Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Hlavní byznys GE po 1Q oživuje, chystá energetické a těžební projekty v Austrálii

Hlavní byznys GE po 1Q oživuje, chystá energetické a těžební projekty v Austrálii

20.4.2012 13:07, aktualizováno: 20.4. 15:45
Autor: Redakce, Patria Online

Aktualizováno

Jedna z nejvýznamnějších globálních společností General Electric dosáhla v prvním čtvrtletí roku 2012 meziročního růstu čistého zisku o procento na 3,59 miliardy dolarů či 34 centů na akcii z 3,56 mld. USD či 33 centů na akcii před rokem, kde leželo také očekávání trhu. Výsledkům pomohlo oživení v klíčové divizi energetiky i zlepšení ve finanční divizi. Strategií šéfa Jeffrey Immelta je zaměření společnosti na plynové zdroje a motory, letecký průmysl (motory) a dieselové lokomotivy při snižování celkové bilance skupiny, tedy opouštění neklíčových aktivit.

GE je v inflexním bodě svých energetických aktivit. Immelt sdělil cíl růstu ziskovosti klíčových průmyslových divizí o 5 až 10 procent v letošním roce, po vyloučení vlivu akvizic. Cílem je růst ziskové marže.

Celkové tržby GE v prvním čtvrtletí meziročně klesly o 8 procent na 35,2 miliardy dolarů, ale předčily očekávání trhu posazené na úrovni 34,7 mld. USD. Divize energetiky zvedla ziskovost o 10 % na 1,52 miliardy dolarů a přispěla nejvíce k ziskvovosti průmyslových aktivit celkově s číslem 3,27 mld. USD. U GE Capital zůstal zisk prakticky nezměněn na 1,79 miliardy dolarů.

Akcie GE jsou od počátku roku výše o 6,9 procenta, v premarketu amerického obchodování reagovaly na výsledky růstem o více jak půl procenta. Chvíli po zahajení běžného obchodování však již byly zisky až 1,7% nad 19,4 USD.

Mimo výsledky dnes GE zveřejnila svou snahu do konce dekády v australské těžbě a energetice získat kontrakty za více jak 6 miliard dolarů s tím, jak se chce posunout více do role dodavatele plynu, elektřiny z větru a železa. „Rostoucí příležitosti typu Austrálie by měly do roku 2020 tvořit polovinu z dnešních 37 procent tržeb průmyslových aktivit GE, uvedl regionální šéf GE v Austrálii John Anderson.

(Zdroj: GE, Bloomberg)


Váš názor
  • tak je to jasne
    20.4.2012 21:20

    proto Rusko nedodrzi sve smlouvy s dovozem ropy do CR. Budou jim chybet pumpy a cerpadla. Sami si to vyrobit neumi.
    sakisan
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data