Aktualizováno HDP eurozóny podle zpřesněných údajů v prvním čtvrtletí vzrostl o 0,2 procenta, což je v souladu s prvním odhadem i předpokladem trhu. Revize předchozího kvartálu mírně vzhůru na 0,3 procenta ale způsobila, že ekonomika ve výsledku lehce ztratila na tempu.
Směrem vzhůru HDP v prvním čtvrtletí navíc táhly nejvíce zásoby, které k růstu přispěly 0,2 procentního bodu. Ostatní složky strany užití produktu rovněž rostly, ale nejvíce z nich dovoz, jehož příspěvek je nutno zahrnout se záporným znaménkem. Zvýšil se o 0,8 procenta a dál tak drží relativně rychlé tempo. Vývoz naproti tomu stoupl pouze o 0,3 procenta a zahraniční obchod jako celek tak zhruba 0,2 procentního bodu z růstu HDP ubral.

U spotřeby domácností vidíme za první čtvrtletí růst o 0,1 procenta, tedy stále na celkem nízkých úrovních. Lépe na tom byla investiční aktivita - investic do fixního kapitálu přibylo 0,3 procenta. Stejným tempem pak rostla také spotřeba vládního sektoru. Příspěvek těchto složek k růstu HDP byl tedy mírně kladný.
Z regionálního pohledu bylo brzdou především Nizozemsko a Itálie. V první z těchto zemí HDP klesl o 1,4 procenta, v druhé, která má ovšem větší váhu, o 0,1 procenta. Francouzská ekonomika pouze stagnovala. Belgie s Rakouskem a Slovenskem pomohly celkové číslo vylepšit jen mírně, ačkoli stoupaly o 0,4, respektive 0,3 a 0,6 procenta. Růst eurozóny tak stál znovu především na Německu, jehož HDP se zvedl o 0,8 procenta.
Meziroční růst HDP eurozóny dosáhl 0,9 procenta a toto číslo zůstalo bez revize. V meziročním pohledu došlo ke zrychlení z 0,5 procenta ve 4Q minulého roku. Pomáhá ale také srovnání se slabým prvním kvartálem loňského roku.
Na úrovni hlavního čísla zpřesnění HDP nic nemění - růst ekonomiky zůstává pomalý navzdory očekávanému postupnému zrychlování. Strukturu hodnotíme spíše negativně, neboť růst stál na volatilní položce zásob a sílící nárůst dovozu naznačuje problémy výrobního sektoru obstát na domácím trhu. Vedle toho je zde známý fakt o nerovnoměrnosti oživení, které se hodně soustředí na Německo, zatímco další velké země - Francie s Itálií - se stále potýkají s útlumem. Nepříjemným překvapením, které ovšem vyplynulo už z předběžných dat, je potom propad Nizozemska.
Euro před čísly proti dolaru lehce posílilo, následně zamířilo zpět. Jeho reakce na tyto statistiky, které hledí o kvartál zpět, je podle očekávání nevýrazná. Pozornost trhu se soustředí na důležitější témata.