Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

CEZ sees electricity production to reach 2004 record levels this year

02.02.2006 8:44
Autor: Tomáš Gatěk, Patria Finance

CEZ’s head of sales, Alan Svoboda, said yesterday that CEZ will increase its net electricity production (gross electricity production less own consumption) to 57 TWh, which was a record high reached in 2004 against 55TWh in 2005. The growth is based on increased GDP growth in the Czech Republic and CEE region enhanced by expected closures of capacities in Poland, Hungary and Slovakia. To meet the increased production, CEZ would have to buy more CO2 allowances in particular in 2007 nevertheless some of the requirements may by covered by CER (Certified Emission Reductions). CEZ’s gross electricity production equalled 59.5 TWh in 2005 (-3.5% y/y) in particular due to reduced production in the NPP Temelin (-14% y/y) leading to a drop of 6.1% y/y to 24.7 TWh at the nukes. The drop was a result of shutdowns at NPP Temelin in the 1H05. The electricity production drop in 2005 is in line with our and market’s expectations. At the same time, we have also assumed at increased production going forward by 1.3% p.a. Therefore, we would view the news are neutral nevertheless we may be too conservative regarding electricity production growth going forward. We reiterate our Buy recommendation.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
24.03.2026
11:32S&P Global: Růst aktivity v soukromém sektoru v eurozóně v březnu zpomalil
11:14Co věřit Trumpovi a jak zareaguje Írán? Trhy stále nevědí, na jakou kartu si vsadit  
11:09Revolut hlásí rekordní zisk před zdaněním. O desítky procent roste počet klientů i předplatného
9:51AI ano, ale ne jako jádro portfolia. Erhard Radatz z Invesca o technologiích, válce v Íránu, energetice i návratu zájmu o Čínu
9:45Důvěra v českou ekonomiku v březnu stoupla u podnikatelů i spotřebitelů
9:36EU a Austrálie se dohodly na odstranění cel, bezpečnostní spolupráci i těžebních projektech
8:57Rozbřesk: Trumpova otočka jako test citlivosti středoevropských měn na ropu
8:51Trhy se uklidňují po prudkých výkyvech, pozornost ale zůstává na Blízkém východě  
6:03Stratégové nadále věří evropským akciím. I přes rizika čekají návrat Stoxx 600 na rekordy  
23.03.2026
21:20Překvapivě zelené pondělí na Wall Street  
17:36Hyperscaleři, jejich mohutné investice a to, co firmy skutečně vydělávají
16:14PODCAST Týdenní výhled: Trump vystrašil trhy ultimátem Íránu, ale znovu otočil  
16:10Těžaři pod tlakem: prudký propad zlata tlačí na jejich marže
15:47Dohoda EU s Mercosurem začne prozatímně platit od května, uvedla Evropská komise
15:20Pale Fire Financing a.s.: Pozvánka na schůzi vlastníků dluhopisů PFF
14:58Největší dluhopisový výprodej od roku 2022. Energetický šok mění pravidla hry i tradiční bezpečné přístavy  
12:38Trump chválí jednání s Íránem a odkládá útoky na energetiku
12:38Trump otočil s ultimátem, akcie i dluhopisy letí prudce nahoru  
12:21EP Infrastructure, a.s.: Oznámení o změně ve vedení společnosti
11:59EP Infrastructure, a.s.: Výsledky společnosti za rok 2025

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
GameStop Corp (01/26 Q4, Aft-mkt)
9:30DE - PMI v průmyslu
10:00EMU - PMI v průmyslu
14:00HU - Jednání MNB, základní sazba