Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Erste: Výsledek zátěžového testu ukázal kapitálový požadavek 59 milionů eur

Erste: Výsledek zátěžového testu ukázal kapitálový požadavek 59 milionů eur

27.10.2011 13:31
Autor: Redakce, Patria Online

Evropský orgán pro bankovnictví (European Banking Authority neboli EBA) zjišťoval předběžný kapitálový požadavek evropských bank v souvislosti s vládní dluhovou krizí v Evropě. Po tržním ocenění („Mark-to-Market“) celkové expozice státního dluhu zemí Evropského hospodářského prostoru tak ukazatel kapitálové přiměřenosti Core Tier 1 nesmí klesnout pod hranici 9% (podle definice zátěžového testu). Nový ukazatel kapitálové přiměřenosti bude muset být splněn k 30. červnu 2012.

Na základě této předběžné metodiky činí kapitálový požadavek Erste Group Bank AG 59 milionů EUR (vztaženo na výsledky za 1. pololetí 2011). Tento údaj bude po předložení výkazu zisků a ztrát za třetí čtvrtletí, pravděpodobně v listopadu, znovu prověřen Evropským orgánem pro bankovnictví (EBA) a zohledňovat nedávno oznámená mimořádná opatření Erste Group.


Ukazatel kapitálové přiměřenosti Tier 1 je založený na metodologii a předpokladech Evropského orgánu pro bankovnictví EBA a zahrnuje celkové riziko a podílový kapitál poskytnutý Rakouskou republikou ve výši 1,224 mld. EUR, ale nezahrnuje ani hybridní kapitál, ani podílový kapitál poskytnutý soukromými investory ve výši 540 mil. EUR.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data