Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Mají se zaměstnavatelé obávat nového občanského zákoníku?

Mají se zaměstnavatelé obávat nového občanského zákoníku?

19.9.2012 5:30
Autor: Michal Kašpárek, KSB

Zaměstnavatelé a zaměstnanci mohou prozatím zůstat klidní, nový občanský zákoník (NOZ) revoluci v pracovním právu nezpůsobí. Skutečných změn nebude mnoho, přesto se nějaké vyskytnou.

Například zatímco dnes je vzájemný vztah zákoníku práce a občanského zákoníku vymezen jen v zákoníku práce (§ 4), tvůrci NOZ si přáli zdůraznit soukromoprávní povahu pracovněprávních smluv, jakož i práv a povinností mezi zaměstnanci i zaměstnavateli, a proto do NOZ začlenili ustanovení § 2401, které vztah obou klíčových právních norem vymezuje.

Podle tohoto ustanovení platí, že „pracovní poměr, jakož i práva a povinnosti zaměstnance a zaměstnavatele z pracovního poměru upravuje jiný zákon. Totéž platí v rozsahu stanoveném jiným zákonem o smlouvách o výkonu závislé práce zakládajících mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem obdobný závazek.“ To jen jinými slovy potvrzuje již dnes platný princip. I po 1. 1. 2014 tak bude nahlíženo na zákoník práce jako na právní předpis speciální s obecnou a podpůrně použitelnou právní úpravou v kodexu práva občanského.

V citovaném ustanovení NOZ je dále zakotveno důležité pravidlo: na práva a povinnosti zaměstnance a zaměstnavatele se nepoužijí ustanovení NOZ o ochraně spotřebitele. Jedná se sice jen o potvrzení dosud obecně existujícího postoje, nicméně nejde o potvrzení zbytečné. Kdo zná složitou úpravu spotřebitelské ochrany, jistě si umí představit, jaké potíže by přineslo, pokud by kohokoliv napadlo uplatňovat tuto regulaci i v pracovněprávních vztazích.

Jednání zaměstnanců za zaměstnavatele

Úprava jednání za zaměstnavatele prostřednictvím zaměstnanců je z pohledu praxe klíčová.  Podle NOZ právnickou osobu zastupují její zaměstnanci v rozsahu obvyklém vzhledem k jejich zařazení nebo funkci. Velice důležité bude pravidlo, podle kterého bude rozhodovat stav věcí tak, jak se jeví veřejnosti. Pro posouzení zástupního oprávnění bude tedy důležité, co mohla veřejnost za daných okolností rozumně očekávat, nejen to, jaké bylo skutečné vnitřní zmocnění.

Omezení zástupčího oprávnění vnitřním předpisem bude mít účinky vůči třetí osobě, jen muselo-li jí být známo. V této oblasti se tedy oproti dnešnímu stavu nemění nic.

Právo veta rodičů mladistvých

I po účinnosti NOZ bude možno uzavírat pracovní smlouvy s mladistvými, pouze pokud dosáhnou 15 let věku a zároveň budou mít ukončenu povinnou školní docházku. Výkon umělecké, kulturní, reklamní nebo sportovní činnosti nezletilými bude možný za podmínek stanovených zvláštním právním předpisem. Potud žádné změny.

Novinkou oproti současnému zákoníku práce bude právo rodičů nezletilého, který nedosáhl 16 let, rozvázat jeho pracovní poměr (nebo smlouvu o výkonu práce zakládající mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem obdobný závazek), pokud to bude nutné v zájmu vzdělávání, vývoje nebo zdraví nezletilého. Toto právo rodičů zatím není v zákoníku práce promítnuto, nicméně příslušnou novelu, která ho blíže specifikuje, můžeme v dohledné době očekávat. Zatím můžeme vycházet jen důvodové zprávy k NOZ, podle níž by se mělo jednat o právo rodičů takový pracovní poměr ukončit okamžitě (popřípadě se souhlasem soudu).

