Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Pražská burza ve znamení výsledků - ECM (-16 %) i NWR (-3 %) zklamaly...

Pražská burza ve znamení výsledků - ECM (-16 %) i NWR (-3 %) zklamaly...

26.08.2010 9:54
Autor: Tereza Špačková, Patria Finance

Pražská burza zahájila dnešní seanci zcela v souladu s hlavními evropskými trhy, tj. více jak půl procenta v plusu. Hlavním tahounem je Erste Bank - ta byla včera stlačena v závěru až na samou hranici 700 , dnes koriguje a obchoduje silnější o více jak 2 %! Komerční zůstává zatím na svém a je v klidu na 3860 . Velmi lehce v plusu se nachází ČEZ. Ke hladině 440 se posouvá Telefónica O2, té se kvapem blíží rozhodný den pro výplatu dividendy. Naposledy se s nárokem na ni obchoduje příští pátek 3. září. CETV arbitruje primární burzu Nasdaq , kde po prvotních propadech uhájilo 20,5 USD (400 Kč).

V ohnisku zájmu je dnes ale jednoznačně ve vleku negativních výsledků těžař NWR - klesá o téměř 3 %, když společnost reportovala za druhé čtvrtletí čistý zisk 129,6 mil. EUR a tržby 387,4 mil. EUR při konsensu 119 mil. EUR a 415 mil. EUR (detaily zde). Na straně tržeb tak lze mluvit o zklamání. Určitou podporu by mohlo NWR dostat díky potvrzení dividendy ve výši 0,21 EUR za akcii, podrobnosti k výplatě dividendy naleznete ZDE.

O dost hůře si vede developer ECM Real Estates Investments, který hospodařil v prvním pololetí se ztrátou 41,1 mil. EUR, čímž se ztráta meziročně velmi nelichotivě prohloubila o více než 22 mil. EUR. Čistý zisk byl navíc negativně ovlivněn přeceněním aktiv společnosti a finančními náklady (více o výsledcích zde). Akcie ECM reagují propadem o více jak 16 % - více snad ani není nutné dodávat... Do třetice společnost Pegas Nonvovens vykázala za druhý kvartál čistý zisk 1,8 mil. EUR a tržby 34,4 mil. EUR při konsensu 1,8 mil. EUR a 35,5 mil. EUR. Výsledky tak byly plně v souladu s odhady a titul zatím vůbec nereaguje.

Odpoledne jsou na pořadu dne týdenní údaje z amerického trhu práce, zítra pak čeká trhy zásadnější sada makra ze zámoří - krátkodobý trend tak zůstává v tuto chvíli plně v režii amerických dat.


Váš názor
  •  
    26.08.2010 11:41

    Ale příští pátek není 3. října!!!
    Taurus
    • 26.08.2010 13:28

      To máte samozřejmě pravdu, za chybu se omlouváme. Již jsme zjednali nápravu.
      Tereza Špačková
Aktuální komentáře
02.06.2025
17:59Měly by akcie vynášet více, než dluhopisy? A klesla relativní atraktivita akcií?
16:54Tomáš Vlk: ISM překvapivě horší, index stáhlo níž vyprazdňování skladů  
16:17Muskův velký návrat?
14:45Trumpova nová cla a vzájemné obviňování, napětí mezi USA a Čínou opět graduje
13:27Týdenní výhled: Trump slibuje vyšší cla, roste napětí ve vztahu s Čínou. Zůstal americký trh práce odolný i v květnu?  
13:25Evropská komise pokutovala firmy Delivery Hero a Glovo za kartel 329 miliony eur
12:50Vztah USA a Číny se zhoršuje a doléhá na sentiment, ropa však roste  
12:02M2C spustila IPO. Akcie mířící na pražskou burzu lze získat snadno online také přes Patria Finance
11:27Ceny ropy rostou, protože OPEC+ zachoval tempo zvyšování těžby
11:00ČEB, a.s.: Informace o vyplácení úrokových výnosů z emisí dluhopisů
10:52IATA zhoršila výhled zisku aerolinek na letošní rok kvůli obchodnímu napětí
10:44Dominik Rusinko: Průmysl v květnu znovu zaškobrtnul
9:01Rozbřesk: Koruna sleduje mzdy i inflaci, opozice vítězí v polských prezidentských volbách a zlotý je pod tlakem
8:46Nová Trumpova cla, tentokrát na hliník, vyvolávají nové poklesy trhů  
6:10Cooperman hovoří o drahém trhu, Belski o chytrých drobných investorech
01.06.2025
15:48Cla a chaos – dějství druhé?
10:02Víkendář: Přehání se to se zásluhami centrálních bank a jejich politiky cílování inflace?
31.05.2025
15:22Fidelity International: Co mohou očekávat investoři do technologií?
10:05Víkendář: Cla a nedoceněné přínosy evropské měnové unie
30.05.2025
17:12Která země má nejvíce (čistých) zahraničních aktiv? A jak to souvisí s globálními (ne)rovnováhami?

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:30CZ - PMI v průmyslu
9:55DE - PMI v průmyslu
10:00EMU - PMI v průmyslu
16:00USA - Index ISM v průmyslu