Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Novým generálním ředitelem ČSOB se stane Aleš Blažek

Novým generálním ředitelem ČSOB se stane Aleš Blažek

18.03.2022 9:00
Autor: Redakce, Patria.cz

S účinností od 5. května 2022 odchází John Hollows, generální ředitel ČSOB, po téměř 26 letech kariéry u KBC do důchodu. Nástupcem Johna Hollowse ve funkci generálního ředitele ČSOB a člena výkonného výboru KBC jmenuje představenstvo KBC Aleše Blažka. Jmenování Aleše Blažka generálním ředitelem skupiny ČSOB schválila Česká národní banka. Jeho schválení jako člena výkonného výboru KBC Group (KBC Bank a KBC Insurance) podléhá ještě schválení Belgické národní banky a Evropské centrální banky.

Koenraad Debackere, předseda představenstva skupiny KBC, komentoval dnešní oznámení takto: „Jménem představenstva bych rád upřímně poděkoval Johnu Hollowsovi za jeho vysoké nasazení a významný přínos pro naši skupinu v jeho různých rolích, v posledních letech zejména v České republice. Jsme Johnovi opravdu vděčni za jeho úsilí při implementaci pilířů strategie KBC v ČSOB. I díky němu jsme dosáhli značného pokroku a výsledků ve všech oblastech, zejména v digitální transformaci a inovacích.
S potěšením vítám jeho nástupce Aleše. Jsem přesvědčen, že jeho hluboké znalosti a rozsáhlé mezinárodní zkušenosti ve finančním sektoru a ve funkci generálního ředitele KBC Bank Ireland v klíčovém okamžiku jejího vývoje mu pomohou vést ČSOB v náročném čase bezprecedentních změn, kterými právě procházíme.“

Johan Thijs, generální ředitel skupiny KBC, výslovně poděkoval Johnu Hollowsovi: „Společně se svými kolegy z výkonného výboru bych rád vyjádřil své nejhlubší poděkování Johnovi za jeho dlouholetou kariéru a vynikající výkony. Jsem přesvědčen, že ČSOB a mnozí další těžili z Johnových širokých mezinárodních zkušeností, bohaté praxe, strategického vhledu i výjimečných manažerských kvalit. S Johnem jsem několik let úzce spolupracoval ve výkonném výboru a vážím si ho jako přítele. Moji kolegové i já jsme mu nesmírně vděčni za roky obětavé práce pro zákazníky i zaměstnance v různých rolích a za jeho podporu, bezpodmínečné nasazení a významný přínos k rozvoji naší skupiny. Přejeme Johnovi do budoucna jen to nejlepší.“

Johan Thijs poblahopřál také Aleši Blažkovi k jeho jmenování generálním ředitelem ČSOB a přivítal ho ve výkonném výboru KBC Group: „Těší mě, že Aleš souhlasil s převzetím funkce generálního ředitele ČSOB. Zákaznická zkušenost, inovace a digitální transformace jsou pro nás hlavními prioritami. Alešovy zkušenosti z KBC Bank Ireland i zkušenosti z pozice ředitele pro data a strategii v ČSOB budou proto v jeho nové roli generálního ředitele ČSOB neocenitelné. Věřím, že posune digitální transformaci banky na další stupeň. Aleš prokázal, že má správnou kombinaci zkušeností, manažerských schopností a hlubokého porozumění našemu podnikání, aby vedl ČSOB k dalšímu růstu a prosperitě.“

AB

Aleš Blažek (nar. 1972)

Po absolvování magisterského studia práv na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze v roce 1997 začal Aleš svou profesní kariéru jako advokát v pražské kanceláři White & Case. Od roku 2000 do roku 2007 působil v Citigroup v Praze a Londýně na řadě právních manažerských pozic v korporátním a investičním bankovnictví. V roce 2007 nastoupil do GE Capital a působil jako hlavní právník pro GE Capital International se zodpovědností za právní služby GE Capital v Evropě, na Středním východě a v Asii a byl členem výkonného managementu. Do ČSOB nastoupil v roce 2014 jako vedoucí právního oddělení zodpovědný za právní a regulatorní služby a corporate governance. V dubnu 2019 se stal ředitelem pro data a strategii. V této funkci se úzce podílel na přípravě a revizi strategie Skupiny ČSOB. Byl také zodpovědný za správu datové infrastruktury Skupiny ČSOB. V roce 2021 byl jmenován generálním ředitelem KBC Bank Ireland. Je ženatý a má pět dětí.

