Aktualizováno Osobní příjmy Američanů v dubnu stouply o 0,3 procenta po relativně rychlém 0,5procentním nárůstu v březnu. Jde o údaj v souladu s odhady. Mzdy, jakožto hlavní složka příjmů, přitom rostly 0,2procentním tempem. Meziročně jsou příjmy o 3,6 procenta výš, reálně o 2 procenta.

Výdaje se naproti tomu mírně snížily o 0,1 procenta. Korigovaly tím silný nárůst z března, kdy stouply o 1 procento. Zde byla očekávání nastavena na +0,2 procenta. Silnější březnové výdaje byly hodně na úkor úspor a duben v tomto přináší nápravu. Úspory v absolutním vyjádření stouply o 11,6 procenta a poměr k příjmům (míra úspor) se zvýšil na 4 procenta. Trend u tohoto poměru ale zůstává lehce dolů, což svědčí o lepšící se důvěře spotřebitelů v udržitelnost expanze ekonomiky.
Cenový index osobních výdajů (deflátor PCE) se v dubnu zvýšil o 0,2 procenta, tedy stejně jako v březnu. Jádrový index rostl totožným tempem, ačkoli energie i potraviny byly mírně rychlejší. Tento index je Fedem preferovaný ukazatel inflace a jeho meziroční změna činí 1,6 procenta. Jádrová inflace v PCE pak činí 1,4 procenta. Podobně jako u inflace měřené CPI tu tedy dochází ke zrychlení, ale hodnota inflace je nižší. Dnešní data o cenách jsou plně v souladu s odhady a nebudou tedy měnit předpoklady o politice Fedu. Dolar na data reaguje mírně negativně.