Aktualizováno Průmyslová výroba v eurozóně se v srpnu zvedla meziměsíčně o procento, zatímco v červenci stejným tempem klesala. Výsledek je lepší než odhad na úrovni 0,8 procenta. Navíc i červencový údaj byl revidován k lepšímu na -1,0 z -1,5 procenta. Srpen přinesl růst přes všechny druhy produkce, nejvýrazněji ale stoupla výroba kapitálového zboží a to o 2,4 procenta. Produkce zboží dlouhodobé spotřeby vykázala nárůst o 0,8 procenta, zboží běžné spotřeby o 0,5 procenta. Výroba energie stoupla o 0,4 procenta a meziproduktů o 0,9 procenta.

Z regionálního pohledu byl pro slušný růst průmyslu rozhodující vývoj v Německu. V tamním průmyslu výroba stoupla o 1,8 procenta. Francouzský průmyslový sektor, rostoucí o 0,2 procenta, přispěl nevýrazně, Itálie přispěla lehce negativně, když její průmysl klesl o 0,3 procenta. Po Německu bylo dalším tahounem v řadě překvapivě Portugalsko, kde průmyslová výroba stoupla o 8,2 procenta. Následuje Nizozemsko s 2,4procentním růstem průmyslu.
V meziročním srovnání průmyslová výroba v eurozóně klesla o 2,1 procenta. To je mírně horší výsledek než v předchozím měsíci, kdy pokles činil 1,9 procenta. Průmysl se tak stále neúspěšně dotahuje na výkon z předchozího roku. Dynamika se sice trendově zlepšuje, avšak velmi pomalu. Brzdami jsou zejména Itálie s Francií. V Německu se průmysl už dostal nad loňskou úroveň produkce, i když těsně.
Vývoj průmyslu v celé EU je o něco lepší než v eurozóně. Ačkoli meziměsíční růst činil jen 0,5 procenta, meziročně je průmysl Unie jen o 1,6 procenta slabší. Zásluhu na tom mají východní země jako Rumunsko nebo Polsko, ale v posledním měsíci také Česká republika.