Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Treasuries po prodlouženém víkendu těžily z obav... a další dluhopisové zprávy

Treasuries po prodlouženém víkendu těžily z obav... a další dluhopisové zprávy

08.09.2010 11:08
Autor: 

Americkým dluhopisům se po prodlouženém víkendu dařilo. Pokles akciových trhů, obavy z vývoje finančního sektoru v Evropě a konečně i vystřízlivění z pátečního optimismu po nižším propadu payrolls byly živnou půdou pro Treasuries. Jejich výnosová křivka klesla po celé délce a zploštěla, když na kratším konci ztratila přes 3 bps a 11 bps na konci delším. V takové náladě nebyl také problém umístit za 33 mld.$ nových 3 letých dluhopisů. Poptávka přesáhla nabídku 3,23 násobně.

Dnes bude zveřejněna tzv. Béžová kniha, v ní Fed popisuje vývoj v USA po jednotlivých oblastech. Moc optimismu ale zřejmě nepřinese. Trhům budou v další aukci nabídnuty nové dluhopisy. Tentokrát to budou 10 leté papíry za 21 mld.$. Dnešní ranní asijské obchodování ještě posílá výnosy Treasuries na středním a delším konci dolů a v mírném záporu jsou i akciové futures. Během dne by se ale situace mohla zklidnit a nízké výnosy by mohly již lákat k vybírání zisků.

Německé dluhopisy v úterý posílily, jejich výnosová křivka klesla po celé délce a zploštěla, když na kratším konci ztratila 6 bps a přes 8 bps u 10 letých bundů. Krom obav o zdraví německého finančního sektoru po oznámení Bankovní asociace, že 10 největších německých bank by potřebovalo posílit kapitálem za 105 mld.€, k negativní náladě přidal pokles německých továrních zakázek zvláště pak těch velkých exportních. Vyšší globální averze k riziku zvýšila rozdíl mezi výnosy bundů a slabších zemí eurozóny.

Z dnešních statistik bude zřejmě nejzajímavější červencová průmyslová výroba. Odhady jsou opět optimistické, uvidíme, zda i tady se již odrazí včerejší nižší tovární zakázky. Včerejší výrazný pokles výnosů by ale již mohl být zajímavý pro vybírání zisků. Záporné akciové opening calls ale mohou po ránu výnosům ještě něco ubrat.

Česká výnosová křivka v úterý ztrácela po celé délce a o něco málo zestrměla, na kratším konci přitom ztratila necelé 3 bps a 1,5 bps na konci delším. Objemy obchodů však byly opět velmi malé. Zájem o dluhopisy trvá zvláště, když po vydání eurového dluhopisu bude objem nových papírů relativně střídmý.

Hlavní událostí na dnešním českém trhu s dluhopisy je aukce státního dluhopisu 2,80%/2013 v plánovaném objemu 7 mld.Kč. Očekává se solidní poptávka, po pondělní emisi eurových dluhopisů bude na trhu po nových papírech vyšší poptávka a to i u kratších splatností.

(ČSOB - Denní finanční zpravodaj)

Celou denní analýzu si můžete stáhnout ve formátu PDF v sekci Měny & Sazby -> Výzkum -> Analýzy. Klienti Patria Plus si mohou nastavit automatické zasílání této analýzy e-mailem.

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
17.08.2025
14:55Labubu místo hypotéky: Vítejte v éře Treatonomics, kdy si spotřebitelé dopřávají, i když šetří
9:16Víkendář: Americká snaha o snížení dovozů a dopad na zaměstnanost v Evropě a dalších ekonomikách
16.08.2025
14:38Drahý boj o vesmír. Nová raketa Rocket Lab má konkurovat SpaceX
9:10Víkendář: Čínský šok dorazil do Německa a Evropy. Jak na něj reagovat?
15.08.2025
22:02Wall Street se v pátek držela kolem včerejších hodnot, ovšem mezi akciemi byly i hvězdy  
17:52Aktuální stav americké výjimečnosti
16:42Ackman, Tepper, Loeb: Co ve druhém kvartále nakupovali největší hráči?
16:00Na trzích převažuje pozitivní nálada, vyčkává se na setkání Trumpa s Putinem  
15:43NU: Největší jihoamerická neo-banka pokračuje v raketovém růstu  
15:33Pět grafů, které odhalují křehkost americké ekonomiky během boomu AI
14:44RMS Mezzanine, a.s.: Vnitřní informace
14:11Nvidia ještě nemá vyhráno. Peking pozastavil objednávky čipů H20 pro Alibabu či Tencent
14:07Claude a GPT-5 mění hru. Evropské AI akcie jsou pod tlakem, investoři přehodnocují jejich budoucnost
12:27Perly týdne: Nejlepší investiční prostředí v historii
10:50Buffett koupil podíl v UnitedHealth a prodal T-Mobile
10:03Trumpova administrativa zvažuje státní podíl v Intelu
9:13Kofola kupuje největšího provozovatele nápojových automatů na Slovensku
8:54Kofola expanduje, Trump se sejde s Putinem a USA chtějí podíl v Intelu  
8:47Rozbřesk: Hypoteční FOMO nabírá na síle
6:10Krugman: Pokud budoucího šéfa Fedu vybere Trump, bude přijímat rozkazy z Bílého domu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data