Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
O první emisi tříletých dluhopisů EFSF byl slušný zájem, Japonci skoupili desetinu

O první emisi tříletých dluhopisů EFSF byl slušný zájem, Japonci skoupili desetinu

6.1.2012 10:19
Autor: ČTK

Japonsko ve čtvrtek v aukci nakoupilo dluhopisy evropského záchranného fondu EFSF za 300 milionů eur (zhruba 7,8 miliardy Kč). Agentuře Reuters to řekl činitel tamního ministerstva financí. Evropský fond finanční stability, jak zní celý název EFSF, z prodeje získá peníze pro Irsko a Portugalsko.

Částka 300 milionů eur odpovídá deseti procentům celkové částky, kterou chtěl fond získat. O dluhopisy byl značný zájem, takže se sešly nabídky za téměř 4,5 miliardy eur. To je zhruba o 50 procent víc, než fond požadoval. Nabízené dluhopisy byly první s tříletou splatností.

Fond EFSF má nejvyšší možný rating na stupni AAA, což mu mimo jiné dává možnost zajistit si peníze relativně levně. Fond by ale mohl o prestižní rating i přijít, pokud by jej ztratila i některá klíčová země eurozóny. Ty totiž za fond ručí.

Japonsko zatím nakoupilo dluhopisy EFSF v objemu 3,535 miliardy eur. Fond, který je registrován v Lucembursku, zatím prodal dluhopisy asi za 21 miliard eur. Celkem se konalo šest aukcí, fond se teď snaží nabízet širší škálu splatností.

Činitel japonské vlády ve čtvrtek řekl, že Japonsko bude dluhopisy EFSF kupovat i nadále. Tokio chce využít vysoké likvidity, která je s těmito papíry spojena. Fond EFSF byl založen v roce 2010 s cílem poskytovat pomoc těm zemím eurozóny, které se dostanou do potíží.


Váš názor
  • v čem je to skvělé
    6.1.2012 12:46

    když to ma Řecko na den/týden když vememe kolik miliard eur potřebovali loni na pokrytí dluhu , tak to by ten fond musel dávat takovouto emisi každý den at má jen na Řeky, Irsko a Portugalsko, kde je Italie, Belgie a Francie se Španělskem. to je jako bych já šel se okoupat do Atlantiku na břehu Francie a čekal, že na břehu Mexika udělají rozbor vody ve kterém budou mé genetické stopy.
    chicko
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data