Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Senátor Dryml s kritikou vystoupil z ČSSD, přechází k zemanovcům

Senátor Dryml s kritikou vystoupil z ČSSD, přechází k zemanovcům

02.08.2012 12:36
Autor: mediafax

Senátor Vladimír Dryml vystoupil ze sociální demokracie a v krajských volbách v Královéhradeckém kraji bude kandidovat za Stranu práv občanů - Zemanovce (SPOZ). Ve čtvrtek o tom informoval předseda SPOZ Vratislav Mynář.

"Senátor Vladimír Dryml bude kandidovat za SPOZ jako lídr naší kandidátky v Hradci Králové," oznámil Mynář. Za tento krok si prý senátora velmi váží, a to nejen proto, že sehnal pro kandidáta na prezidenta za SPOZ Miloše Zemana deset podpisů svých kolegů v horní parlamentní komoře. Originály podpisů vzápětí Dryml odevzdal do rukou Zemana, aby ČSSD dokázal, že skutečně existují.

Ze strany, kde Dryml působil 14 let, odchází kvůli poměrům, které již nechce akceptovat. Sociální demokraté si prý navíc senátora dostatečně neváží. "Na kraji jsem z 15. místa byl první. Porazil jsem současného ministra Hegera. Přesto pro ČSSD jsem v současné době nepotřebný. Proto vystupuji z ČSSD, abych poukázal na to, co se v ČSSD děje," vysvětlil Dryml.

Za SPOZ bude kandidovat jako nezávislý, do strany zatím vstupovat nechce. Domnívá se, že pokud Zeman zvítězí v prezidentských volbách, stejně obě strany splynou. "Lidé jsou znechuceni politickými stranami možná zrovna tak, jako já. Takže si dám určitý oddechový čas. Já tu stranu neznám tak dopodrobna. I když znám některé lidi z minulosti ze sociální demokracie a Miloše Zemana si nesmírně vážím. Jsem zvyklý něco nejdříve odvést, abych si členství zasloužil. Tak uvidíme, jak budu nebo nebudu prospěšný pro zemanovce a pro celou levici v České republice," dodal senátor.

Sociální demokracii podle něj vede 'kindermanagement', který zná jen peníze a korupci. "Korupce je především na krajích. Krajští hejtmani jako známka na dopise sedí na svých židlích a myslí si, že tam budou sedět trvale. To, co říkal Miroslav Kalousek, že se děje na krajích, je pravda. Kradou, ani poledne nedrží. Podívejte se, co se děje v Ústeckém kraji, co se dělo ve Středočeském kraji," pokračoval Dryml.

Domnívá se, že po Davidu Rathovi budou v příštích dnech či týdnech obviněni i další hejtmani za ČSSD. "Není možné, aby předseda protikorupční policie v Jihočeském kraji se přátelil s hejtmanem Zimolou, a pak si někdo mohl myslet, že bude vyšetřen ROP Jihozápad," poznamenal. Zkritizoval zároveň, jak se sociální demokraté zachovali k Rathovi obviněnému z korupce. Nedovolili mu prý důstojně ve sněmovně vystoupit.

Drymlovo rozhodnutí ocenil i čestný předseda SPOZ a kandidát na prezidenta Miloš Zeman. "Já bych chtěl výrazně ocenit rozhodnutí senátora Drymla vést naší kandidátku do krajských voleb v Královéhradeckém kraji. Vážím si toho, že v minulých krajských volbách získal největší počet preferenčních hlasů. O kvalitě politiků rozhodují voliči. Je to nejobjektivnější kritérium, které vůbec může být," řekl Zeman.

Oznámil zároveň, že se úspěšně podrobil operaci šedého zákalu. "Do prezidentské kampaně budu vstupovat bez jakýchkoliv zdravotních potíží," řekl.


Váš názor
 • Senátor Dryml
  03.08.2012 15:03

  musí být poněkud chabého rozumu, když mu trvalo tolik let aby zjistil co průměrný občan pochopí za pár měsíců, nebo to musí být další korytník. Ale spíš odchází protože se urazil že na něho se nedostalo ani koryta ani trafiky. Jen dokazuje co jsou socani zač a jak se starají. Napadá mě to přislovi o krysách a potapějící se lodi a jak se z nouze dělá cnost. V žádném případě ho nebude nikdo postrádat. Zase to dělá jen pro vyhlidku na nové koryto a ne pro ty co ho tam zvolili, jak je u nás zvykem. Ptal se snad svých voličů, které reprezentuje?
  Džoržo
  • Re: Senátor Dryml
   03.08.2012 15:14

   Hezky sepsáno. Jenom se bojím, že ta zoufalá strana ČSSD v čele s tím "junákem s rovnátky" opět získá spoustu hlasů. Jak jsem někde nedávno četl, je zoufalé, jaké "vzdělance a odborníky" máme ve vládě. Pak to vládnutí má k něčemu vypadat, tuhle je chemik ekonomem, támhle ten má sotva střední školu, každý rozumí zrovna tomu oboru, kde je volné místo. Jen boj o koryta a vlastní prospěch.
   oh171
   •  
    03.08.2012 15:28

    Bude to lepší. Jeden z budoucích vládců má zahraniční vesnickou univerzitu.
    Homo
    • to Homo
     03.08.2012 15:31

     Je pravda, že na většinu věci by asi stačil "selský rozum", ale to se od těch našich vidláků a chamtivců těžko dočkáme :-)
     oh171
Aktuální komentáře
28.03.2020
18:41Hotovost za časů COVID-19
18:27Analytici: Ekonomiku ČR změní regulace více než pandemie
13:11Bloomberg: Jak si koronavirový krach stojí v porovnání s velkými krizemi za poslední století
7:36Víkendář: Velká manipulace a přicházející fiskální dominance
27.03.2020
21:51Wall Street šla před víkendem do hotovosti
20:37Sněmovna reprezentantů USA schválila rekordní finanční injekci 2,2 bilionu dolarů
20:01Moneta kvůli dopadům koronaviru reviduje výhled, čeká nižší provozní výnosy
19:37Moneta Money Bank - Uveřejnění vnitřní informace dne 27. března 2020
19:31Moneta Money Bank - Pozvánka na valnou hromadu 28.4.2020
18:09Počítání příborů na Titaniku?
17:23Akcie před víkendem korigují zisky a ropa padá  
17:14Gori: Dobře využijte čas, který ještě máte
16:25Spotřebitelská důvěra v USA spadla v březnu nejníže za více než tři roky a nejvíce od krize
15:42Aassve: Španělská chřipka naznačuje, že škody budou dlouhodobé
15:24Wüstenrot hypoteční banka a.s. - Informace o výplatě výnosů HZL WHB
15:10Reuters: Křetínský by s Mediasetem mohli mít zájem o ProSieben
14:02Bloomberg: Pár týdnů s koronavirem otáčí ekonomii vzhůru nohama
14:00BAT: Uzavření hranic ovlivnilo obchod s tabákem, prodejci zavřeli
12:36Perly týdne: Nutnost nahodilého testování, pandemický korporátní socialismus v USA a u nás dostupné bydlení nebude
11:05TMR, .a.s. - Zveřejnění doplněné Roční zprávy spol. TMR, a.s.

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data