Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Pražská burza se brání ztrátám v regionu. ČEZ bez pohybu, banky obchodují smíšeně

Pražská burza se brání ztrátám v regionu. ČEZ bez pohybu, banky obchodují smíšeně

11.10.2012 9:50
Autor: Martin Oliva, Patria Finance, a.s.

Pražská burza dnes v úvodu obchodní seance společně s celým středoevropským regionem zahájila poklesem, když index PX v úvodu odepisoval zhruba dvě desetiny procenta. Ztrátu však aktuálně odepsal a drží se na kladné nule. Následuje tak okolní trhy v regionu, kde německý DAX ztrácí 0,14 %, rakouský ATX je níže o 0,33 %, polský WIG odepisuje 0,28 % a maďarský BUX klesá o 0,11 %.

Elektrárenská společnost ČEZ (722 CZK, 0,00%) zatím čeká na obchod a drží se u 722 . Mírně naopak klesá těžební společnost NWR (85,2 CZK, -0,35%), která se aktuálně obchoduje u 85
 
ČEZ žaluje Sokolovskou uhelnou o 56 milionů korun plus úroky. Důvodem je spor ohledně ceny dodávaného uhlí. SU nechtěla za ceny, které jsou podle ní nízké, uhlí dodávat, ČEZ podle mluvčího firmy loni ustoupil nátlaku SU a splnil její požadavky. Považuje je ale za protiprávní, soudní řízení je vedeno u Krajského soudu v Plzni. 

 
Komerční bance (4197 CZK, -0,40%) se nedaří držet úroveň 4200 a titul klesá na 4180 . Zhruba půl hodiny po otevření burzy se začíná obchodovat na Erste Bank (452,7 CZK, 0,73%), kde převažující kupci vynášejí titul nad 450 .

Defenzivní tituly Telefónica O2 (408 CZK, 0,12%) a Philip Morris přešlapují na místě, když je Telefónica O2 beze změny a PM (1 1350 CZK, -0,26%) bez obchodu.

Pegas Nonwovens (485 CZK, 0,62%) se s blížící se dividendou posouvá výše, když titul roste o 0,62 % na 485 . Akcie společnosti Pegas Nonwovens se budou příští uterý (16. října) obchodovat naposled s nárokem na dividendu ve výši 1,05 EUR na akcii. Rozhodný den je stanoven na pátek 19. října.

Technologická společnost KIT Digital roste o 2,15 % na 47,50 a pohybuje se nad svým včerejším závěrem v USA. CETV (131,59 CZK, 0,45%) připisuje mírný zisk.


Čtěte více:

Singer pro HN: Nechápu, proč je český spotřebitel v depresi
11.10.2012 8:46
Chováme se jako by se měl svět zhroutit zítra, řekl Hospodářským novin...
ČEZ žaluje Sokolovskou uhelnou o 56 milionů Kč
11.10.2012 8:54
Energetický holding ČEZ žaluje Sokolovskou uhelnou (SU) o 56 milionů ...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
21.04.2026
17:07Jaká by byla ideální monetární politika?
15:10UnitedHealth se oklepává z loňského šoku. Dobrými výsledky a zlepšeným výhledem si znovu získává důvěru investorů
14:40NET4GAS, s.r.o.: Vnitřní informace - Změna v dozorčí radě společnosti
13:50Trhy & Bohatství: Konflikt ve světě a drahé hypotéky v Česku. Co nás na realitním trhu čeká?
13:45Nového šéfa Applu Johna Ternuse čeká éra těžkých rozhodnutí
13:15Valná hromada Monety schválila výplatu dividendy. Kolik a kdy akcionáři získají?
12:56MONETA Money Bank, a.s.: Akcionáři schválili výplatu dividendy 11,5 Kč na akcii
12:20Čína vede v závodě o humanoidní roboty, USA ale dominují v hodnotě firem
12:00Nad Trumpovým prezidentstvím se vznášejí podezření na tzv. insider trading
11:34Sentiment je převážně pozitivní při vyčkávání na zprávy z Blízkého východu a ekonomiky  
10:27Amazon prohlubuje spolupráci s Anthropicem. Nová investice může dosáhnout až 25 miliard dolarů
9:26Tim Cook po 15 letech opustí post generálního ředitele společnosti Apple
9:12Rozbřesk: Blízkovýchodní šok nás zasahuje v příznivou chvíli, deflace pokračuje ve značné části výroby
8:53Jednání v Islámábádu navrací Evropě optimismus, Tim Cook po 15 letech končí v čele Applu  
6:05AI jako investiční motor. Tři akcie, na které sází elita z Wall Street  
20.04.2026
16:57Levná globalizace končí, svět se přepisuje. Jak investovat v nové éře  
15:36Trhy fúzí a akvizic se po začátku války v Íránu prudce propadly, nyní začalo zotavení
14:45Pokud by se v USA obnovily inflační tlaky, neměl by dolar oslabovat?
14:35S DIP lidé investují na důchod již 9,5 miliardy korun. Počet smluv se blíží čtvrt milionu
13:03Siemens hrozí přesunem investic mimo EU kvůli přílišné regulaci průmyslové AI

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
11:00DE - Index očekávání ZEW
14:30USA - Maloobchodní tržby, m/m