Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Podej čertu prst … a další ekonomické zprávy

21.9.2004 10:38
Autor: 

Podej čertu prst … Po lékařích a zdravotnících se s požadavkem na další růst platů ozvali také státní úředníci. Za problémy si ovšem vláda může sama tím, že slíbila vyšší platy policistům a učitelům.

Podivuhodný zájem má Pavel Němec na snížení sazby DPH u ubytovacích služeb. Opět hodlá ve vládě začít prosazovat přesun do nižší sazby DPH. U ministra pro místní rozvoj by se snad nějaký motiv najít dal, ale proč tlačí na pilu jako ministr spravedlnosti? V oblasti práva asi není na co sáhnout.
(podrobněji ZDE)

Švédský vzor. Zástupci ČSSD se často rádi nechali slyšet, že jejich vzorem je Švédsko. Proto by jim neměla uniknout zpráva, že švédská sociálně demokratická vláda navrhuje příští rok snížit daně, jako hlavní nástroj podpory hospodářského růstu a tvorby pracovních míst.
(podrobněji ZDE)

Sklářům se může členství ČR v EU prodražit. USA zamýšlí zvýšit dovozní clo na sklo a skleněné výrobky dovážené z EU, a tedy i ČR. Nová americká cla by měla být kompenzací za skutečnost, že nové členské země převzaly jednotnou celní politiku EU.

Rumunsko stále stojí na červené. Evropská komise v říjnu zveřejní zprávy o pokroku kandidátských zemí. V případě Rumunska ovšem podle šéfa rumunské delegace z Evropské komise zazní, že Rumunsko není připraveno vyrovnat se s konkurenčními tlaky v Evropské unii.

V Bulharsku zatím zákulisní tamtamy nemluví, ekonomická statistika však vydá za desítky slov. Bulharská ekonomika ve 2. čtvrtletí zvýšila svůj výkon o 6,0 % po růstu o 5,3 % v prvních třech měsících letošního roku.

Souhrn ekonomických zpráv a zpráv o dění na trhu dluhopisů v předcházejícím dni spolu s přehlednými grafy a tabulkami naleznete ZDE.

David Marek, Patria Online

Váš názor
 • !!
  21.9.2004 11:45

  cesta do pekel je oteřena, jak může stát slibovat vyšší mzdy, když si na ně nevydělá, takhle kdyby hospodařili soukromé podniky, tak do roka není žádný, ať odbory prosadí stejný objem mzdových prostředků a ať propustí 1/3 lidí a pak se jim radikálně platy zvýší a ministři nemusí šetřit! Argentina je pěkná země, ale u nás její model snad nechceme?
  on
 • ?
  21.9.2004 11:18

  Státní správa se čím dál více komplikuje. Začalo to reformou veřejné správy (zrušením okresních úřadů). Od té doby je to chaos, který se prodražuje. Já bych striktně oddělil státní správu od samosprávy, tím by se ušetřilo mnoho (finančních) prostředků a pracovníků. Mnohé zdroje by mohly úřady sdílet. Němec by chtěl snížit DPH z ubytovacích služeb, Mlynář odpočty za Internet. Nebylo by jednoduší zdanit všechno jednou sazbou? Co se týče některých sklářů, možnou krizi překonají pomocí platu poslance EP a jeho asistenta, že?
  mgns
 • turecká ekonomika vzrostla o 14%
  21.9.2004 11:10

  Dle informací tisku vzrosta turecká ekonomika ve druhém čtvrtlení o 14%. Mohl by pan Marek vysvětlit, o kolik kvůli tomu snížili daně. Že by do záporných čísel?
  Jan Rokycan
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data