Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Americké dluhopisy posilovaly kvůli obnoveným obavám z recese... a další zprávy z trhů dluhopisů

Americké dluhopisy posilovaly kvůli obnoveným obavám z recese... a další zprávy z trhů dluhopisů

11.02.2008 11:04
Autor: 

Americké dluhopisy v pátek posilovaly kvůli obnoveným obavám z recese a poklesu akcií především finančních institucí. Částečně k tomu přispěla i členka Fedu J. Yellenová obavami, že se USA letos recesi nevyhnou. Výnosy pak celkově poklesly po celé délce křivky kolem 12 bps. Nervozitu na trhu se snažili o víkendu uklidnit ministři financí a centrální bankéři nejvyspělejších států na své schůzce v Tokiu, podle nichž USA čeká sice zpomalení růstu, nikoliv však recese. Pravděpodobnost snížení sazeb v březnu o dalších 0,75 % se ale mírně snížila ze 76 na 68 %.

Dnes nebudou zveřejněna žádná nová data. Ranní pokles asijských akcií zpočátku zájem o dluhopisy udrží, po pátečním poklesu výnosů by ale později měla nastat alespoň částečná korekce. Kvůli předpokládanému snížení sazeb by však v delším horizontu neměly zvláště krátké výnosy nijak růst, výrazný vliv ale mohou mít zprávy o případných dalších problémech finančních institucí.

Evropské dluhopisy koncem týdne v nervózním obchodování posílily a výnosová křivka nakonec dále zestrměla. Zisky dluhopisů ale byly oproti USA mírnější, omezené růstem německé průmyslové výroby. Na trhu pak doznívalo ještě čtvrteční varování J. C. Tricheta před zpomalováním ekonomického růstu a konečně i vliv trhů za Atlantikem.

Ani dnes nejsou na pořadu statistiky nejvyšší důležitosti. Pokles akcií v Asii by měl i v Evropě zpočátku ještě poslat výnosy především na kratším konci o něco dolů, později ale nelze vyloučit částečné vybírání zisků.

Česká výnosová křivka se v pátek posunula vzhůru, a to nehledě na příznivou náladu na německém dluhopisovém trhu. Na vině byla vysoká inflace a slabší koruna, které snížily atraktivitu pevně úročených papírů.

Dnes sázíme spíše na horší náladu na globálních akciových trzích, která se může přenést ve zvýšený zájem o fixně úročené papíry i na českém trhu. Křivka také může pod vlivem vyšší inflace ještě mírně zestrmět.
 
(ČSOB - Denní finanční zpravodaj)


Váš názor
  • Přesnost nade vše...
    11.02.2008 12:42

    Pravděpodobnost snížení sazeb v březnu o dalších 0,75 % se ale mírně snížila ze 76 na 68 %. Nevěřím, podle mých propočtů se tato pravděpodobnost snížila na 69% a ne nesmyslných 68%. :-)
    xxx
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data