Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Hodnota fúzí a akvizicí v prvním čtvrtletí prudce stoupla

Hodnota fúzí a akvizicí v prvním čtvrtletí prudce stoupla

28.03.2014 9:51
Autor: Redakce, Patria.cz

Celosvětová hodnota ohlášených fúzí a akvizicí v letošním prvním čtvrtletí meziročně stoupla o více než polovinu na 710 miliard dolarů a to díky řadě velkých transakcí. 

Mezi největší paří Facebook s převzetím provozovatele aplikace pro mobilní komunikaci Whatsapp v celkové hodnotě 19 mld. USD, farmaceutická firma Actavis, která zaplatila 25 mld. USD za Forest Labs, a také Comcastem realizovaná koupě Time Warner Cabel. za 45,2 mld. USD.
 
"Máme tu několik převratných dohod. Firmy činí odvážné a agresivní kroky," řekl k údajům o fúzích a akvizicích analytik Hernan Cristerna z bankovní společnosti JP Morgan. "Doufám, že to bude během letošního roku pokračovat," dodal. 

Téměř polovina ohlášených transakcí má hodnotu přes pět miliard dolarů. Celkový počet fúzí a akvizicí se nicméně meziročně snížil o 14 procent. Na celkové hodnotě transakcí se více než polovinou podílely Spojené státy. 

"Začínáme pozorovat pomalý, ale stabilní růst u velkých dohod, což signalizuje stoupající důvěru," uvedl analytik Henrik Aslaksen ze společnosti Deutsche Bank. Upozornil nicméně, že aktivita v oblasti fúzí a akvizicí nadále zaostává za úrovní v době před příchodem globální finanční krize. 

Počet dohod v hodnotě od jedné do pěti miliard dolarů, které jsou podle agentury Reuters ukazatelem zdraví v oblasti fúzí a akvizicí, stoupl v prvním čtvrtletí o 17,5 % na 91 transakcí.

(Zdroj: čtk, reuters, bloomberg)

 


Čtěte více:

Letošní akvizice trhají rekordy, na vítěze minulého roku však nestačí
20.02.2014 16:33
První dva měsíce roku ukázaly, že velké společnosti mají akviziční ape...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
20.06.2026
9:04Víkendář: Krugman o investicích do „geniality Elona Muska“
19.06.2026
17:38Trhy, staronová centrální banka a její superautopilot
15:53Výhled Invesco na druhé pololetí: AI dál podpoří trhy, slabší dolar může nahrát akciím mimo USA
15:32J&T Global Finance XI., s.r.o: Oznámení o desáté výplatě úrokového výnosu a splacení jistiny dluhopisu
14:06Gerber: Tesla je bez fúze se SpaceX bezcenná. Pokud investujete s Elonem, nemáte žádná práva, ale zisky ano
13:36Kuba pod tlakem sankcí USA spouští zásadní reformy. Otevírá ekonomiku soukromému sektoru
13:26TOMA, a.s.: Zpráva z valné hromady konané 19. června 2026
12:04Perly týdne: Zlato mířící opět nahoru a ega budující AI infrastrukturu
11:51RMS Mezzanine, a.s.: Oznámení výsledků rozhodování Per rollam valné hromady společnosti
10:56Růstová nálada ochladla. Jednání s Íránem se odkládají, USA útočí na ASML a dluhopisy tíží politika  
10:11TESLA KARLÍN, a.s.: Zpráva z jednání valné hromady společnosti
10:08Eisman: Pozornost se může přesouvat k AI firmám, které nemusí navyšovat kapitál pro své investice
9:33J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Pozvánka na konferenci pro investory
9:27Komerční banka, a.s.: Informační povinnost
9:15WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Manažerská transakce
8:24SpaceX chystá miliardový dluh, USA a Írán odpočítávají dohodu a Amerika dnes "nejede"  
5:54Trh je rozdělený mezi Fed a ropu. Krátké výnosy rostou, dlouhé klesají  
18.06.2026
22:00Akcie na Wall Street poslední obchodní den v tomto týdnu pořádně zabraly  
17:20Zajímavá předpověď nejdůležitější ceny na globálních trzích a jeden návrat ke starému novému normálu
16:26Jan Bureš: ČNB zvyšuje sazby, může však jít o „první a poslední krok“

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data