Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ČTK: vládní koalice chce navrhnout vyšší daň u benzinu

ČTK: vládní koalice chce navrhnout vyšší daň u benzinu

17.04.2003 8:08
Autor: 

PRAHA 17. dubna (ČTK) - V České republice by mohla od roku 2005 vzrůst spotřební daň u benzinu. Jeho cena by tak měla stoupnout zhruba o korunu za litr. Návrh na zvýšení daně zazněl na jednání představitelů stran vládní koalice, kteří připravují návrh reformy veřejných financí. Píše to dnešní Právo.

Vyšší spotřební daň u benzinu by měla směřovat na opravy silnic a budování nových komunikací. Návrh na zvýšení spotřební daně u benzinu údajně vzešel od ministerstva dopravy. Prosadit ho ve sněmovně však bude těžké, podotýká deník. "S takovými návrhy nemůže vládní koalice počítat, že je podpoříme," cituje Právo poslance Vlastimila Tlustého (ODS). Proti zvyšování budou i komunisté.

Strany vládní koalice se již shodly na snížení příspěvku na stavební spoření na tři tisíce korun ročně i na omezení nemocenské na začátku nemoci. Shodly se i na dani z nemovitostí. Podle ministra financí Bohuslava Sobotky by stát do roku 2005 zavedl systém zaměřený na hodnotu pozemku podle cenové mapy. To by vedlo ke zvýšení daně a k posílení rozpočtů obcí. Změna daně by se podle Sobotky zatím nedotkla budov.

Koalice se zatím neshodla na takzvané milionářské dani a dědické dani u blízkých osob. K definitivní dohodě o podobě daňových změn by měly koaliční strany dospět v neděli 4. května.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
13.03.2026
11:54Adobe zvýšilo tržby a zisk, ale odchod CEO po 18 letech trh velmi znejistěl  
11:16Kdy uvidíme dopady drahé ropy? Je třeba sledovat data i výnosy  
10:23Válka mění pravidla hry. Obavy ze stagflace nutí investory hledat exotičtější alternativy na trhu  
9:40ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Jan Kalina odstoupil z představenstva ČEZ
8:45Rozbřesk: Český průmysl na začátku roku zklamal. Jak moc bude bolet „íránský šok“?
8:40Geopolitické napětí drží ropu u 100 USD. Futures klesají a Adobe padá po výsledcích  
6:03Slok: Přichází akcelerace a možná i přehřívání s odpovídajícím dopadem na sazby
12.03.2026
16:22Beneš, Novák a Cyrani nad výsledky ČEZ, výhledem, dividendou, strategií, dopadem Íránu i obratu trendu ve spotřebě elektřiny
15:54Německé RWE klesl hrubý provozní zisk o deset procent, chystá investici v USA
15:28Německo a dalších pět zemí EU jsou pro centralizovaný dohled nad trhy
15:12O (ne)kopírování inflace sedmdesátých let
13:25Další energetický šok? Analytici Evropu uklidňují, situace je podle nich jiná než v roce 2022
11:32Ropa zpět u stovky a akcie pod tlakem. Írán se zaměřil na ropnou infrastrukturu  
11:30IEA: Válka s Íránem způsobila největší narušení dodávek ropy v historii
11:30Zalando expanduje v USA mimo e-shop. Jeho podnikovou platformu adoptuje Levi’s. Akcie rostou o 13 procent
11:19Komentář analytika: Výsledky ČEZ mírně zaostaly za očekávaními, výhled nižší. Dividenda indikována do rozpětí 31 až 42 Kč  
11:01Maloobchodní tržby v lednu meziročně vzrostly o pět procent
11:00Průmyslová výroba v ČR v lednu zpomalila meziroční růst na 2,8 procenta
9:10Rozbřesk: Ceny benzínu v USA letí vzhůru. Jak to Fed vyhodnotí?
8:58ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Výsledky hospodaření Skupiny ČEZ za rok 2025

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
11:00EMU - Průmyslová výroba, y/y
13:30USA - Deflátor PCE, y/y
13:30USA - HDP, q/q a
13:30USA - Objednávky zboží dlouh. spotřeby, m/m
13:30USA - Výdaje na osobní spotřebu, m/m
15:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university
15:00USA - Nově otevřená prac. místa