od roku 1840 se splhal podil uhli na energetickych potrebach lidstva z 5-ti procent na dnesni urovne, zatim zadny jiny zdroj energii nezvysoval svuj podil stejne rychle jako uhli (v dlouhodobejsim meritku), ono se to tak jenom nekdy jevi, ze je konec, ale setrvacnost je obrovska, z dnesnich 40-ti procent na vyrobu elektriny (u vyroby zeleza a oceli je uhli jeste vice nenahrazovano) se konce tak rychle nedockame, svet pujde/bude muset jit, aby miliardy lidi mely elektrinu a teplo, treba cestou zvanou v Americe “high-efficiency, low emissions (HELE) technologies for electricity generation”
A proto letos čínští panáčci otevřeli 155 nových uhelných elektráren. Deficit je deficit. Až německý národ položí a zakope kabel od severu na jih potom se snad můžeme bavit o tom,že by mohl být konec uhelného věku. To je ovšem podmíněno skladovacími možnostmi el.energie-baterie atd..............
kaulyy

Na investorintel.com jsou výborné články.Tam se také můžete dozvědět,že čína a indie staví desítky atomovek.Potom snad bude konec uhelného věku.
kaulyy
