Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Denní ekonomický přehled - souhrn zpráv

19.10.2001 9:25
Autor: 

EKONOMICKÉ ZPRÁVY:
Poslanecká sněmovna včera zamítla první návrh státního rozpočtu na příští rok a zároveň uložila vládě při zpracování druhého návrhu zreálnit příjmy, změnit jejich strukturu, revidovat ztrátu České konsolidační agentury, příjmy z privatizace použít na úhradu dluhové služby a zvýšit výdaje na vysoké školy a silové resorty.

Ministr financí včera uvedl, že jeho resort nehodlá měnit prognózu hospodářského růstu v ČR ve světle pravděpodobného zpomalení ve světové ekonomice. MF tak nadále předpokládá růst HDP v roce 2002 o 3,8%. Dále doporučil ČNB snížit úrokové sazby o 25 bps, neboť inflační rizika podle něj již opadla.

Maloobchodní tržby se v srpnu zvýšily meziročně o 3,7%. Tržby v dopravě se zvýšily o 4,6%. Pozitivní přírůstek si dále připsaly sektor spojů (14,5%). Naopak tržby v ostatních odvětvích služeb se meziročně snížily: v pohostinství a ubytování o 2%, u služeb pro podniky o 1,9% a u služeb osobního charakteru dokonce o 4,4%.

TRH S DLUHOPISY:
Včerejší obchodování prodloužilo sérii růstu. Podpory se tento trend dočkal ze strany maloobchodních tržeb. Nízká, ač očekávaná, hodnota meziročního růstu tržeb v maloobchodě a poměrně nízké hodnoty v ostatních odvětvích služeb, vedly k příznivé reakci cen dluhopisů. Dlouhodobé státní dluhopisy v reakci na zveřejněná čísla posílily o 20 až 30 bps, střední segment výnosové křivky reagoval růstem cen o 10 až 20 bps. Dalším impulsem k růstu byl požadavek ministra financí na snížení sazeb ČNB o 25 bps. Ceny tlačily vzhůru také nákupní příkazy institucionálních investorů očekávající příznivý výsledek zítřejší aukce státních dluhopisů.

Souhrn ekonomických zpráv a zpráv o dění na trhu dluhopisů v předcházejícím dni spolu s přehlednými grafy a tabulkami naleznete ZDE. TRH S DLUHOPISY:
Včerejší obchodování přineslo podle očekávání pokračování mírného růstu cen dluhopisů.. Ten se koncentroval do segmentu státních dluhopisů, kde si nejlépe vedl SD6.30/70, jenž si polepšil o 30 bps. Naopak korekce v segmentu podnikových obligací vedla u většiny titulů k poklesu. Celkový index trhu, který vzrostl o 0,18% si tak vedl o něco hůře než index státních dluhopisů s přírůstkem 0,19%. Výraznějším impulsem k obchodování by mohly být dnes zveřejněné údaje o maloobchodních tržbách za srpem.

Souhrn ekonomických zpráv a zpráv o dění na trhu dluhopisů v předcházejícím dni spolu s přehlednými grafy a tabulkami naleznete ZDE.

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data