Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Pracovní poměry na dobu určitou: Díkybohu čelem vzad!

Pracovní poměry na dobu určitou: Díkybohu čelem vzad!

2.4.2013 5:30
Autor: Viktor Zelinka, KSB

Omezit řetězení krátkodobých pracovních poměrů mohl mít zákonodárce při přípravě novely zákoníku práce před půldruhým rokem za bezvadný nápad. V praxi však tento krok vyvolal spíše zděšení.  

Od loňského roku je možné uzavřít pracovní poměr na dobu určitou nejvýše na tři roky. Ode dne vzniku prvního však může být pracovní poměr na dobu určitou opakován nejvýše dvakrát. Opakováním se rozumí i jeho každé prodloužení. K předchozím pracovním poměrům na dobu určitou se přitom nepřihlíží až po uplynutí doby tří let.

Vrásky na čele

Novela od roku 2012 na jedné straně přinesla jindy vítané prodloužení celkové doby pracovního poměru, namísto dvou let až na devět roků. Díky limitující klauzuli a zrušení katalogu výjimek, za nichž nebylo nutné omezující pravidla dodržovat, však řadě zaměstnávajících podnikatelů přibyly vrásky na čele. Zejména těm, kteří poskytují ryze sezónní práce, tj. zejména podnikatelům ve stavebnictví či zemědělství.

Nyní musí totiž zvážit, zda další „prodloužení“ zaměstnání, znamenající již přerod pracovní smlouvy na dobu neurčitou, je pro ně zejména s ohledem na případné nároky takového zaměstnance (např. na náhradu mzdy či odstupné) únosné. O to výraznější je dilema manažera, pokud předmětem těchto úvah je zaškolený a jinak odborně zdatný pracovník, kterého by zaměstnavatel nerad postrádal, avšak nemá pro něj dlouhodobé, respektive celoroční, uplatnění. Rozpačitost jistě neskrývají ani zaměstnavatelé, kteří hledají pracovníky na plnění pracovního úkolu s předem neznámou délkou trvání a pro které je „strašákem“ bezvýjimečný jednorázový limit tří let, jehož překročení může v případě nevhodně zvolené formulace pracovní smlouvy přivodit změnu jejích podmínek.

Eventualita vyčkat po tři roky, aby návaznost pracovních poměrů byla přerušena a mohla být uzavřena nová smlouva na dobu určitou, je v mnoha odvětvích spíše fikcí než realitou. Současná právní úprava tak bez zcela zjevně rozumných důvodů nutí zaměstnavatele v řadě případů rozvázat pracovní poměry, na jejichž trvání by měli zájem oba účastníci pracovněprávního vztahu.

Výjimky znovu na scéně

Naštěstí dříve, než se brázdy na čelech manažerů stačily výrazně rozvlnit, objevila se na přelomu roku v Parlamentu novela, která se snaží o navrácení právního stavu před datum 1. 1. 2012. Návrh počítá v podstatě s neomezeným opětovným uzavíráním pracovního poměru na dobu určitou, aniž by musela být dodržena tříletá lhůta od skončení předchozího, popřípadě s jeho prodloužením na delší období. Avšak jen tehdy, slovy návrhu: „budou-li dány důvody, pro které nelze na zaměstnavateli spravedlivě požadovat, aby se zaměstnancem sjednal pracovní poměr na dobu neurčitou“. Novelu poslanci na konci března skutečně schválili.

Vadou na kráse ale je, že ony „spravedlivé důvody“ novela bohužel blíže nevymezuje. Lze nicméně odtušit, že jsou jimi před rokem zrušené, a nyní tedy znovuoživené, výjimky z omezujících pravidel délky trvání pracovního poměru. Tedy důvody zejména spočívající v sezónnosti prací, vážných provozních situacích zaměstnavatele, popřípadě spočívající ve zvláštní povaze práce. Ony provozní důvody konkrétně, ale také pravidla sjednávání a opakování pracovního poměru na dobu určitou, okruh dotčených zaměstnanců a další omezující podmínky musí (staronově) vytyčit písemná dohoda s odborovou organizací popř. vnitřní předpis zaměstnavatele, u kterého odbory nepůsobí.

Věřme, že cíl novely, kterým je podle předkladatelů „zpružnění trhu práce a pomoc zlepšit konkurenceschopnost firem“, a který je téměř doslovný s motivem pro přijetí stávající podoby, se již bez dalších legislativních kotrmelců podaří přece jen plnit.

KŠB

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
12.12.2017
18:18Evropa má skrytého technologického šampiona, vydělává až moc
17:08Praha zpět v zeleném, pomohl ČEZ a KB
17:07Odpoledne patří dolaru a zlepšení tržního sentimentu  
15:50Česká zbrojovka a.s.: Oprava notářského zápisu o průběhu schůze vlastníků dluhopisů konané 21. 11. 2017
15:48ZEW: Pokles důvěry v německou ekonomiku překonal odhady
15:43ČEZ, a.s. - Zápis z valné hromady ČEZ OZ UIF 16.8.2017
15:30Tesla dostala největší objednávku na svůj Semi, Pepsi jich koupí 100
15:26Výbuch rakouského plynového terminálu odřízl Itálii, Slovinsko a Chorvatsko. Ceny komodity prudce rostou
14:32Polovodiče, mikročipy a Micron: stojí ještě za to? (pohled analytika)  
14:13Maloja Investment SICAV a.s.: Výroční zpráva za období 1. 11. 2016 - 31. 8. 2017
13:34Česká exportní banka, a.s.: Informace o vyplacení úrokových výnosů z emisí dluhopisů
13:09Tenoučká prasklina zalomcovala trhy s ropou
12:26Americká studie: Brexit oslabí Velkou Británii i vliv USA v Evropě
11:56Nové byty v Praze meziročně zdražily o 15 procent, tvrdí analýza Deloitte
11:32Přichází přelomový rok pro fúze a akvizice
11:11Evropské indexy mírně rostou, Gemalto +33 %
10:19Koruna kvůli pomalejší inflaci už tolik neláká, dražší ropa má omezený vliv na komoditní měny  
9:28V areálu v Záluží hořelo, Unipetrol omezil provoz
9:13Rozbřesk: Inflace nahrává jen pomalému růstu sazeb, koruna postrádá jestřábí hlas
8:53Evropské futures v zeleném, asijské trhy v červeném. Kam se přidá Praha?  

Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Denní kalendář hlavních událostí
    Nebyla nalezena žádná data