Aktualizováno Index nákupních manažerů chicagského ISM se v září zvedl na 55,7 ze srpnových 53 bodů. Výsledek je příjemným překvapením, když tržní konsensus byl nastaven na 54 bodů. Růst indexu táhly důležité subindexy produkce a nových objednávek. První z nich stoupl na 58 a druhý na 58,9 bodu, což je úroveň ukazující na slušně silný růst.
Index rozdělaných zakázek se zlepšil minimálně a zůstává pod 50bodovou hranicí. Index rychlosti dodávek se zvýšil na 53,7 bodu. Na druhou stranu lehce zklamal index zaměstnanosti, který klesl na 53,2 bodu. Zde sledujeme postupný pokles už od června.

Hodnoty chicagského indexu nákupních manažerů jsou relativně vysoké a ukazují růst průmyslové aktivity v regionu. Index rostl v každém z posledních třech měsíců. Na druhou stranu je index nyní "pouze" na dlouhodobém průměru a vývoj za poslední zhruba rok ukazuje na pouze pozvolné zvyšování doprovázené značnou volatilitou.
Před indexem ISM shrnujícím situaci průmyslu v celých Spojených státech dostáváme rozdílné indikace z regionálních průzkumů. Indexy newyorského či richmondského Fedu v září zklamaly, naopak filadelfský index značně překonal odhady. Pozitivně překvapil dnes také chicagský index, který by měl být situaci v celých USA nejblíž. V souhrnu jsou indikace zhruba v souladu s tím, jak je nastaven konsensus trhu - index ISM by sice měl korigovat nedávný růst, ale pouze nevýrazně. Zároveň se o něco zvyšuje pravděpodobnost, že průmyslová výroba nezamíří dolů, aby tak kompenzovala silný srpen.