Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Pražská burza roste posedmé v řadě poprvé od prosince 2012; v čele růstu KB a ČEZ

Pražská burza roste posedmé v řadě poprvé od prosince 2012; v čele růstu KB a ČEZ

02.01.2014 10:12
Autor: Pavol Mokoš, Patria Finance

Pražská burza vstupuje do nového roku růstem v rozmezí 0,5 a 1 % a poprvé od prosince 2012 zaznamenává sedmidenní růstovou sérii. Západoevropské burzy vstoupily do roku 2014 růstem, který ale neudržely, a nyní již mírně ztrácejí, když sestupují z více než pětiletých maxim. Středoevropské burzy pokračují v optimismu z konce minulého roku, když maďarský BUX přidává 0,2 %, polský WIG 20 roste o 0,5 % a rakouský ATX posiluje o 0,3 %.

Index táhnou vzhůru především akcie Komerční banky (4472 CZK, 1,15%), které rostou o více než procento nad 4470 na téměř měsíční maximum. O něco méně se daří akciím Erste Bank (699,4 CZK, 0,20%), kterým se nedaří prolomit hranici 700 , a tak stagnují okolo pondělní zavírací úrovně.

Akciím ČEZu (521,6 CZK, 0,89%) se podařilo prorazit důležitou rezistenci kolem 520 , když aktuálně rostou o bezmála procento k 522 . Během posledních šesti dní se ČEZu třikrát v úvodu obchodování podařilo prorazit tuto úroveň, ale zavřít nad 520 se jim nepovedlo. Cena elektřiny s dodávkou v příštím roce na německé burze klesá o 0,7 % na 36,25 EUR/MWh.

Generální ředitel ČEZu Daniel Beneš dnes uvedl, že smlouva s vítězným uchazečem o dostavbu jaderné elektrárny Temelín by mohla být podepsána ve druhém čtvrtletí 2015. ČEZ podle Beneše nepodepíše plně účinnou smlouvu o dostavbě Temelína dříve, než bude mít dohodnuté zaručené výkupní ceny elektřiny ze strany státu nebo jiné obchodní schéma.

 


Čtěte více:

Beneš (ČEZ): Smlouva na Temelín by mohla být ve 2. čtvrtletí 2015
02.01.2014 8:19
Smlouva s vítězným uchazečem o dostavbu jaderné elektrárny Temelín by ...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
14.07.2026
10:15Wells Fargo: Odklon od streamingu by mohl akcie Disney zvednout o 40 procent
9:59Export z Číny díky zájmu o umělou inteligenci vzrostl nejvíce od roku 2021
8:54Rozbřesk: Dvojí čínský šok pro evropská auta
8:35Cena ropy vzrostla nad 85 dolarů, evropské futures ukazují pokles, odpoledne reportují americké banky  
6:05Morgan Stanley: Akciová rally se může rozšířit i mimo technologické giganty  
13.07.2026
22:05Konflikt mezi Íránem a USA opět eskaluje  
17:06Extrémní americká prémie a co „není nemyslitelné“
16:08PODCAST Týdenní výhled: Nové napětí v Hormuzu, americká inflace a začátek výsledkové sezóny  
15:41USA v Hormuzu obnoví blokádu vůči Íránu a budou vybírat poplatky, oznámil Trump
15:05Goldman sází na carry trade. Barclays varuje před návratem volatility  
14:30Komerční banka, a.s.: Hlavní akcionáři KB k 30.6.2026
11:45Starbucks chce díky AI nahradit software od Microsoftu a IBM
10:58TSMC má za druhé čtvrtletí rekordní tržby
10:07Nejhorší den na burze. Akcie SK Hynix potkal více než 15procentní výplach
8:59ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Elevion Group podepsal kupní smlouvu na akvizici 100% podílu v italské společnosti BTS Biogas
8:52Eskalace konfliktu s Íránem zhoršuje náladu na trzích. SK Hynix po americkém debutu propadl  
8:47Rozbřesk: Hormuz znovu straší trhy. Česká ekonomika však drží kurz
6:03Wood: Úvahy o konci americké výjimečnosti jsou notně přehnané
12.07.2026
9:22Víkendář: Greenspan předpovídal inflaci 4,5 % a 8% výnosy z desetiletých amerických státních dluhopisů
11.07.2026
9:21Víkendář: Greenspan se evidentně mýlil, akcie nebyly v roce 1996 nijak nadhodnocené

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:30USA - CPI, y/y