Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Čína údajně vytváří dva fondy pro investici 300 mld. USD v Evropě a USA

Čína údajně vytváří dva fondy pro investici 300 mld. USD v Evropě a USA

9.12.2011 15:59
Autor: Redakce, Patria.cz

Čínská centrální banka plánuje v rámci snahy o zvýšení výnosů z devizových rezerv vytvořit dva nové fondy, které budou spravovat celkem 300 miliard dolarů (5,7 bilionu Kč). Jeden fond by se měl jmenovat "Hua Mei" nebo "China-US" a zajišťoval by investice v USA, druhý by pak mohl nést název "Hua Ou" nebo "China-Europe" a zajišťoval by investice na evropských trzích.

Fondy by podle zdroje měly provádět agresivnější investice s vyššími výnosy. Měly by být spojeny s úřadem pro správu devizových rezerv (SAFE), který je součástí čínské centrální banky.

O detailech se podle zdroje stále ještě jedná a také zatím bylo rozhodnuto ohledně obsazení klíčových postů ve vedení fondů. Fondy by měly zajišťovat agresivnější investice s vyššími výnosy a měly by být spojeny s úřadem pro správu devizových rezerv (SAFE), který je součástí čínské centrální banky.

Zpráva vyvolala spekulace o tom, že nové fondy by mohly poskytnout potřebné finance silně zadluženým evropským zemím, a pomoci tak vyřešit dluhovou krizi v eurozóně. Tyto spekulace přispěly k růstu eura i evropských akciových trhů.

Čínské devizové rezervy jsou s objemem kolem 3,2 bilionu dolarů největší na světě. Čínští představitelé v poslední době upozorňují, že hodlají v USA a Evropě kromě běžných nákupů dluhopisů více investovat do konkrétních hospodářských aktivit.

(Zdroj: ČTK, MediaFax)


Váš názor
  • UŽ 22 rokov od "pádu komunizmu"
    9.12.2011 23:07

    Čína dokumentuje a vcelku progresívne reálnosť "čínskej cesty" -možnože ako METODIKU pre tretiu cestu...Neostáva nám "eurokonzervatívcom" nič iné, len pomaly študovať ČÍNSKE DEJINY a ich konštruktívno-ekonomický ODKAZ 1989-2011 s pohľadu aplikovaného EUROMOŽNÉHO reformovania rozhodujúcich štruktúr EU i EP. Doterajšie "eurotápanie" a autonomita súkromného eurosektoru aj po 9.decembri 2011 zrejme urýchli nutnosť kvalifikovaného posúdenia čínskych poznatkov a metodiky. Nedá sa hovoriť i otrockom aplikovaní Pekingu po USAEUROfiasku, ale kto ponúka v rokoch 200-2011 lepší príklad pre EU?! Zverejnené investičné zámery Číny v EU a USA by potom mali byť chápané nielen ako čínska investičná expanzia do krízového priesoru, ale aj s úplne iného pohľadu na euroroky 2012-2022. Ak takéto "VIDENIE" má len Kancelárka Merkelová a jej tým, tak to je ale ozaj "euromálo" na pochopenie EUROREALITY 2011 a možné aspekty pomoci z vonku! Je kriticky načase a operatívne potrebné zvážiť vytvorenie EUROTÝMU, zloženého s ODBORNÍKOV na krízový stav bez europolitikáskej suity k vytvoreniu vstupných materiálov spejúcich k tvorbe DOHODY EU a Číny v spolupráci na stabilizácii EUROZÓNY najmenej na roky 2012-2022. Ak v tomto smere bude brzdou nejaká euroostýchavosť, alebp Usa -urazenosť - tak to bude LEN NA ŠKODU EU a jej občanom -bez rozdielu.
    turcan
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data