Aktualizováno Index cen výrobců ve Spojených státech za listopad nepatrně klesl o 0,1 procenta, zatímco se čekala stabilita. Ceny mírně klesají třetí měsíc v řadě, taženy hlavně energiemi. Jádrový index bez energií a potravin v listopadu stoupl o 0,1 procenta, tedy podle očekávání.
Ceny energií pokračují v poklesu, ale oproti říjnu mírnějším. Za listopad se snížily o 0,4 procenta hlavně díky nižším cenám benzínu. Přispělo ale také snížení cen nafty a topného oleje. Ceny potravin stagnovaly. Vyšší výrobní ceny vepřového byly vyváženy levnějšími kuřaty. Na mírném růstu jádrového indexu měly největší zásluhu dražší lehké užitkové vozy a přispěly také vyšší ceny zemědělské techniky a vybavení.
Meziroční inflace ve výrobních cenách stoupla na 0,7 z říjnových 0,3 procenta. Konsensus byl nastaven na 0,8 procenta. Jádrová výrobní inflace také skončila těsně pod odhady, když naopak lehce klesla na 1,3 procenta. Očištěná data jsou méně volatilní a ukazují, že má jádrová výrobní inflace dál tendenci zpomalovat.
Dolar po číslech mírně ztrácí proti jenu i euru. Výrobní ceny ukazují, že inflační tlaky z nákladové strany stále nepřicházejí. Týká se to také, a ještě více, ropy, která přispívá ke zlevňování energií ve srovnání s minulým rokem. Prodloužení mírně sestupného trendu jádrové výrobní inflace je potvrzením, že ceny momentálně nejsou pro centrální banku důvodem ke změně politiky. Důvody přicházejí ze strany reálné ekonomiky.
