Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Zeman nevidí problém ve jmenování Fialy premiérem, ten prezidentova slova uvítal

Zeman nevidí problém ve jmenování Fialy premiérem, ten prezidentova slova uvítal

05.11.2021 12:07, aktualizováno: 5.11. 15:46
Autor: Redakce, Patria.cz

Aktualizováno

Prezident Miloš Zeman dnes řekl, že se jmenováním předsedy ODS Petra Fialy předsedou nového kabinetu nevidí problém. Uvedl to v telefonickém rozhovoru na Frekvenci 1. Současný předseda vlády Andrej Babiš (ANO) nemá zájem stát se premiérem, poznamenal. Zeman udělá vše pro to, aby nová vláda vznikla co nejrychleji.

Prezident Miloš Zeman nevidí problém ve jmenování předsedy ODS Petra Fialy příštím premiérem a udělá vše pro to, aby nová vláda vznikla co nejrychleji, řekl Zeman ve svém prvním veřejném projevu od voleb do poslanecké sněmovny. "Myslím, že tam nebude žádný problém, a víte proč? Protože Andrej Babiš, se kterým jsem před chvílí telefonicky mluvil, nemá zájem o to stát se premiérem. Důvod je celkem prostý, že s ním nikdo nechce jednat," řekl Zeman v telefonickém rozhovoru pro Frekvenci 1, který se uskutečnil dříve v pátek.

Zeman, který byl hospitalizován na jednotce intenzivní péče Ústřední vojenské nemocnice s veřejně nespecifikovanou diagnózou 10. října, den po volbách, v rozhovoru také řekl, že "se cítí naprosto normálně", a protože není přetížený, tak i lépe než obvykle. Uvedl, že už měsíc nekouří a že své prezidentské povinnosti hodlá plnit po zbývající rok a půl do konce svého mandátu.

Ve sněmovních volbách Zemana překvapil neúspěch Pirátů, byl extrémnější, než čekal. Piráti, kteří do voleb šli v koalici se Starosty a nezávislými (STAN), získali čtyři mandáty. Mají ale být součástí vznikající vlády společně s ODS, KDU-ČSL a TOP 09.

ČR potřebuje novou vládu s jasným mandátem, uvítal Fiala Zemanova slova

Kandidát koalice Spolu na premiéra Petr Fiala (ODS) uvítal slova prezidenta Miloše Zemana, že je připraven ho jmenovat premiérem. Napsal to ČTK. V sobotu bude Fiala hlavu státu prostřednictvím videokonference informovat o shodě formující se koalice Spolu a PirSTAN na hlavních programových principech a připravenosti co nejdříve sestavit novou vládu. Česko je podle něj ve složité ekonomické i epidemiologické situaci a potřebuje novou vládu s jasným mandátem vycházejícím z výsledků voleb.

"Budu prezidenta informovat o tom, že zástupci obou koalic se dokázali velice rychle shodnout na hlavních programových principech a že jsou připraveni co nejdřív sestavit funkční vládu. V této souvislosti vítám sdělení pana prezidenta Zemana, že je připraven mne jmenovat do funkce premiéra a udělat všechny ústavní kroky, které jsou nezbytné pro vytvoření nové vlády," uvedl Fiala.

Zdravotní stav prezidenta Miloše Zemana podle lékařského konzilia i nadále vyžaduje hospitalizaci, prezident se nemůže naplno věnovat pracovním povinnostem. Určit prognózu vývoje prezidentova zdravotního stavu je obtížné, bude záviset na vývoji onemocnění, které je samo "obtížně léčebně ovlivnitelné". Nezbytná je také spolupráce pacienta. Na dnešním jednání se na tom shodlo lékařské konzilium. Novinářům to po jednání řekl jeho vedoucí, končící rektor Karlovy univerzity a lékař Tomáš Zima.

Zemanův stav podle konzilia vyžaduje hospitalizaci, nemůže naplno pracovat

Členové konzilia se podle Zimy mezi 26. říjnem a 1. listopadem seznámili se zdravotnickou dokumentací prezidenta a měli možnost ho také vyšetřit. Dnes se shodli na tom, že mu je v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN) poskytována špičková péče, souhlasili i s diagnózami a terapeutickými postupy.

