Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Koruna stále pod tlakem - vůči dolaru je o 40 h slabší, proti euru nad hranicí 30,00 !!

Koruna stále pod tlakem - vůči dolaru je o 40 h slabší, proti euru nad hranicí 30,00 !!

21.03.2005 13:13
Autor: Tomáš Vlk, Patria Finance

Investoři dál prodávají středoevropské měny, koruna se tak dostává do blízkosti minim z předchozího týdne. Aktuálně se obchoduje na 30,10 Kč/EUR a proti pátku tak ztrácí zhruba 30 halířů. Kurz koruny k dolaru se propadá ještě výrazněji. Současných 22,82 znamená ztrátu cca 40 h oproti pátečnímu závěru. Koruna je tak nejslabší za poslední měsíc.

Propad české měny nemá původ v nových makroekonomických datech, oslabují měny v celém regionu s tím, jak investoři začali masivněji přesouvat prostředky zejména do amerického dolaru. Ten tak dál posiluje - proti euru prolomil hranici 1,32 a obchoduje se na 1,3190 USD/EUR. Vůči japonskému jenu se obchoduje na 105,40 JPY/USD. Tento týden zasedá měnový výbor Fedu, od kterého se čeká další zvýšení úrokových sazeb a spekuluje se, že by Fed pro příště mohl opustit rétoriku "uměřeného tempa" zvyšování úroků. Střední Evropa naopak ztrácí atraktivitu s tím, jak zdejší centrální banky přistupují ke snižování sazeb, navíc se čeká další pokles - v případě ČNB očekáváme na posledním březnovém jednání pokles sazeb o 25 bodů.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
07.12.2025
9:29Víkendář: Má Čína rozumnější přístup k AI než Spojené státy?
06.12.2025
9:27Víkendář: Krugman o americké ekonomice, demokracii a investicích do AI
05.12.2025
22:02Akciové indexy rostou směrem k novým maximům  
17:11Nejdůležitější cena na globálních trzích v příštím roce
17:06Spotřebitelská důvěra v USA v listopadu vzrostla, polevily obavy z inflace
15:21Invesco: Vzestup bitcoinu a proč do něj zrovna teď investovat?
15:14Eurostat zlepšil odhady růstu ekonomik eurozóny i EU
13:57Netflix kupuje Warner Bros a HBO Max za 72 miliard USD. Jde o největší mediální dohodu dekády
13:42Makromixér s vedoucím vývoje ŠKODA AUTO Martinem Hrdličkou: Spalovací motory nekončí, hybridy budou trendem. Evropa zaspala v bateriích
11:50Perly týdne: Poplach v OpenAI a reformy Fedu
11:14Jan Bureš: Maloobchodní tržby opět nabírají rychlost
11:10Konec týdne na historickém maximu? Akcie v pátek postupují vpřed  
10:30WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Doplnění Pololetní finanční zprávy 2025
9:57Český maloobchod v říjnu rostl, táhla kosmetika a sport
9:10Rozbřesk: Za zvýšeným růstem mezd jsou nadále převážně služby a stavebnictví
8:51Exkluzivní jednání Warner Bros. & Netflix, na burzu vstoupila čínská odpověď na Nvidii a Indie posiluje vztahy s Ruskem  
6:03Rosenberg: Na konci příštího roku budou sazby u 2,5 procenta, reálné příjmy jsou v recesi
04.12.2025
22:01Trhy vyhlíží rozhodnutí Fedu  
17:36Jeden „dolarový detail“ a vývoj americké, evropské a čínské ekonomiky v následujících letech
16:47Bloomberg: Meta se chystá výrazně omezit výdaje na virtuální svět metaverse

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data