Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Americké indexy v závěru týdne oslabily

Americké indexy v závěru týdne oslabily

31.01.2025 22:01
Autor: Martin Uher, Patria Finance

Hlavní zámořské indexy dnes otevřely v zisku, který v úvodu seance dokázaly ještě navýšit. Po tiskové konferenci Donalda Trumpa ale velmi rychle obrátily a dnešní den uzavřely ve ztrátě. Prezident oznámil, že aplikuje na začátku února cla na Kanadu, Mexiko a Čínu. Trhy tedy pomalu začínaly zapomínat na negativní impuls v podobě čínského AI modelu, aby dnes dostaly další negativní ránu z bílého domu. Mluvčí bílého domu pak komentovala, že Donald Trump prozatím nemá jasno v nastavení cel pro EU, na konkrétní zprávy si tedy ještě budeme muset počkat.

Asi nejzajímavější zprávu dnešního dne přinesla společnost Apple, ta oznámila, že ukončuje vývoj brýlí pro rozšířenou realitu, které by využívaly výpočetní výkon počítače Mac. Společnost dlouhou dobu pracovala na projektu pod označením N107, který vyvíjel právě zmíněné brýle, nyní ho však ukončuje, a to zejména z důvodu technické složitosti produktu a slabých výsledků při prezentaci managementu. Apple ale nadále pracuje na technologiích pro rozšířenou realitu v podobě nové verze Vision Pro nebo sluchátek AirPods, které v sobě budou mít kamery. Investoři ale zrušení projektu vidí jako krok směrem vzad a akcie tedy začaly vyprodávat. Dnešní den akcie uzavřely se ztrátou 0,67 %.


Po výsledcích dnes oslabil i Intel, který odepsal 2,9 %. Společnost sice dokázala doručit lepší výsledky, než se čekalo, nicméně slabší výhled pro první čtvrtletí letošního roku posílá akcie níže. Dle analytiků je zklamáním zejména výhled pro tržby společnosti, kde společnost očekává tržby v rozmezí 11,7 až 12,7 mld. USD, trh ale čekal 12,85 mld. USD. Na výsledky reagoval analytik z JPMorgan, který snížil cílovou cenu na 23 USD z předchozích 26 USD a nastavil doporučení „prodat“.


Hlavní akciové indexy uzavřely dnešní den následovně: S&P 500 -0,57 %, NASDAQ 100 -0,14 % a Dow Jones -0,75 %.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
13.09.2025
14:50Marks o americké výjimečnosti a velkém optimismu na akciových trzích
9:11Víkendář: Jsou valuace velkých technologických společností iracionální?
12.09.2025
22:00Americké akcie proráží na nová maxima  
17:28Je nízká budoucí návratnost amerického trhu daná věc?
17:05Spojené státy vyzvaly G7 a EU k uvalení cel na Čínu a Indii za nákupy ruské ropy
16:54Spotřebitelská důvěra v USA v září opět klesla
16:02PODCAST Trhy & Bohatství: Ceny nemovitostí rostou, přesto jsou prodeje rekordní. Proč?
14:45Potenciální fúze Paramountu a Warner Bros. může narazit u regulátorů. Hrozbou je i Trump
13:42Perly týdne: Fed doposud nikdy nesnížil sazby, když byly finanční podmínky uvolněné
12:15Národní ikony v krizi: Problémy Novo Nordisku a Orstedu rezonují v dánské ekonomice
11:40Silný vývoz nestačil, běžný účet ČR ve druhém kvartálu skončil hluboko v záporu
11:12Zlato září jako nikdy předtím, stříbro nejvýše od roku 2011
10:54Růstová nálada akciích si na konci týdne vybírá přestávku  
10:01Chystá se spojení velkých hollywoodských studií? Paramount Skydance se zajímá o Warner Bros. Discovery
9:51Microsoft a OpenAI podepsaly nezávaznou dohodu o nové fázi spolupráce
8:52Zlato na rekordu, OpenAI mění strukturu a NATO reaguje na ruské drony. Futures jsou v zeleném  
8:49Rozbřesk: Koruna zpět pod 24,40 EUR/CZK, dolar vyděsila špatná data z amerického trhu práce
6:34Jan Bureš na téma Trumpova cla: Proč jsou zatím dopady na Česko mírnější?  
11.09.2025
22:02Wall Street slaví známky blížícího se snížení sazeb Fedu, akcie i zlato rostou  
17:25Britská „krize“

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data