"Prezidentům stav i nadále vyžaduje hospitalizační péči a v tento moment mu neumožňuje věnovat se naplno pracovním povinnostem," řekl Zima. "Stanovit prognózu dalšího vývoje zdravotního stavu je i nadále velmi obtížné, charakter i manifestace základního onemocnění jsou jistě velmi závažné. Upřesňování prognózy bude záviset na vývoji onemocnění, které je samo obtížně léčebně ovlivnitelné. Nezbytná je aktivní spolupráce pacienta," dodal.

Zeman se v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN) léčí od 10. října kvůli celkovému zhoršení zdravotního stavu souvisejícímu s jeho chronickým onemocněním. Jeho stav se zlepšil, ve čtvrtek byl přeložen z jednotky intenzivní péče na standardní oddělení.

Podle informací nemocnice, které 18. října zveřejnil předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS), nebyl prezident v té době ze zdravotních důvodů schopen vykonávat žádné pracovní povinnosti. Dlouhodobou prognózu Zemanova zdravotního stavu lékaři hodnotili jako krajně nejistou a možnost návratu k pracovním povinnostem v následujících týdnech označili za málo pravděpodobnou. Politici zvažovali, zda nevyvolají jednání Parlamentu k převodu prezidentských pravomocí na premiéra a předsedu Sněmovny. Vystrčil dnes v reakci na zprávu konzilia řekl, že k převodu pravomocí nevidí důvod, pokud bude prezident schopen vykonávat aspoň nejdůležitější povinnosti.

Zeman dopoledne v telefonickém rozhovoru pro Frekvenci 1 řekl, že se cítí naprosto normálně, a protože není přetížený, tak i lépe než obvykle. Uvedl, že už měsíc nekouří. Důvodem jeho špatného zdravotního stavu podle něj bylo to, že mu nechutnalo jíst a špatně trávil. Dodal, že předpokládá, že bude po zbytek svého mandátu, zhruba rok a půl, plnit své povinnosti.

Zasedání multioborového konzilia si ÚVN vyžádala, aby se ujistila, že pečuje o prezidenta podle lékařských předpisů a aby se lékaři shodli na tom, jaká jsou doporučení a prognóza pro prezidentův stav, řekl ředitel nemocnice Miroslav Zavoral. Konzilium bude podle Zimy stálé. Za ÚVN se ho budou účastnit Zavoral, Monika Nývltová z endokrinologického centra a přednosta kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny Tomáš Tyll.

K převodu prezidentských pravomocí teď podle Vystrčila není důvod

Pokud Miloš Zeman bude schopen vykonávat minimálně nejdůležitější povinnosti prezidenta, k převodu jeho pravomocí podle předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS) není důvod. Vystrčil to dnes řekl ČTK v reakci na závěry lékařského konzilia, které se Zemanovým zdravotním stavem zabývalo.

Konzilium se dnes shodlo na tom, že Zemanův zdravotní stav i nadále vyžaduje hospitalizaci a že prezident se nemůže věnovat práci naplno. Pro Vystrčila to znamená, že Zeman je některé pracovní povinnosti schopen vykonávat, to znamená minimálně ty nejdůležitější. "Podle mého osobního názoru to potom není o tom, že bychom začali připravovat aktivaci článku 66 (ústavy). Je dobré vyčkat a věřit, že se jeho zdravotní stav bude dál zlepšovat," řekl dnes Vystrčil.

Situací kolem prezidentova zdravotního stavu se má příští úterý zabývat senátní organizační výbor. Měl původně řešit, zda je s ohledem na Zemanův pobyt v Ústřední vojenské nemocnici potřeba, aby se Sněmovnou rozhodl o převodu pravomocí prezidenta kvůli přijetí demise současné vlády a jmenování vlády nové.

Zdroj: ČTK, Reuters

 
 
 
 
 
 
 

Čtěte více:

Volby v Česku: SPOLU a PirSTAN chystají vládu s Fialou v čele. Zeman v nemocnici. Sledujeme online
10.10.2021 19:50
Volební vítězství v parlamentních volbách v Česku slaví koalice Spolu,...
Zeman v neděli hovořil o tom, že mě pověří sestavením vlády, tvrdí Babiš
12.10.2021 16:46
Prezident Miloš Zeman v neděli hovořil o tom, že když nastane chvíle, ...
Šéf Senátu: Zeman není podle ÚVN ze zdravotních důvodů schopen vykonávat funkci
18.10.2021 17:50
Prezident Miloš Zeman není nyní podle vyjádření Ústřední vojenské nemo...

