Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Jak vykročily České radiokomunikace do roku 2004?

28.04.2004 13:39
Autor: 

29.4. Čra zveřejní své nekonsolidované výsledky za první čtvrtletí tohoto roku, spolu s tím i konsolidovaná čísla za rok minulý. Tato jsou méně důležitá, protože hlavní konsolidační entity - mateřská společnost a zejména T-Mobile ČR již své 2003 výsledky před časem vydaly. Protože většinu hodnoty Čra tvoří právě podíl v T-Mobile CR, nejsou ani nekonsolidovaná 1Q čísla tím nejdůležitějším údajem, svůj význam pro akcii ale mají.

Následující graf shrne vývoj hlavních částí výsledovky mateřské společnosti:


Zdroj: Čra, Patria Finance

Sledování Q výsledků mateřské společnosti je již delší dobu čekáním na to, kdy na EBIT úrovni dosáhne udržitelně do černých čísel (z pohledu volného cash flow je obrázek znatelně jiný díky vysokým odpisům relativně k CapEx).

V roce 2003 byla provozní ztráta způsobena zejména poklesem výnosů z telekomunikačních služeb o 10,5 %, přestože došlo k úspoře provozních nákladů o 22,5 %. Nejvyšší úspora nákladů byla dosažena, v návaznosti na reorganiznaci v roce 2002, zejména u osobních nákladů o 25,3 % a u výrobní spotřeby o 42,1 %.

Společnost dosáhla za rok 2003 tržeb za prodej vlastních výrobků a služeb ve výši 1 975 milionů Kč, což je oproti předchozímu roku pokles o 8,1 %, zejména vlivem telekomunikačních služeb. V průběhu roku 2003 začala společnost poskytovat ucelenou nabídku hlasových, datových a internetových služeb pod názvem Bluetone. Výnosy z šíření rozhlasového signálu poklesly o 2,7 % a výnosy z šíření televizního signálu naopak vzrostly o 1 %.

Jiří Soustružník


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data