Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Bulgaria macro: Moody’s issues new credit report on Bulgaria

Bulgaria macro: Moody’s issues new credit report on Bulgaria

23.07.2009 10:20

According to Moody’s Investors Service “Bulgaria’s Baa3 government bond ratings and stable outlooks are supported by the government’s firm fiscal position and low debt burden, but constrained by the prospects of a difficult recession”. Moody’s expects Bulgaria’s GDP to contract by at least 5.0% in 2009 as a result of a sharp fall in exports on the back of the deep recession in the EU. Bulgaria’s budget deficit is expected to be 2.7% of GDP in 2009, which according to Moody’s will be one of the lowest in the EU. According to the rating agency, Bulgaria entered the recession in good condition. Past fiscal discipline paid off for Bulgaria and the reduction in government revenues in 1H09 did not lead to an enormous budget deficit as it did elsewhere. Moody’s expects the growth setback in Bulgaria to be temporary and “real income convergence to resume eventually”.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
20.11.2025
22:01Wall Street pod tlakem: volatilita zasáhla technologie i kryptoměny  
17:37AI a „dobrá deflace“ druhé průmyslové revoluce
16:16Během posledních 15 let došlo k výrazné změně ve fungování Fedu a schopnosti monitorovat jeho politiku
16:02Trh s luxusním zbožím příští rok vzroste o tří až pět procent, očekává Bain
15:08Americký trh práce přinesl v září po několika slabých měsících slušné zlepšení  
14:34Abbott koupí za 21 miliard dolarů výrobce testů na rakovinu Exact Sciences
14:23Blackwell na vrcholu, Rubin na obzoru. Nvidia táhne AI revoluci, varovný prst ale zvedají rostoucí zásoby  
14:06Walmart překonal odhady a zlepšil celoroční výhled
12:05Robotaxi dosáhlo bodu zlomu, zní z Baidu. Čínská expanze do zahraničí je agresivnější než u americké konkurence
11:32Rolls-Royce SMR postaví ve Walesu modulární reaktory s výkonem 1,5 gigawattu
10:52Nvidia dokázala trhy otočit k růstu. Dnes jsou na programu data z trhu práce  
10:49Google otevřel největší vývojové a designové centrum pro umělou inteligenci mimo Spojené státy. Je na Tchajwanu a doprovodí jej další investice
10:39Šéf Nvidie Huang spekulace o AI bublině odmítá. Vytasil tři argumenty
9:15Rozbřesk: Veřejný dluh má podle MMF dosáhnout v následujících letech nejvyšších hodnot od roku 1948
8:49Silné výsledky i výhled Nvidie, Meta ztrácí svého hlavního AI vědce, evropské futures svítí zeleně  
8:11Colt CZ zvýšil za tři čtvrtletí výnosy a výrazně i zisk, mírně reviduje výhled
19.11.2025
22:40Uklidnění pro trhy? Nvidia doručila a hlásí, že cloudové grafické procesory jsou vyprodané
22:00Končí korekce na akciových indexech v USA?  
17:13Rozmohly se nám tady hned dva nešvary
15:02Může financování mohutných investic do AI přinést problémy?

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
0:30JP - CPI, y/y
9:30DE - PMI v průmyslu
10:00EMU - PMI v průmyslu
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university