Váš názor
 • Křupíno
  05.11.2021 22:22

  Hele Medvídku moc děkuji za odkazy, je jich věru hodně. Jen je tu takový malý problémek, žádný z nich nijak nevrátil, že fialová rodinka cucá z veřejného a žije z dotací. Ta podoba s Babišem je až neuvěřitelná, taky to má napsané na syna. Milión chvilek už by měl startovat reproduktory. Samozřejmě pokud to tedy není náhoda a synáček když se tam zaměstnal vlastně ani nevěděl, že v tom má prsty jeho táta :D Ach bože, ta pravicovost z toho tak stříká všude kolem. A teď si vemte, že potkáte tohle mladé fialové jelito, jak agituje proti slevám na jízdenky pro důchodce, protože prý stát musí šetřit (na ostatních, aby zbylo na něj). Fuj, to je neskutečná prasárna.
  PetMa
  • Re: Křupíno
   05.11.2021 23:52

   Tak moc chces na toho Fialu neco najit ze :) ale tak ja si iluze nedelam, malo lidi je tak cistych aby mohlo hazet sutry bez uzardeni.. ale kdyz jsme u te statni sfery a prace v ni, bylo by na miste tady uvest kolik tam tedy ten chlapec bere. Pokud tady s tim tapetujete tak predpokladam ze to vite.Co si pamatuju platy doktorantu, tak prodavacka v prazskem Lidlu bere vic. Pokud ten klucina nerozhoduje sam o zakazkach za miliony tak je mi to uplne sumak. To treba pan Radim Fiala (hahaha nahodicka ze..) z SPD to je jiny kanon, plive na EU ale dotace si vezme a ne tisice, on jde rovnou po desitkach milionu, odkuz viz nize. BTW myslite ze Klaus junior by se bez tatky vubec do nejaky politiky dostl ? ja pochybuji..
   Make_CEZ_1000Kc_again
  • Re: Křupíno
   05.11.2021 22:53

   Nechápu tvé myšlenkové pochody. proč by jako mladý Fiala nemohl dělat redaktora v nakladatelství Books & Pipes?? Opakuji, jeho otec nikdy žádné dotace nečerpal. Pouze něco spoluzaložil bez fiančnách odměn. A ty to srovnáváš s Čápem? Pokud má někdo takto pokřivený periskop morálky...nechápu, kde se bere v lidech ta zášt a závist..Co na na to centrum? Petr Fiala se od roku 2004, kdy byl jmenován rektorem Masarykovy univerzity, na konkrétních projektech CDK nepodílí, zasedá pouze jako jeden ze zakladatelů a odborný garant v jeho správní radě. Nepobírá za to žádný plat ani náhrady či jiná plnění. Snažit se narýsovat nějaké konspirační spojení mezi sečtenými desítkami milionů za posledních dvacet let naší práce a jím osobně je tedy faktický nesmysl. A nepochybně zlý úmysl. CDK je jedna z nejúspěšnějších vzdělávacích a analytických institucí v ČR, přímo navazující na některé starší iniciativy související s rozvojem nezávislých aktivit a vydáváním samizdatových časopisů před listopadem 1989. Za téměř tři desetiletí své existence jsme realizovali desítky velkých a stovky malých úspěšných projektů. Mnoho velkých projektů jsme administrovali, a většina peněz tak šla partnerským institucím, většinou univerzitám. Všechny projekty byly vždy řádně vyúčtovány a často také auditovány. Informace o našem hospodaření pravidelně zveřejňujeme. CDK v letech 2011 až 2017 mimo jiné pomáhalo zrealizovat rozsáhlý projekt na pomoc Barmě. Na financování projektu se podílelo Ministerstvo zahraničních věcí ČR a také americké vládní a nevládní organizace. CDK do něj bylo vybráno ve veřejném výběrovém řízení, mimo jiné proto, že již mělo dlouholeté zkušenosti s vedením podobného projektu na východní Ukrajině. Náklady na projekt z české strany byly ročně mezi 1,5 až 2 mil. Kč. Drtivá většina těchto prostředků skončila přímo v Barmě, kde tamním vzdělávacím a školicím centrem prošly tisíce účastníků, převážně z řad bývalých politických vězňů a občanských aktivistů z válkou postižených oblastí. V CDK zůstávalo ročně průměrně cca 200 tis. na celkovou administraci projektu (částečný úvazek koordinátora, ekonoma atd.). Vše je doloženo ve vyúčtováních a průběžných zprávách na MZV ČR. Celý projekt byl celkem čtyřikrát zevrubně auditován a shledán po všech stránkách bezchybným. Způsob naší práce v zahraničí je podobný tomu, jak se západní země a instituce před rokem 1989 snažily podporovat nezávislé myšlení a prodemokratické proudy v bývalém komunistickém Československu. Už tehdy to estébákům a prosovětským exponentům vadilo. A vadí jim to zjevně i dnes. Všechny civilizované země podporují vzdělávání a analytickou a vědeckou činnost prostřednictvím dotací a grantů. Záměrně zaměňovat tyto prostředky s dotacemi pro podnikatelské subjekty, které mají z definice produkovat pro svého majitele zisk, je projevem buď obyčejného hlupství, nebo bezostyšné manipulace v politickém boji. A to je i pravý důvod toho, proč jsou tyto pomluvy o naší práci nyní šířeny. František Mikš předseda správní rady CDK Více viz článek Českého rozhlasu: Fialovo ,dotační království‘ je zavádějící. Před zkresleným článkem varují experti na dezinformace.
   Velkamedvědice
 • Co měl Milda na véču
  05.11.2021 22:07

