Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Česká vláda po překročení termínu věří v podepsání smlouvy s PKN do několika dnů

Česká vláda po překročení termínu věří v podepsání smlouvy s PKN do několika dnů

27.5.2004 11:27
Autor: 

Česká vláda doufá v brzké dokončení kontraktu o prodeji státního podílu v Unipetrolu za půl miliardy dolarů. Polská PKN Orlen, která podíl kupuje, má jako první splátku dát 10 % celkové sumy, tedy 1,3 miliardy Kč.

V souvislosti s horizontem, ve kterém by k podepsání smlouvy mělo dojít, řekl místopředseda FNM Pavel Kuta pro Reuters: „Stále vyjednáváme o kontraktu. Měla by to být otázka dnů.“ Ve stejném duchu se vyjádřil i tiskový mluvčí polské strany, když řekl, že PKN doufá v podepsání smlouvy v nejbližším termínu. Nejzažší termín pro uzavření smlouvy byl původně dán na 26. května, PKN ale už v úterý oznámil, že se jednání prodlouží.

(zdroj: Reuters)


Váš názor
  • Nikdo vám nedá tolik,co je PKN ORLEN SCHOPEN SLIBOVAT.
    27.5.2004 12:12

    Zdá se, že se opět schyluje k výrazné díře v rozpočtu. PKN zřejmě nemá peníze či slušnost aby jednoznačně řekla, že končí. Na obzoru je další ostuda, neboť další nepřekročitelný termín (26.5.04 již proběhl). Není to nic jiného než nesplnění podmínek výběrového řízení. Pane Špidlo odpískejte to. Pokud nebudte bezpodmínečně vyžadovat splnění daných podmínek tak se posouváme na úroveň zemí sratingem kategorie "CCC". Je to pod vaším vedením cesta do pekel !!!
    PaPaja
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data