Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Praha ráno v červených číslech

Praha ráno v červených číslech

11.02.2016 8:57
Autor: Redakce, Patria.cz

Tržní sentiment se obrátil a stejně tak jako i hlavní evropské indexy se i ten domácí konečně uprostřed týdne rozsvítil zeleně. Německý DAX nebo celoevropský Euro Stoxx včera v době závěru pražské burzy přepisovaly více než 2 procenta. Index pražské burzy po největším dvoudenním propadu od roku 2011 zahájil středeční obchodní seanci růstem o bezmála procento.

Uklidnění situace v evropském bankovním sektoru se odrazilo i na finančních titulech obchodovaných na pražské scéně. Akcie německé Deutsche Bank nahradily strmý propad ostrým růstem o více než 10 procent a celoevropský bankovní index Euro Stoxx Banks stoupal o více než 7 procent. V zelené se tak shodně obchodovaly akcie Komerční banky, VIGu i Erste Bank. Zdaleka nejslabší procentní zisky však před dnešním zveřejněním hospodářských výsledků zaznamenaly akcie Komerční banky. Titul připsal 0,64 procenta na 5032 za akcii a uhájil před výsledky klíčovou úroveň 5000 za akcii. VIG přidal 1,5 procenta na 568,10 .

Lepší nálada na trzích nechala v klidu defenzivní tituly, které skončily v červeném – výrobce netkaných textilií Pegas Nonwovens ukončil obchodování o 0,2 procenta níže na 716 . Tabák odepsal procento na 12821 za akcii. Elektrárenská ČEZ skončila s drobnými zisky pod 380 na 377 za akcii. Akcie telekomunikace O2 rostly o 0,72 procenta na 238 .

Mediální skupina CETV odepsala více než 2 procenta na 55,05 . Akcie Unipetrolu zavřely beze změny na 156 . Akcie loňského nováčka na pražské burzovní scéně, Kofoly, ve středu připsaly 0,8 procenta na 487 . Sázková kancelář Fortuna již druhý den padala z 10měsíčního maxima a ukončila obchodování o více než 4 procenta níže na 94 . Akcie Stock Spirits přidaly 3 procenta na 45,70 . NWR zavřela beze změny opět na 7 haléřích.

Pražská burza by měla ráno otevřít v červených číslech. Futures na německý DAX klesají o 1,3 % a pod tlak by se mohla dostat také KB, jejíž 4Q15 výsledky byly mírně horší.


Čtěte více:

Komerční bance klesl ve 4Q meziročně čistý zisk o 13 %
11.02.2016 8:22
Komerční banka dnes před trhem zveřejnila hospodářské výsledky za čtvr...

Váš názor
  •  
    11.02.2016 10:15

    Znovu se ukazuje, že pro evropské burzy je rozhodující vývoj amerických futures v průběhu dne. Bez ohledu na to jak se pak obchoduje s americkými akciemi.
    juniper
Aktuální komentáře
18.03.2025
21:07Pokračování negativní ságy na trzích aneb geopolitické riziko zpět ve hře  
17:17Ziskovost firem vysoko nad růstovým trendem, podíl zisků na příjmech vysoko nad průměrem. Co to dohromady může znamenat?
17:17Index S&P 500 klesá níže  
16:35Němečtí poslanci schválili stovky miliard eur na obranu a investice
14:41Nový centrální bankéř Seidler preferuje pozastavení snižování sazeb, rizika podle něj rostou
14:20Dohodnuto: Alphabet v dosud největší akvizici koupí za 32 miliard dolarů kybernetickou firmu Wiz
13:44Zlato nad 3000 dolary. Co čekat dál podle Invesco?
12:54Summers moc nevěří v přechodné náročnější období, Trump má podle něj špatný cíl i strategii
11:41Evropské akcie vyhlížejí větší státní výdaje a ujíždějí Americe  
11:36ZEW: Důvěra investorů v německou ekonomiku v březnu prudce vzrostla
11:06Průzkum: Více než čtvrtina mladých Čechů se nedostatečně orientuje ve financích
10:02Trumpova politika zvýší inflaci a sníží ekonomický růst, očekávají ekonomové
9:07Rozbřesk: Rozkolísané ceny potravin mohou ovlivnit úrokové sazby více než dřív. Koruna kolísá v okolí 25,00 EUR/CZK
8:39BYD umí nabít elektromobil stejně rychle jako natankovat, Alphabet jedná o akvizici Wiz a evropské futures jsou zelené  
6:18FX Strategie: Stagflační revize nedovolí Fedu přeladit na holubičí rétoriku, což může prospět USD  
17.03.2025
17:18Vysoká nejistota, ale akciové rizikové prémie stále mimořádně nízko?
16:56Velké techy se neúčastní dnešního růstu akcií  
16:24Trumpova cla ohrožují výměnu za 9,5 bilionu dolarů, varují za komoru i Apple, Exxon, GM nebo Ford
15:15Technická analýza S&P 500: Sázky na definitivní obrat můžou být předčasné  
13:24Týdenní výhled: Cla zůstávají pro trhy denním chlebem. Fed a data naznačí, jak se mění pohled na ekonomiku  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
11:00DE - Index očekávání ZEW
13:30USA - Počet nově zahájených staveb
14:15USA - Průmyslová výroba, m/m