  Já bych tipl, že to bylo něco lehčího. Žádné meruňkové koláče a vinnou klobásu, ale něco lehčího. Třeba tlačenku s octem a cibulí, k tomu čerstvý chléb a nějaký ten aperitiv.
  Gyroskop
 •  
  05.11.2021 20:57

  Tak to bude v klidu, Fiala postaví vládu dle zásluh politických spřízněnců a bude hezky na tom světě. Jen když koukám na ty jména, těch spřízněnců, husí kůže mi naskočí…, to bude panečku fajně!
  Čert
  • Peklo
   05.11.2021 22:00

   Nebuď pesimista. Buď optimista, vše v dobré se obrátí. Nejsi abstinent a vegetarián, že jsi tak smutný?
   Starypes
 • Jak se ČR stala vazalem Bruselu
  05.11.2021 14:22

  Ministerstvo financí požádá Evropskou komisi o zvýšení ročního limitu obratu, jehož překročením vzniká podnikateli povinnost platit DPH, z jednoho milionu na dva miliony korun. Příslušný materiál dnes schválila vláda, informovala na twitteru ministryně financí Alena Schillerová. Na stejnou částku chce navýšit i hranici ročního příjmu pro zájemce o paušální daň (ČTK)
  x2
  • Re: Jak se ČR stala vazalem Bruselu
   05.11.2021 18:55

   Pbirac dotaci z SPD..https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/mistopredseda-spd-radim-fiala-firma-dotace.A180213_093324_domaci_nub
   Make_CEZ_1000Kc_again
   • Make
    05.11.2021 19:57

    Snad těm hendikepovanym nezavidite jejich zaměstnání? Nebo byste je raději zavřel doma, platil jim invalidní důchod a přidělil jim statem placené asistenty? Hedikepovani občané to mají složité. Např. polohovací postel přijde na násobky běžného lůžka pro zdravého člověka. Neumím posoudit náklady potřebné k vybudování pracovišť pro hendikepovane. Nikdy jsem v takové firmě nepracoval. Avšak každý si může založit vlastní firmu pro hendikepovane a pobírat na ně dotace, pokud splní podmínky a vyzkoušet si takové terno.
    x2
    • Re: Make
     05.11.2021 23:58

     No kdyz mu ty dotace EU tak smrdi, tak si ma zalozit firmu a ty dotace odmitnout, nikdo ho nenuti je pobirat (joo to by byl jinej frajer), takhle je to jako s primou demokracii uvnitr SPD.. kandidatky vam nadiktuje vedeni, nemuzete jako clenove nic, ale navenek bude hlasat referendum pri kazde prilezitosti. Ten pan reprezentuje cely ten vas system KLDR unitr strany ..na venek lidove demokraticka, ale uvnitr tvrda diktarura. Presne jako SPD..
     Make_CEZ_1000Kc_again
     • Make
      06.11.2021 8:43

