Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

MF: Provozování loterií je nadále osvobozeno od DPH ovšem bez nároku na její odpočet

31.3.2006 11:11
Autor: 

Následuje tisková zpráva MF:
Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR dne 14. března 2006 schválila návrh zákona, kterým se mění některé zákony v souvislosti s přijetím zákona o sociálních službách, ve znění, ve kterém byl postoupen Senátu. Dne 24. března byl zákon podepsán prezidentem republiky.

Součástí tohoto zákona je rovněž změna zákona o dani z přidané hodnoty, která mimo jiné vypouští ustanovení, které ukončilo možnost pro loterijní společnosti poskytovat některé své služby do 31. prosince 2004 jako plnění osvobozené od DPH s nárokem na odpočet DPH zaplacené na vstupu, tj. v nakoupeném zboží a službách.

Vzhledem k tomu, že je tato oblast sledována se značným zájmem, Ministerstvo financí považuje za nutné poskytnout informaci k této zákonné změně. Na základě analýzy této změny dospělo Ministerstvo financí k závěru, že novým zákonem došlo pouze k úpravě příslušného ustanovení (§ 113) zákona. Tento zásah však v žádném případě neznamená, že by se do zákona automaticky vrátila původní, nyní již zrušená ustanovení, která pozbyla platnosti k 31. prosinci 2004. Tato změna v zákoně o DPH tak nebude mít reálný vliv na dosud platnou aplikaci zákona o DPH u loterijních společností. Nadále tak platí, že provozování loterií a jiných podobných her je podle § 51 odst. 1 písm. j) a § 60 zákona o DPH osvobozeno od daně bez nároku na odpočet daně.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
  Nejčtenější zprávy dne
   Nejčtenější zprávy týdne
   Nejdiskutovanější zprávy týdne
   Denní kalendář hlavních událostí
   Nebyla nalezena žádná data