Po úvodním pádu až na 30,11 Kč za euro se situace na devizovém trhu uklidňuje a kurz se vrací pod 30,00, aktuálně 29,97 Kč za euro. Nyní je tedy česká měna zhruba o cca 10 haléřů slabší než včera večer (více o ranním výprodeji
ZDE). Úplně stejné pohyby kurzů probíhají na maďarském, polském a slovenském trhu, tj. zprvu prudký propad a poté mírná korekce. K americkému dolaru koruna aktuálně obchoduje kolem 22,45 Kč/USD, když se ráno podívala až na 22,55 Kč/USD.
Region je pod vlivem prodejů zahraničních investorů, pravděpodobně hedgeové fondy redukují své pozice a spekulativní investice v oblasti střední Evropy. Pohyby kurzů jsou spojené s pohyby na globálních dluhopisových trzích, je patrný i pokles akciového trhu v ČR.
V tomto okamžiku nelze jednoznačně tvrdit, že se pokles koruny a ostatních středoevropských měn zastavil. Koruna si vybírá kolem poledne oddechový čas, nicméně může se objevit nová výprodejní vlna dnes i v dalších dnech. Technickou úrovní podpory se zdá být kurz kolem 30,15 Kč/EUR.
Americký dolar v současném okamžiku na kurzu 1,3355 USD/EUR, v rámci asijského obchodování se ale dostal až přes 1,3300 USD/EUR. Dolar byl včera podpořen velmi pozitivním údajem o přílivu kapitálu do USA, příliš toho ale z této informace nevytěžil. Podrobnější pohled na TIC data totiž ukazuje, že velká část čistého přílivu kapitálu do amerických Treasuries pocházela z Karibiku, tj. oblasti daňových rájů a sídla hedgeových fondů, které ale obvykle rychle přeskupují svá aktiva, a tudíž může už příští měsíční údaj zcela zklamat. Dnes odpoledne bude v USA zveřejněn běžný účet platební bilance za 4Q 2004 a průmyslová výrobě za únor. nezdá se nám, že má dolar nyní předpoklady pokračovat v posilování.