      Další důkaz toho, jak korupcne působí dotace. Abyste dotační korupci vymýtil je třeba dotační zdroje zrušit a úředníky, jež je přiděluji poslat dělat něco užitečného. A jelikož je Brusel součástí tohoto problému, podobně jako v případě energetiky, nelze jinak než se zeptat lidí, zdali mají zájem žít v korupcnim systému. Lidské hamiznosti nelze zabránit jinak, než že uzavřete penezovody, které dotuji všichni, ale vysavaji pouze někteří. Kdybych měl tu moc, tak od pondělí končí dotace. Mám však dojem, že dotační násosky nebudou souhlasit. Po ovoci poznáte je.
      x2
      • Re: Make
       06.11.2021 11:47

       Tak nevahejte, ve psani jste velmi dobry. Napiste Radimovi Fialovi at odstoupi z cela SPD kdyz je to takovy dojic EU dotaci, at jde prikladem ( slysel jsem ze uz to ma stejne nahnute a nahradit ho ma rusky arcikolaborant Foldyna - to jste si pomohli, ten uz jednu stranu potopil, CSSD se tusim jmenovala..). Osobne si ale myslim ze pokud by mel ten Radim Fiala odejit tak sebou klasicky veme pulku klubu SPD, tak jako vzdy ze..
       Make_CEZ_1000Kc_again
       • Make
        06.11.2021 12:50

        Všichni, kdo pobírají dotace samozřejmě jsou proti jejich zrušení. Kromě těch, jež jsou si vědomi toho, že nepumpnouli dotační systém oni, udělá to místo nich druhý. A právě zde je vidět ta obrovská neefektivita dotačního systému. Shodneme se na tom, že dotace je třeba zrušit?
        x2
     •  
      06.11.2021 0:28

      A komiké je, že v kandidátkách SPD jsou lidé, co měli koule si hačnout do vlády, která byla největším plivancem demokracii v polistopadové historii - oposmlouvě. Jistý David. Mimochodem, mám o tomto člověku, jakožto 3 letém ředitel (míň tam snad nikdo nebyl) docela solidní insider info. Rušení rekreační terapie apod ve prospěch medikačního hučení v kleci, podezřelé pronájmy v areálu PL. Naprostá doba temna za jeho působení. Byl ještě v jiném zařízení, kde ho vylili po pár týdnech pro nesnesitelnost a neschopnost. On by se v Bohnicích docela ujal - ale na opačné straně barikády :D. Tak šel do politiky. Nářez je jeho kec o tom, jak nám EU zakazuje rebarboru či co. A někdo jim to holt žere. Obdobný exot je i Petr žárovka Mach. Když nic neumíš, jdi do politiky, nebo běž učit.
      Gyroskop
      • Gyroskop
       06.11.2021 9:02

       Pozor, EU nám nic nezakazuje ! Neplest dohromady jednotlivé členské země (EU) s centrálním bruselskym úřednictvem, z jehož hlav pochází podobné nesmysly jako např. uprchlicke kvóty či Green Deal, dotace všeho možného i nemožného.
       x2
    • Re: Make
     05.11.2021 20:18

     Ty asi netušíš, jak lidé pracijí v invalidních dílnách. takový člověk asistenta nepotřebuje. Postatné, je, že na rozdíl od jmenovce, kterému vyčítáte dotace, co nokdy neobržel, tenhle na nich staví polovinu zisku firmy, přičemž, postiženým vyplácí minimální mzdy. A lhal, že dotace nepobírá.
     Velkamedvědice
     • VM
      05.11.2021 20:21

      Tak tu "polovinu zisku firmy" dolož. Až potom ti dám zapravdu.
      x2
      • Re: VM
       05.11.2021 20:26

       ... Výše zmíněná firma IF Facility, jež patří do Fialova IF Holdingu, je dokonce na dotacích závislá, jde o její hlavní zdroj příjmů. Podle výročních zpráv činily dotace v roce 2013 49 procent výnosů firmy, o rok později 50 procent, v roce 2015 44 procent.
       Velkamedvědice
      • Re: VM
       05.11.2021 20:24

       Tak si to rozklikni Bože
       Velkamedvědice
       • VM
        05.11.2021 20:26

        Nemám k jeho účetnictví přístup.
        x2
        • Re: VM
         07.11.2021 0:47

         Pro kverulandy, co o reálné ekonomice / účetnictví / mezinárodním bussinessu nemají ani šajn, dojí celý život stát a myslí si, že sežrali šalamounovo h*vno: https://or.justice.cz/ias/ui/vypis-sl-firma?subjektId=576168 Co je, có? Prostě primitiv.
         Gyroskop
         • Gyroskop
          07.11.2021 5:37

