Aktualizováno Index cen spotřebitelů se v USA za říjen snížil o 0,1 procenta, přičemž konsensus byl nastaven na stagnaci. Po očištění o energie a potraviny ovšem index v souladu s odhady stoupl o 0,1 procenta. Právě energie jsou oblastí, která celkový index táhne nejvíce dolů. V říjnu se jejich ceny snížily o 1,7 procenta hlavně zásluhou pohonných hmot. Mírně zlevnily také služby spojené s dodávkami energií.
Ceny potravin v říjnu o 0,1 procenta stouply. Vzhůru se posouvaly hlavně ceny masa, ryb a vajec, ale také nealkoholických nápojů a ovoce a zeleniny. Proti tomu šel pokles cen obilovin a pekárenských produktů. Snížily se rovněž ceny mléčných výrobků.

Jádrový index ovlivnilo zvýšení cen dopravy o 0,7 procenta, ojetých aut o 0,3 procenta a stejný nárůst cen léků a zdravotnických potřeb. Mírně směrem vzhůru se posunuly ceny spojené s bydlením a to o 0,1 procenta. Největší pokles registrují oděvy, o 0,5 procenta, mírně se snížily také ceny nových aut.
Meziroční změny spotřebitelských cen byly v říjnu plně v souladu s očekáváním. Celková inflace se dál snížila a dosáhla 1 procenta. Je tak nejníže od října 2009. Jádrová inflace zůstává na 1,7 procenta. Výš než celková inflace se nachází díky tomu, že ji neovlivňují nižší ceny energií. Obě inflace mají tendenci klesat, přičemž u té jádrové jde pouze o nevýrazný trend. Pro centrální banku každopádně inflační vývoj neznamená žádný tlak, aby měnila velmi uvolněnou politiku. S inflací pod cílem Fedu se počítá i v následujících dvou letech.