Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Od zahájení Investiční hry Patria již uběhly 2 měsíce - nejúspěšnější hráč zhodnotil vklad o více než 250 %!

Od zahájení Investiční hry Patria již uběhly 2 měsíce - nejúspěšnější hráč zhodnotil vklad o více než 250 %!

4.8.2004 12:31
Autor: 

Investiční hra Patria nabírá na obrátkách. Investor měsíce července zhodnotil za měsíc částku o 150 %. Druhý v pořadí o 107 % a třetí o 94 %. Zhodnocení byla jen málo nižší než v měsíci červnu, kdy vítěz "vydělal" fiktivních 180 %. Kromě soutěží o investory měsíce i nadále probíhá soutěž o investora roku, který získá Škodu Octavia. Registrace do hry je možná okamžitě po akceptování pravidel hry ZDE. Kromě Škody Octavia se vyhrává řada jiných atraktivních cen.

V červenci jsme zaznamenali zajímavý trend - na rozdíl od minulého měsíce ti nejúspěšnější investovali téměř výhradně do amerických akcií. Fiktivní obchody probíhaly zejména na trzích NYSE a Nasdaq. Úspěšné strategie se však lišily. Společným jmenovatelem je skutečnost, že se úspěšní soutěžící zaměřili na několik málo titulů - někteří s nimi obchodují aktivně, jiní titul koupí a dlouhodobě drží. Fiktivní obchody na domácí burze ti nejúspěšnější prakticky nerealizují. Nákup podílových listů někteří z hráčů realizují v případě, že nechtějí aktivně investovat a jsou spokojeni s dosavadním výnosem ve hře - vlastně jako výnosnější alternativu k držení prostředků na finančním účtu.

V současné době je ve hře přihlášeno 6 842 hráčů, kteří si denně zobrazí v průměru 40 000 stránek. Do hry se můžete zapojit i vy na adrese hra.idnes.cz.

Investiční hra Patria je interaktivní vědomostní soutěž, jejíž podstatou je uzavírání fiktivních obchodů s investičními instrumenty, přičemž virtuální úhrada těchto obchodů je prováděna ve virtuálním obchodním systému prostřednictvím fiktivních platebních prostředků. Hru pořádají společnosti Patria Online, a.s. a MAFRA, a.s.

Hra je určena těm, kteří si chtějí zdarma a bez rizika vyzkoušet obchodování s cennými papíry na českém i zahraničním trhu. Seznamuje účastníky soutěživou formou s výhodami investování prostřednictvím internetu. Zároveň má i určitý vzdělávací charakter – účastníci poznají nové instrumenty, které při dobře stanovené strategii dokáží zhodnocovat jejich peníze.

Patria Online


Váš názor
  • Změna RIC
    4.8.2004 17:32

    Ariba změnila RIC z ARBAD na ARBA a Patria si toho pořád nevšimla. Teď mi jejich akcie tvrdnou na účtu a nejde s tím nic dělat. Má někdo podobný problém?
    K. Kovařík
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
9:00CZ - PPI, y/y
11:00EMU - CPI, y/y