JH

John Hollows (nar. 1956)

Získal titul v oboru práva a ekonomie na Cambridge University. V letech 1978 až 1991 pracoval v ústředí Barclays Bank v Londýně a následně v letech 1991 až 1995 jako Country Manager pro Barclays Bank na Tchaj-wanu. Do KBC nastoupil v roce 1996 jako Country Manager operací v Šanghaji a v roce 1999 se stal generálním ředitelem pro asijsko-pacifický region, kde byl zodpovědný za deset poboček v šesti zemích. V roce 2003 byl jmenován generálním ředitelem K&H Bank (Maďarsko). V roce 2006 se stal vrchním ředitelem bankovní divize KBC pro střední a východní Evropu. V roce 2009 byl jmenován členem výkonného výboru Skupiny KBC a generálním ředitelem obchodní jednotky pro střední a východní Evropu a Rusko. V roce 2010 převzal roli Chief Risk Officer skupiny KBC. Od roku 2014 je generálním ředitelem ČSOB. John je ženatý a má 4 děti.

Zdroj: ČSOB


Čtěte více:

Skupina ČSOB navýšila zisk díky silnému růstu u hypoték a podílových fondů, pokračuje v digitalizaci
12.11.2021 11:01
Skupina ČSOB za devět měsíců vykázala čistý zisk 11,6 miliardy korun ...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
30.06.2022
17:15Co ta nabušená dvacátá léta?
17:10Silná ekonomika, která zvládne vyšší sazby? Další mantra Fedu se drolí a akcie padají  
16:46Allwyn International a.s. (dříve SAZKA Group a.s.): Zveřejnění regulatorní informace
16:23Skupina OPEC+ politiku těžby ropy měnit nebude. V srpnu ji zvýši, o dalším období nejednala
15:15Čerstvý seznam investičních doporučení: Od inflace k recesi  
14:38FIXED.zone a.s.: Oznámení manažerské transakce
14:24Eurozóna míří do stagflace, varuje UBS. Recesi se vyhne jen těsně
13:44MONETA Money Bank (Wüstenrot hypoteční banka) - oznámení o úrokové sazbě HZL WHB
13:21Brusel vyšetřuje plánovanou státní podporu rozšíření elektrárny Dukovany
13:17FIXED.zone a.s.: Oznámení manažerské transakce
13:06ČEZ, a.s.: Zpráva o udržitelném rozvoji Skupiny ČEZ za rok 2021
12:25Gazprom poprvé od roku 1998 nevyplatí dividendy, akcie firmy prudce oslabily
11:33Stres kvůli recesi. Investoři sázejí na otočku Fedu  
11:13Česká exportní banka, a.s.: Informace o vyplácení úrokových výnosů z emisí dluhopisů
10:57Utility obr Uniper jedná kvůli ruskému plynu o pomoci státu. Akcie se potopily až na pětileté dno
10:30Fond J&T Arch Investments koupí 9,99 procenta v Moneta Money Bank
9:36Růst českého HDP za první kvartál byl zpřesněn na 4,9 procent meziročně
9:31K dosažení uhlíkové neutrality je třeba zdvojnásobit kapacity pro výrobu jaderné energie, varuje IEA
9:16J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Vnitřní informace
9:14Rozbřesk: ECB připravuje nové QE. Jak bude vypadat?

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Constellation Brands Inc (05/22 Q1, Bef-mkt)
Micron Technology Inc (05/22 Q3, Aft-mkt)
3:30Čína - PMI v průmyslu
9:00CZ - HDP, q/q
11:00EMU - Míra nezaměstnanosti, s.a.
13:00Walgreens Boots Alliance Inc (05/22 Q3)
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
14:30USA - Osobní příjmy, m/m
15:45USA - Index aktivity ISM Chicago