Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
KIT digital ve 2Q předběžně: Růst tržeb o 39 %, EBITDA s +34 % slabší (+komentář Patrie)

KIT digital ve 2Q předběžně: Růst tržeb o 39 %, EBITDA s +34 % slabší (+komentář Patrie)

19.7.2011 15:12, aktualizováno: 19.7. 15:44
Autor: Redakce, Patria Online

Aktualizováno

Předběžné výsledky za druhé čtvrtletí letošního roku poskytla společnost KIT digital. Podle zveřejněných čísel dosáhly celkové tržby společnosti úrovně 48 milionů dolarů, což znamená mezikvartální růst o 39 procent z 34,5 milionu USD v 1Q11 a meziroční růst o 108 procent při 23,1 milionu dolarů ve druhém čtvrtletí loni. Růst tržeb je kombinovaným výsledkem organického růstu firmy a uskutečněných akvizic.

Provozní EBITDA firmy, který firma používá jako parametr provozního cash flow, by měl vykázat mezikvartální růst o 34 procent ze 7,1 milionu dolarů v 1Q11 na 9,5 mil. USD ve 2Q11, meziroční tempo růstu při 4,2 milionu dolarů ve 2Q10 dosáhlo 125 procent.

KIT digital očekává, že dle účetních pravidel US GAAP i ve druhém čtvrtletí roku 2011 zůstane v čisté ztrátě vlivem opotřebení a amortizace, kompenzací vztažených k derivátům a výdajům spojeným s akvizicemi. KIT ditital uvádí, že tyto náklady, které odhaduje pro 2Q na úrovni 10 milionů dolarů, se odrazí ze zcela většinové části ve výkazech 2Q11 a již téměř nezatíží finanční výsledek 3Q a 4Q letošního roku.

KIT digital potvrdila očekávání 23% EBITDA marže za celý rok 2011 se střednědobým cílem dosažení 30% úrovně během dvou let. Do konce roku chce firma dosáhnout 2,5 milionu měsíčně generovaného cash-flow. Také výhled na celoroční tržby na úrovni 210 milionů dolarů zůstává.

"Předběžná úroveň tržeb je v souladu s našimi očekáváními, ale EBITDA nás zcela neuspokojuje. Její úroveň ukazuje, že EBITDA marže v první polovině roku dosahuje zhruba 20 procent při celoročním cíli 23 procent. Když vycházíme z loňských čísel, EBITDA marže v průběhu roku výrazně nekolísala. Pro naplnění svého cíle bude muset společnost výrazně zlepšit provozní ziskovost. V souladu s odhady společnosti i my očekáváme, že společnost bude v 2Q11 ztrátová, a to z důvodu nákladů spojených s akvizicemi. Tyto náklady jsme odhadovali na 8 mil. dolarů, při odhadu firmy 10 mil. dolarů. Podle našeho očekávání se KIT digital přehoupne do čistého zisku ve třetím čtvrtletí letošního roku. V tuto chvíli s ohledem na představenou úroveň EBITDA předběžné výsledky hodnotíme pro akcie KIT digital mírně negativně," uvádí analytik Patria Finance Tomáš Tomčány.

Hotovost a její akvivalent ke konci pololetí dosáhly 38 milionů dolarů v porovnání se 109,7 mil. USD ke konci 1Q11. Rozdíl byl vynaložen na dokončené akvizice a spojené náklady. Celkový počet vydanách akcií v polovině roku dosahuje 41,4 milionu.

KIT digital dále uvedla, že během 2Q získala dalších 35 klientů s jejich průměrným přínosem do tržeb (ARPU) na úrovni 30 tisíc dolarů. K 30. červnu měl KIT digital celkem 2,3 tisíce klientů.

„Vnitřní růst firmy ve druhém čtvrtletí roku zesílil. Cítíme, že se přibližujeme k bodu zvratu v našem oboru, z pohledu postavení v odvětví. Sektor v rámci globálního měřítka musí přehodnotit svůj přístup k tradičnímu vysílání i IPTV a KIT digital stojí v čele této změny. Klíčovou většinu klientů se nám podařilo posunout na nové platformy, u zbytku k tomu dojde do konce roku,“ uvedl CEO KIT digital Kaleil Isaza Tuzman.

Podle slov prezidenta KIT digital Gavina Championa firma na anualizované bázi uspořila zhruba 35 milionů dolarů optimalizací fungování při akvizicích, kombinací personálních úspor, nákladů na nemovitosti či dodavatelské struktury. Změny doznalo také finanční řízení společnosti. Výdaje na R&D ve 2Q dosáhly podle prvotních odhadů 8 procent z tržeb.

(Zdroj: KIT digital, Patria)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
8:00DE - Harmonizovaný CPI, y/y
11:00EMU - Průmyslová výroba, y/y
14:30USA - CPI, m/m
20:00USA - Jednání Fedu, základní sazba