Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Dolar prudce zkorigoval dopolední pád k euru, koruna zůstává na 31,55 Kč/EUR

Dolar prudce zkorigoval dopolední pád k euru, koruna zůstává na 31,55 Kč/EUR

28.04.2003 17:49
Autor: 

Obchodování s korunou odpoledne nezískalo jednoznačný směr, kurz české měny k euru se pohyboval mezi 31,55 a 31,61 Kč/EUR a koruna končí právě na dolní hranici tohoto rozmezí. K americkému dolaru koruna odpoledne výrazně oslabila o více než dvacet haléřů a zavírá na 28,69 Kč/USD.

Na českém trhu převážily technické a nespekulativní pohyby a za absence ekonomických i politických zpráv měly primární kurzotvornou roli impulsy ze zahraničních devizových trhů. Na kurzu koruny k americké měně se potom projevil zvrat na eurodolarovém trhu, když začal dolar odpoledne výrazněji posilovat k jednotné evropské měně. I pro zítřek neočekáváme výrazné změny v kurzu koruny.

Euro dopoledne sice atakovalo roční maximum k dolaru, to bylo však pro dnešek vše, na co se evropská měna zmohla. Euru odpoledne zasadil těžkou ránu index německého ekonomického klimatu za duben Ifo, který tak přispěl k rozhodnutí investorů držící příliš vysoké euro pozice k jejich částečné redukci poté, co nebyla psychologická úroveň kurzu eura proražena. Obchodování s dolarem se potom rozběhnulo s otevřením burzy na Wall street, dolar odpoledne posiluje na 1,0988 USD za euro společně s akciovými tituly, když dopoledne spadl na 1,1070 USD/EUR. Výrazný růst dolaru po odpolední korekci však nečekáme.

Ostatní středoevropské měny v průběhu odpoledne oslabovaly. Slovenská koruna spadla na 41,03 SKK za euro, trh se připravuje ne zítřejší jednání centrální banky o sazbách. Maďarský forint mírně oslabil na 245,7 HUF/EUR, národní banka dnes podle očekávání sazby nezměnila. Polský zlotý korigoval dopolední posílení na závěrečných 4,280 PZL/EUR.

Radim Krejčí


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
11.03.2026
21:14Akcie kolísaly kvůli obavám z války, ropa rostla  
17:19Cyklický návrat hodnotových akcií a jejich strukturální úpadek
17:16IEA uvolní rekordních 400 milionů barelů ropy z nouzových rezerv
15:37Groupon zklamal na zisku, tržbách i výhledu pro rok 2026  
14:40KKCG Financing a.s.: Oznámení o sedmé výplatě úrokového výnosu
14:25Forbes: Nejbohatší člověk planety je Musk, Strnad je v první sedmdesátce
14:10Tlak na private credit sílí. JPMorgan snižuje hodnotu úvěrů
14:00Inflace v USA stagnuje, ale rizika narostla  
12:25ČNB může ropný šok přečkat bez zvyšování sazeb, myslí si člen rady Kubíček  
12:18Von der Leyenová: EU musí modernizovat ETS a snížit ceny energií. Návrat k ruským zdrojům by ale byl chybou
12:14Očekávání před výsledky ČEZ: Nižší ceny elektřiny stlačí zisk, klíčový bude výhled  
11:52Nadšení vyprchalo a akcie klesají, přestože ropa zůstává pod stovkou  
11:01Zisk majitele obchodů s oděvy Zara byl loni rekordní, vzrostl o šest procent
10:37Oracle překvapil silnými výsledky, zvýšil výhled a akcie v pre-marketu rostou o 10 %  
10:22Rheinmetall hlásí rekordní tržby i zisk a letos čeká zdvojnásobení zakázek. Trh přesto výsledky zklamaly
10:04Nintendo má nový hit. Herní simulace života Pokémonů je horkým zbožím, akcie prudce rostou
8:52ČEZ zítra oznámí výsledky, IEA navrhuje rekordní uvolnění rezerv a Oracle pohání tržby z AI  
8:47Rozbřesk: Koruna se zasekla v okolí 24,40 EUR/CZK, americká únorová inflace ve stínu ropy
8:43Footshop a.s.: Vnitřní informace - Neauditované předbežné finanční výsledky za rok 2025 a guidance na rok 2026
7:49GEVORKYAN zrychluje růst díky novým projektům i akvizicím. Tržby a EBITDA přidávají dvouciferným tempem

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
13:30USA - CPI, y/y