               • VM
                08.11.2021 14:01

                Už jsem ti to vysvětloval, že připomínat 68 je dobré, ale před tím je třeba alespoň 10x připomenout 39 (a možná řadove více než 10x, vzhledem k počtu oběťi). To jen pro příště
                x2
              • Re: VM
               08.11.2021 13:38

               Ty nevkládej nic lidem do úst a huš běž domů na parlamentní listy.
               Myš
               • Myš
                08.11.2021 13:48

                Že by "vkládání do úst" končilo otazníkem?
                x2
                • Re: Myš
                 08.11.2021 14:03

                 Už pár měsíců přemýšlím, jestli tě někdo platí nebo těm nesmyslům vážně věříš.
                 Myš
Aktuální komentáře
24.01.2022
6:02Akcie a dluhopisy nečeká v letošním roce nic dobrého, varují stratégové BofA
23.01.2022
15:04Proč téměř nikdo netušil, že přijde inflace?
9:06Víkendář: Nové technologie a budoucnost bankovnictví
22.01.2022
15:08Nobelovka a Harvard vynalezly perpetuum mobile na peníze
9:11Víkendář: Po sto letech přišla změna, kterou stále neumíme plně vysvětlit
21.01.2022
22:03Trhy končí týden na vlně špatných zpráv  
17:40Co udělá zvedání sazeb s nejdůležitější proměnnou na finančních trzích?
17:24Peníze míří do bezpečí, akcie však propad přerušují  
16:14Fixace drobných investorů na memy je kletbou, uvádí výzkum Morgan Stanley
15:09Ceny za přepravu nákladu po moři zůstanou zřejmě vysoké i letos, píše Bloomberg
14:31Dennisova strategie želv. Jak nechat emoce na břehu a skočit na trend. Staňte se mistry tradingu!
12:46Analytik k výsledkům Netflixu: Slabý plánovaný počet nových uživatelů strhává akcie dolů  
12:30Perly týdne: Konec strategie 60/40, Netflix má zlaté časy za sebou a realitní výjimečnost Itálie
11:14Na americký výplach navazuje Evropa. Přijde před víkendem aspoň konsolidace?  
10:51Dolar nahoru, Čína ve stále stejném kruhu. Co ještě říká stratég z BBH?
10:49Bitcoin zamířil hluboko pod 40 000 dolarů. Vzal mu Fed vítr z plachet?
10:26Intel plánuje utratit 20 miliard dolarů na 'Silicon Heartland'. Investovat velké sumy do výroby čip ale chce i gigant TSMC či Samsung
10:19Vlajkový projekt Rio Tinto u ledu. Srbsko stoplo největší lithný důl v Evropě
9:16Rozbřesk: Česko na konci roku asi překonalo očekávání ČNB, automotive má však k normálu daleko
8:57Netflix zklamal počtem nových uživatelů a varuje před zesilující konkurencí

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Halliburton Co (12/21 Q4, Bef-mkt)
International Business Machines Corp (12/21 Q4, Aft-mkt)
7:00Koninklijke Philips NV (12/21 Q4)
9:30DE - PMI v průmyslu
10:00EMU - PMI v průmyslu
10:30UK - PMI v průmyslu