Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Spotřebitelská důvěra v USA se dostala na tříměsíční maximum

Spotřebitelská důvěra v USA se dostala na tříměsíční maximum

17.08.2012 16:33
Autor: Redakce, Patria.cz

Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech se začátkem srpna vyšplhala na tříměsíční maximum. Obavy ohledně stoupajících cen potravin však vedly k růstu inflačních očekávání, vyplývá z předběžných výsledků průzkumu agentury Reuters a Michiganské univerzity.

Index důvěry stoupl na 73,6 bodu z červencových 72,3 bodu. Dostal se tak na nejvyšší úroveň od letošního května, analytici přitom očekávali naopak jemné zhoršení indexu na 72,2 bodu (dle Bloomberg, konsensu Reuters 72,4 b.).

"Spotřebitelé mají lepší pocit ze současného stavu ekonomiky, ale trochu více je znepokojují vyhlídky," uvedl analytik Gary Thayer ze společnosti Wells Fargo Advisors. "Lidé mají stále obavy ohledně pracovních míst," upozornil.

Ekonomové sledují údaje o spotřebitelské důvěře velmi pozorně, protože se z nich snaží odvodit budoucí vývoj spotřebitelských výdajů. Ty ve Spojených státech zajišťují více než dvě třetiny ekonomické aktivity. Ekonomika Spojených států ve druhém čtvrtletí vzrostla o 1,5 procenta, tedy nejpomalejším tempem od loňského třetího čtvrtletí.

Americké ministerstvo obchodu tento týden oznámilo, že maloobchodní tržby ve Spojených státech v červenci stouply o 0,8 procenta po předchozích třech poklesech za sebou. Tempo růstu bylo nejrychlejší od letošního února a překonalo očekávání analytiků, kteří počítali se zvýšením o pouhých 0,3 procenta.

(Zdroj: čtk, Reuters, Bloomberg)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
10.05.2025
10:06Víkendář: První měkké přistání v historii USA a nejhorší makroekonomická politika prezidenta v historii
09.05.2025
22:01Zámořské indexy uzavřely týden bez větších změn  
17:24Ziskové žně
17:16Trump jako zastánce otevřených trhů? Wall Street ani tak neudržela úvodní zisky  
16:06Hartnett: Růst amerických akcií končí, dejte přednost dluhopisům
14:24Německé banky se připravují na boom v obranném sektoru
13:48Komerční banka, a.s.: Zápis z Valné hromady KB konané dne 24.4.2025
12:31Perly týdne: Asijská krize naruby
12:03Trhy mají snížení cel za hotovou věc. Amerika před jednáním s Čínou odkryla karty  
10:58Ohnsman: Muskovi dochází nápady na záchranu Tesly. Jaké jsou její akciové alternativy?
10:09Trumpova obchodní dohoda: Britské vozy v USA za nižší clo, americké automobilky protestují
10:04Růst maloobchodních tržeb v Česku: Internetové prodeje a pohonné hmoty na vzestupu
9:16Rozbřesk: NBP sice srazila sazby o 50 bps, ale na další agresivní redukce to nevypadá
9:07Čínský vývoz v dubnu rostl více, než se čekalo, vývoz do USA ale klesl
8:51Nový papež, obchodní dohody a úleva pro emisní normy. Evropské futures jsou v zeleném  
6:06Barro: Fiskální výdaje ekonomice příliš nepomohou, ale lze je zaplatit inflací
08.05.2025
22:01Americké akcie rostly po komentářích Donalda Trumpa  
17:09Signály k nákupům…
15:20Trump se opět opřel do šéfa Fedu poté, co ponechal sazby na stejné úrovni. Podle něj je to "hlupák" a "ztroskotanec"
15:08Obchodní bitva začíná. Evropská komise zahajuje konzultace o opatřeních proti americkým clům u WTO

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data