EURUSD: Měnový pár se dnes pohybuje pod hladinou denního pivotu na 1,1351 EURUSD. Oscilátor relativní síly RSI se pohybuje ve nižším neutrálním pásmu, aktuálně se nachází při hodnotě 45. Parabolický trendový indikátor SAR signalizuje down-trend. Ukazatel změny trendu Fractal signalizuje také down-trend.
Preferovaný scénář: SHORT pozice. Dolar se dnes může dostat pod S2 až k 1,1300 EURUSD, kde figuroval naposledy před dvěma týdny.
Alternativní scénář: LONG pozice. Dnes by se mělo euro držet spíše v defenzívě, ale po překvapení by mohlo překonat předchozí lokální maxima.
Index spekulativního sentimentu: Kontraindikátor SSI se nachází na úrovni -1,56, celkem 39 % obchodníků se nachází v long pozici.
Klíčové technické úrovně:
R2 - 1,1395
R1 - 1,1368
Pivot - 1,1351
S1 - 1,1324
S2 - 1,1308

Komentář: Pečliví obchodníci si dnes všimli velmi málo rozestoupených technických úrovní pivotů a rezistencí. Mezi R2 a S2 se vměstnalo pouze 87 bodů, značí to tak velmi malou volatilitu měnového páru v posledních dnech. Pokud se průměr nachází na hodnotě 110 bodů, včerejší pohyby napříč pouze 48 body jsou skutečně neobvyklé. Není divu, jelikož včerejší den nepřinesl mnoho zajímavého na poli makrodat a obchodníci tak spíše vyčkávali na dnešní jednání ECB. Americký dolar včera ale přece jenom nakonec evropskou měnu mírně přetlačil, a to zřejmě na pozadí skutečnosti, že výnosy německých bondů klesaly o něco rychleji, než těch amerických.
Od ECB prozatím nečekáme změnu ve směřování její politiky. Přestože je varianta prodloužení / rozšíření / zvýšení QE na stole, do konce tohoto roku se tak pravděpodobně nestane a ECB monetárním kormidlem prozatím točit nebude. Možnost takového kroku je však stále otevřena, jelikož inflační výhled v EMU stále není uspokojivý a pesimismus ohledně čínského růstu je hlavním tématem od srpna prakticky non-stop. M. Draghi se tak zřejmě o tuto možnost jen šalamounsky otře a dá trhům najevo, že ECB má měnové motory připraveny k chodu na vyšší otáčky.