Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

AKAT: Majetek podílových fondů narostl na 157 mld. Kč, zahraniční fondy narostly o 3 miliardy

18.5.2004 12:19
Autor: 

Následuje tisková zpráva AKAT:
Ke konci 1. čtvrtletí 2004 tvořil majetek obyvatelstva v zahraničních a domácích podílových fondech úctyhodných 157,4 mld. korun, z čehož 49 miliard bylo svěřeno do správy zahraničních fondů.

V prvním čtvrtletí vzrostla hodnota majetku v zahraničních a domácích podílových fondech o 6,3 mld. CZK. Nejvíce majetku se již tradičně nachází ve fondech peněžního trhu (71,4 mld. CZK = 45%) a ve fondech dluhopisových (36,4 mld. CZK = 23%).

Nárůst aktiv do zahraničních podílových fondů dosáhl v prvním čtvrtletí letošního roku více jak 3 miliardy korun. Největší přírůstky zaznamenaly fondy peněžního trhu (+ 2 mld. CZK), fondy zajištěné (+1,1 mld. CZK) a fondy smíšené (+1 mld. CZK). Úbytek majetku zaznamenaly fondy dluhopisové ( -1 mld. CZK). Procentuálně nejvyšší nárůst byl zaznamenán u fondů smíšených – za 3 měsíce se objem investic vložených do těchto fondů zvýšil o 85 %!

V korunových zahraničních a domácích podílových fondech se nachází 146,1 mld. CZK (92,8 % majetku). Za pozornost stojí, že ze 48,9 mld. CZK, které se nachází v zahraničních fondech se 37,6 mld. nachází ve fondech denominovaných v domácí měně. „Zveřejněním těchto údajů padá mýtus o zahraničních fondech jako nástrojích denominovaných výhradně v zahraničních měnách“ uvedl Martin Fuchs, předseda představenstva AKAT.

Objem prostředků v zahraničních a domácích podílových fondech podle jednotlivých typů aktiv (data k 31.3.2004; všechny údaje v CZK):

Objem prostředků v zahraničních podílových fondech podle jednotlivých typů aktiv a podle měn uvádí následující tabulky (data k 31.3.2004; všechny údaje v CZK):

V současné době je v České republice registrováno 778 zahraničních podílových fondů (+67 domácích otevřených podílových fondů a 50 investičních fondů), tzn. že se v prvním čtvrtletí nabídka podílových fondů rozšířila o 48 nových zahraničních fondů.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
  Nejčtenější zprávy dne
  Nejčtenější zprávy týdne
  Nejdiskutovanější zprávy týdne
  Denní kalendář hlavních událostí
  ČasUdálost
  14:00HU - Jednání MNB, základní sazba