          Smirte se s tím, že dotace jako nesystemovy antitrznim nástroj jsou korupční a zneuzitelne. Vede pouze jedna cesta, jak potlačit tyto nešvary. A to zrušit tento penzovod vedoucí od všech daňových poplatníků směrem k vyvoleným na které ukáže prst úředníka. A když už se nepodaří to, tak alespoň vybavit prerozdelovaciho úředníka osobní odpovědnosti za transfer peněz. Protože k pravomocem patří i odpovědnost.
          x2
        • Re: VM
         05.11.2021 20:31

         Tak jo. Hezký víkend.
         Velkamedvědice
         • VM
          05.11.2021 20:33

          Dik, tobě též. A opatrně s alkoholem, cirhoza je svina:-).
          x2
          • Re: VM
           05.11.2021 20:40

           o))) Mně to povídej
           Velkamedvědice
  • Re: Jak se ČR stala vazalem Bruselu
   05.11.2021 17:57

   Hádejte komu bych nejraději napsal běž už do p.če ty c.pe co uznáváš jen vše proamerické a nevidíš si na špičku nosu.
   Bohus
  • Re: Jak se ČR stala vazalem Bruselu
   05.11.2021 14:34

   Škoda, že se tak Bureš nechoval po celé volební období. To je rozumné. Dost možná to omezí i práci na černo.
   Velkamedvědice
   • VM
    05.11.2021 14:48

    Je třeba nežádat, ale konat.
    x2
    • Re: VM
     05.11.2021 14:53

     Psát ti po sté, že každý spolek má pravidla, aby se členové sjednotili, je marné. Ja nevím, proč tp píšeš, když nechceš slyšet odpověd a finále to uzavřeš nějakou irelevantí ptákovinou nebo impertinencí.
     Velkamedvědice
Aktuální komentáře
17.01.2022
17:41Když americké akcie, proč ne ostatní? Posledních deset let leccos osvětlí
17:09Růst evropských akcií se upevňuje, koruna začíná týden posílením  
16:37Credit Suisse má další problém: Předseda s rytířským titulem porušil covidová pravidla a končí. Jak levné jsou teď akcie?
16:09Sázejte proti technologiím a vítězům z expanze Fedu, radí stratég
15:49Diamanty jako vítěz covidkrize: Jednička De Beers chystá největší zdražení za několik let
15:01Renaultu loni třetím rokem klesl prodej. Zaměření na značky s vyšší hodnotou se ale vyplatilo
14:16Stabilita na trzích je základem nestability, připomínají ekonomové. Jaký je vztah mezi rizikem a růstem?
12:44Týdenní výhled: Výnosy zůstávají v centru pozornosti, Čína začala bojovat s omikronem  
10:42Čtvero nebo také jen dvojí zvyšování sazby v letošním roce, nechceme vyšokovat trhy, říká člen rady Fedu
10:40Úvod týdne bez Ameriky. Evropa pozitivní při smíšených zprávách  
10:35Padesát miliard bylo málo. Unilever neuspěl s návrhem převzít část GSK, teď se chce modernizovat
9:40Petr Dufek: Zdražování ve výrobě symbolicky zpomalilo, o zlevňování nemůže být ještě řeč
9:04Rozbřesk: Američané snášejí inflační vlnu hůře než Evropané
8:47Čínská ekonomika loni vzrostla o 8,1 %, tvrdí statistika. V posledním kvartále ji brzdil realitní trh
8:41Dnes se v USA neobchoduje, evropské futures míří do zeleného  
6:04Sbohem, stimuly. Kde škrty rozpočtu ohrožují růst ekonomiky
16.01.2022
16:02Mzdový vývoj není hrozbou pro budoucnost. Čím hlavně lákají firmy nové zaměstnance?
8:05Víkendář: Roach o čínské ideologii, americké nerovnováze mezi investicemi a úsporami a přicházejícím oslabování dolaru
15.01.2022
16:09Jak stabilizovat vládní finance evropských zemí? Možností je více
9:53Víkendář: Inflace, fiskální politika nahrazující tu monetární a neznámé příčiny hlubokých změn na trhu práce

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
11:00DE - Index očekávání ZEW
12:30Bank of New York Mellon Corp/The (12/21 Q4)
12:45PNC Financial Services Group Inc/The (12/21 Q4)
13:30Goldman Sachs Group Inc/The (12/21 Q4)
14:30USA - Empire State Manufacturing index