Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Czech Watch - 22 January 2002

22.01.2002 10:02
Autor: 

CNB bank board yesterday discussed monetary policy issues on its extraordinary meeting. Bank board members decided to intervene on the FX market against the koruna a to lower its interest rates by 25 basis points. The key two-week repo rate is now 4.50%. The koruna fell from 31.75 CZK/EUR to 32.30 CZK/EUR as a reaction on the fact that CNB begun the extraordinary meeting. After interventions the koruna slipped to 32.65 CZK/EUR. Although CNB governor Zdenek Tuma warned that further interventions could not be ruled out, the koruna returned to the appreciation trend and strengthened to 32.30 CZK/EUR.

Export prices decreased by 0.6%, month-on-month, and 2.8%, year-on-year. Import prices dropped by 0.9%, m-o-m, and 8.0%, y-o-y. The most significant decrease of import prices than export prices led to an improvement of terms of trade by 5.7%, y-o-y.

The Hungarian central bank decided to cut its key deposit interest rate by 50 basis points on its yesterday's meeting. It justified they decision by the fact that lower interest rate is consistent with the inflation target for the end of 2002 (4.5% ± 1%).

Industrial production in Euroland dropped by 0.8%, month-on-month, and 4.3%, year-on-year, in November. The figures are slightly better that market expectations (-1.0%, month-on-month).

Click here for the „Czech economic daily“ in .pdf format.

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
13.01.2026
22:00Americké akciové indexy v červených číslech po CPI datech.  
17:08Nejdůležitější ekonomický příběh letošního roku
15:36JPMorgan překvapil poklesem investičního bankovnictví. Obchodování a čistý úrokový výnos ale drží výsledky nad očekáváním  
15:26Americká inflace drží tempo, prosinec přinesl dražší potraviny i levnější auta  
13:42Výsledky JPMorgan: Silný rok, ale na nový rekord nestačil
13:21Akcie Delta Air Lines klesají po výsledcích a celoročním výhledu o pět procent
12:17Velké centrální banky se postavily za Powella
12:10Trumpův tah proti Íránu může zničit křehké příměří s Čínou
11:34Před inflací a výsledky JPM se dnes obchoduje opatrně  
10:41Datacentra zvedají ceny elektřiny. Trump tlačí na technologické giganty, aby podnikli opatření
9:59Komerční banka, a.s.: Hlavní akcionáři KB k 31.12.2025
9:20Rozbřesk: Ukončit nezávislost Fedu značí posunout Ameriku mezi emerging markets
8:54Írán přidává na geopolitické nejistotě, Alphabet překročil hranici 4 bilionů USD a Japonsko reaguje na možné předčasné volby  
6:01Citi: Investoři míří za hranice USA. Rok 2026 má patřit širšímu portfoliu
12.01.2026
17:09Korekce, medvědí trhy a praskání valuačních bublin
16:16Týdenní výhled: Nový útok na Fed a začátek výsledkové sezóny  
15:19Důvěra investorů v hospodářství eurozóny je nejvyšší za půl roku
14:18Export elektřiny loni po letech vzrostl, přispěla vyšší výroba elektráren
13:23Trump tlačí na vydavatele kreditek, aby snížili úroky. Akcie bank klesají
12:34Tlak na Fed rozhýbal trhy: akcie klesají, zlato láká  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    9:00CZ - CPI, y/y
    10:00CZ - Běžný účet, mld. Kč
    14:30USA - CPI, y/y