Další novinky

V NOZ narazíme i na celou řadu ustanovení, která nepředstavují zásadní změny, ale do života zaměstnavatelů a zaměstnanců přesto mohou zasáhnout. Kupříkladu u společností, které mají kolektivní statutární orgán i zaměstnance, by měl být pověřen jeden člen tohoto statutárního orgánu právním jednáním vůči zaměstnancům. Pokud by se tak nestalo, tyto úkoly by příslušelo plnit předsedovi statutárního orgánu (§ 164 NOZ).

Zajímavou novinkou v občanském právu, kterou NOZ v § 1449 NOZ přináší, je také zakotvení svěřenského fondu (tzv. trustu známého ze zahraničních právních řádů). Z pohledu pracovního práva tak od roku 2014 bude možné vyčlenit majetek, který by měl být investován za účelem dosažení zisku k rozdělení mezi zaměstnance. Bližší informace k tomuto novému institutu přineseme v dalších článcích.

Další oblastí, která se v NOZ zásadně mění, je dědické právo. Jakkoliv se to nemusí na první pohled jevit pravděpodobné, i zde nalezneme souvislosti s právem pracovním. Příkladem může být institut tzv. odkazu (tedy odkázání jednotlivé věci konkrétní osobě, která nebude dědicem). NOZ totiž umožňuje tímto způsobem určité věci či menší odměny odkázat i například zaměstnancům (§ 1624 NOZ). Z dalších oblastí je možno jmenovat úpravu dohod srážek ze mzdy nebo jiných příjmů (§ 2045 NOZ), nájem služebného bytu (§ 2297 NOZ) či úpravu pojištění pro případ pracovní neschopnosti (§ 2825 NOZ).

Novely na obzoru

V současné době se připravuje hned několik novel zákoníku práce; některé z návrhů již byly předloženy parlamentu, na jiné si ještě musíme počkat. Zejména by mělo jít o odstranění úpravy, která by byla s ohledem na NOZ v zákoníku práce zdvojena, a odstranění a změnu některých nekoncepčních odchylek. V některých bodech by mohlo dojít i k věcnému posunu, například v otázkách regulace náhrady škody. O případných novelizacích budeme informovat, jakmile budeme mít k dispozici více údajů.

KŠB

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
13.12.2017
16:24Dolaru pokazila vyčkávání na Fed nižší inflace  
15:21Unipetrol u historických maxim. Je správný čas na nabídku PKN a prodej akcií?  
14:47Jádrová inflace slábne. Zvýší pochybnosti Fedu?
14:32Prezident jmenoval menšinovou vládu Andreje Babiše
14:18STING investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Oznámení ohledně delistace investičních akcií
13:36Google je v Číně blokován. Centrum umělé inteligence tam ale otevře
11:47Jak nespravovat a neinvestovat státní peníze
11:16Rekordní měsíc Škody Auto táhly prodeje v Číně a východní Evropě
10:33Yellenová naposledy - dolar se připravuje na vyšší sazby  
9:15Rozbřesk: Čeká se na další růst sazeb Fedu a poslední vystoupení Janet Yellenové
8:58Evropské futures nerozhodné, čeká se na výsledek jednání Fedu  
8:33PKN Orlen chce získat nejméně 90 % v Unipetrolu. Nabízí 380 korun za akcii
6:31Fed, sazby a očekávání trhů. Situace se opakuje, říká Fidelity
12.12.2017
22:02Technologickému sektoru se dnes nedařilo
18:18Evropa má skrytého technologického šampiona, vydělává až moc
17:08Praha zpět v zeleném, pomohl ČEZ a KB
17:07Odpoledne patří dolaru a zlepšení tržního sentimentu  
15:50Česká zbrojovka a.s.: Oprava notářského zápisu o průběhu schůze vlastníků dluhopisů konané 21. 11. 2017
15:48ZEW: Pokles důvěry v německou ekonomiku překonal odhady
15:43ČEZ, a.s. - Zápis z valné hromady ČEZ OZ UIF 16.8.2017

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
8:00DE - Harmonizovaný CPI, y/y
11:00EMU - Průmyslová výroba, y/y
14:30USA - CPI, m/m
20:00USA - Jednání Fedu, základní sazba